A Fátyol mögött
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ki van itt?
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

[ View the whole list ]


A legtöbb felhasználó (18 fő) Csüt. Okt. 20, 2022 4:02 am-kor volt itt.
Legutóbbi témák
» Hírbeküldés
by Michahel Szomb. Május 21, 2022 3:02 pm

» HÍREK - események, aktualitások
by Admin Csüt. Okt. 31, 2019 12:56 pm

» Mágust fogtam, nem ereszt - Johnathan & Vincent
by Vincent Wolf Szomb. Okt. 12, 2019 4:07 pm

» A szipolyozás technikái - Amalia és Edward
by Amalia Lievna Limonova Pént. Aug. 30, 2019 10:48 pm

» Edward Feilding - Szilánkok
by Edward Feilding Pént. Júl. 12, 2019 9:44 pm

» Démoni szerencse - Ármáres és Audoin
by Audoin Csüt. Júl. 04, 2019 8:46 pm

» Hiányzások
by Ármáres Vas. Jún. 23, 2019 9:03 pm

» Emberek (Vadászok, Tudósok, Mondének)
by Admin Pént. Jún. 21, 2019 8:54 am

» Alexander Charles Benson - Szilánkok
by Alexander Charles Benson Csüt. Jún. 20, 2019 9:13 pm

» Szellem a sírdombról - Dru és Audoin
by Audoin Szer. Jún. 19, 2019 8:43 pm

Top posting users this month
No user

Social bookmarking

Social bookmarking reddit      

Bookmark and share the address of A Fátyol mögött on your social bookmarking website


Eolande - Előtörténet

Go down

Eolande - Előtörténet Empty Eolande - Előtörténet

Témanyitás by Eolande Vas. Dec. 09, 2018 5:49 pm

Eolande - Előtörténet 99Eolande


Első név: Eolande
Felvett nevek:-
Becenevek:-
Faj: Tündér/Tündér
Kor: ~ 2000

Eolande - Előtörténet 299Jellem



Semleges/Semleges
Kicsit elveszett önmagában, vagy éppen a világban, mely nem az ő világa, hiába él itt már több, mint egy évezrede. Nem érti az embereket, és így sem szeretete, sem félelmei, sem gyűlölete nem talál igazán célba. Nem mindenről tud, ami vele és miatta történik, egy ideje vannak "kiesései". Túl sok olyan dolog történt a múltban, amire nem akar emlékezni, és úgy hiszi, nem is emlékszik rájuk, mégis kihatnak a jelenére.

Eolande - Előtörténet 987Kellem



Olyan, amilyennek a természet szeretné látni. Ha fúj a szél kócos, ha esik az eső, ázott és sáros. Szőke haja télen mézbe hajlik, nyáron szinte fehérré fakul. Ruhái vékonyak, néha átlátszóak, vagy éppen nem visel semmit. Ilyenkor látszik rajta az erő, hogy sokkal több, mint egy egyszerű lányka, de aki ismeri a tündéreket, az viszont hiányt érez, gyengeséget, valamit, ami eltörött, és még nem forrt össze újra.
Ha embernek szeretne kinézni, szépen megfésülködik, illendő ruhákat vesz fel, és lesütött szemmel jár. Elpirul, ha megfüttyögik, illedelmesen köszön, ha hozzá szólnak, aztán kettőt se beszél. Szürkéskék  szemével, szőke, kicsit göndör hajával igazi szépség, aki azonban úgy tűnik nincs tudatában, mekkora erő is lehet az ilyen megjelenés. A ruhái általában világos színűek, gyakran díszíti őket virágminta, vagy kézzel horgolt csipke, esetleg hímzés.

Eolande - Előtörténet 250Szellem



Árkádiában születtem, de mindig is érdekelt ez a másik, csodás világ. Pedig sokan óva intettek tőle, és egy ideig hallgattam is rájuk. Aztán mégis átléptem. Eleinte lenyűgöztek a fák és a növények. Az embereket messze elkerültem. Aztán az egyik a Szépek közül, azt mondta, van egy gyönyörű erdő, amire vigyázni kéne, és én ittam a szavait a magas hegyekről, a sok-sok sudár fenyőfáról, hideg és tiszta vizű patakokról, és vele tartottam, majd amikor odaértünk, beleszerettem a tájba. Én lettem hát a Harz-hegységi erdő tündére.
Eleinte kevés ember járt arra, és ők félve tisztelték a hegyeket, az erőket, a természetet. Párral még szóba is elegyedtem. Aztán jártak néha arra olyanok, akiket egyáltalán nem akartam látni. Mind férfiak voltak, egyforma ruhát viseltek, és egyforma holmikat hordtak, amik öltek.  Megölték egymást is vele, meg állatokat, nem egyforma ruhás férfiakat nőket és gyerekeket. Néhányan szeretni is tudtak, de a szeretetük furcsa volt, nem érezték szükségét, hogy a másik is viszontszeresse őket. Ami ez után történt, azt inkább elfelejtettem.

- Hova, hova, kislány? Ej, de szép vagy! ... Mit keresel itt az erdőben, egyedül? ... Nem félsz a farkasoktól? Mert bizony vannak ám itt farkasok, de majd én megvédelek tőlük, csak előbb ... egy kicsit játszunk ... na, mutasd magad! Igen kis formás vagy! ... Ne told el a kezem, úgyis visszateszem. Oda nyúlok, ahová akarok! Akkor gondoltál volna erre, amikor eljöttél az erdőbe egyedül! ...  Ne karmolj! Úgyis hiába! ... Na, így, most már ... elöl van, aminek elöl kell lennie ... Csitt ... csitt, bogaram, mindjárt végzek, és mehetsz ... csak még előbb ... ez ide beteszem ... neked ... úgy ... ej ... ne nyafogj ... próbáld meg élvezni! ... De ha fáj ... az ... sem ... érdekel ... úgysem ... tehetsz ... semmit ... ahh ... ahhh ... most ... most ... igen .... igen ... igen ... IGEN ... IGEN ... IGEN ... hahhh ... ez de kellet már ... na, ennyi volt, látod, kibírtad.  Talán még élvezted is, csak nem vallod be. Valld be, hogy élvezted! Mondd, hogy élvezted, te kis szuka, azért voltál itt egyedül, hogy valaki elkapjon, és jól megrakjon! Ne pityeregj, mondd, hogy élvezted! És akkor, ha szépen kérsz, megteszem újra. Még van muníció ... Mondd ki, különben sokkal nagyobb bajod lesz, mint egy kis etye-petye ... Mit nézegetsz a hátam mögé? Úgysem veszem be, nincs ott senki. ... HÁHH! Farkas! ... Ne ... Segítség ... ááá! ... ÁÁÁÁÁÁÁÁ!

Haza akartam menni de közben már nem lehetett. Itt ragadtam. A Szépek is gondban voltak.
Egy ideig nyugalom volt, béke, de aztán jöttek mások, és már itt is maradtak a környéken, és utakat építettek, fákat vágtak ki. Egyre több fát. A levegő büdös lett, füstszaggal és egyéb dolgokkal terhes, az eső pedig mart. A fáim, melyeket nem vágtak ki, megbetegedtek és meghaltak. Egy idő után már alig volt mire vigyázni. A többire nem akarok emlékezni.

Farkastámadás az erdőben
Vérengző, emberevő farkasfalka garázdálkodik a Harz-hegységben?

Újabb két favágó holttestét találták meg tegnap délután a kutató alakulatok. Ezzel együtt már nyolcra emelkedett a halálos áldozatok száma, melyekkel ugyanúgy munkavégzés, általában favágás közben ragadozók végeztek. A szakértők a harapások vizsgálata és a nyomok alapján farkasokra gyanakszanak, de az állatok viselkedése merőben szokatlan. A Harz-hegységi Erdőgazdálkodási Zrt. az újabb halálesetek után bejelentette, hogy ideiglenesen felfüggeszti a fakitermelést az érintett területen, és vadászokat alkalmaz a veszély elhárítására.


A Szép eljött hozzám, amikor látta, hogy nagyon szenvedek. Ölbe kapott és ... először azt hittem, hazavitt, de nem. A szülőhazám továbbra sem elérhető, de van egy másik, amit az itt ragadottak építenek. Majdnem olyan szép, mint az volt. Itt meggyógyultam, és most minden jó. Néha ellátogatok a Földre, sétálok az erdőkben, és élvezem a napfényt, megfürdök a patakokban. Néha találkozom emberekkel is, de arra utána nem emlékszem ...

Célok, tervek, szándékok

Rövid táv: -
Hosszú táv:Hazatérni Árkádiába

Még pár rövid kérdés

Különös ismertetőjegy: -
Pár dolog, amit szeretsz:ibolyaillat, vajas-mézes kalács, patakcsobogás, magárcsicsergés
Pár dolog, amit utálsz:katonák, vonatok, autók, favágók
Valami, amitől félsz:az emlékeimtől
Valami, amit nagyon titkolsz:az, amire nem emlékszem


A hozzászólást Eolande összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Dec. 28, 2018 8:37 am-kor.
Eolande
Eolande

Hozzászólások száma : 35
Join date : 2018. Dec. 09.

Vissza az elejére Go down

Eolande - Előtörténet Empty Re: Eolande - Előtörténet

Témanyitás by Eolande Szomb. Dec. 15, 2018 12:26 pm

Pontnyilvántartás

Minden megkezdett 25 év után 10 pont: maximum =  500 pont
-
---------------------------
Összesen 500 pont

Emberfeletti gyorsaság (2) -> (5) - 78 pont
Természetmágia (2) -> (3) - 18 - pont
Regeneráció (2)  -> (5) - 87 pont
Láthatatlanság (1) -> (3) - 84 - pont
Sebesülések gyógyítása (0) -> (3) - 49 - pont
Elrettentés (0) -> (5) - 38 pont

-----------------------
146 pontja maradt

111-69 = 42 (Álomjárás 0 -> 3)
42-40 =2 (4 db farkas NJK) (Agyar, Mancs, Bundás, és Kormos)
-----------------------
37 pontja maradt

Gabriel & Eolande - Hurrá, havazik! - +8 pont (befejezett játék +3 pont, nyitótánc +5 pont)
Hegyek ormán - Druian, Eolande és Ármáres - +3 pont


A hozzászólást Eolande összesen 12 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Márc. 22, 2019 4:18 pm-kor.
Eolande
Eolande

Hozzászólások száma : 35
Join date : 2018. Dec. 09.

Vissza az elejére Go down

Eolande - Előtörténet Empty Re: Eolande - Előtörténet

Témanyitás by Eolande Szomb. Dec. 15, 2018 1:16 pm

Képességek

Látás/Tündérek (5)
A képesség birtokosa meg tudja állapítani egy adott személyről, hogy az általa látott fajba tartozik, amennyiben az illető az ötszáz méteres körzetében tartózkodik (akár falak mögött is tudomást szerez a jelenlétéről), vagy látja az illetőt. Képes megállapítani a lény erejét, és hogy melyik alfajba tartozik, és hogy az illető mely alakban van jelenleg. Érzékeli, hogy a lénynek van-e feléje irányuló szándéka.


Emberfeletti látás (3)
Emberfeletti hallás (3)
Látása és hallása 30x jobb, mint a legjobb emberé.

Emberfeletti gyorsaság (5)
5x gyorsabb, mitn a leggyorsabb ember.

Emberfeletti ügyesség (3)
3x ügyesebb, mint a legügyesebb ember.

Természetmágia (3) (nem jár a többi mágiaforma 1 szintű ismeretével)

Regeneráció (5)
5x gyorsabban gyógyul, mint természetes lenne.

Érzékelés/Mágia (1)
A képesség birtokosa képes megmondani egy tárgyról, hogy lehet-e varázsolni vele, vagy sem. Érzékeli, ha valaki/valami varázsol a közelében (10 m), vagy képességet használ éppen. Tudatában lesz, ha egy aktuális mágikus hatás rá irányul, hat.

Láthatatlanság (3)
A képesség birtokosa kívánságára láthatatlanná válik, és addig az is marad, amíg úgy akarja. Közben kívánság szerint mozoghat, akár futhat vagy ugrálhat is.

Sebesülések gyógyítása (3)
A képesség birtokosa gyorsan begyógyíthat minden felszíni hámsérülést, és elállíthat minden külszíni vérzést. Képes elérni, hogy a mélyebb sebek is összezáródjanak és olyan erős var képződjön rajtuk, ami óvatos mozgás esetén megakadályozza a seb felszakadását. Képes zúzódásokat és ficamokat megszüntetni.

Elrettentés (3)
A célszemély(ek) elállnak a cselekvés kivitelezésétől, erős lelkiismeret furdalásuk lesz, amiért el akarták azt követni, és hajlamossá válnak valamilyen vezeklés végrehajtására.

Álomjárás (3)
A képesség birtokosa képes belelátni egy alvó személy álmába, és abban egy-egy amúgy is szereplő elemet előtérbe vagy háttérbe tolni, illetve teljesen új tartalmat beleszőni.
Eolande
Eolande

Hozzászólások száma : 35
Join date : 2018. Dec. 09.

Vissza az elejére Go down

Eolande - Előtörténet Empty Re: Eolande - Előtörténet

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.