A Fátyol mögött
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ki van itt?
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

[ View the whole list ]


A legtöbb felhasználó (18 fő) Csüt. Okt. 20, 2022 4:02 am-kor volt itt.
Legutóbbi témák
» Hírbeküldés
by Michahel Szomb. Május 21, 2022 3:02 pm

» HÍREK - események, aktualitások
by Admin Csüt. Okt. 31, 2019 12:56 pm

» Mágust fogtam, nem ereszt - Johnathan & Vincent
by Vincent Wolf Szomb. Okt. 12, 2019 4:07 pm

» A szipolyozás technikái - Amalia és Edward
by Amalia Lievna Limonova Pént. Aug. 30, 2019 10:48 pm

» Edward Feilding - Szilánkok
by Edward Feilding Pént. Júl. 12, 2019 9:44 pm

» Démoni szerencse - Ármáres és Audoin
by Audoin Csüt. Júl. 04, 2019 8:46 pm

» Hiányzások
by Ármáres Vas. Jún. 23, 2019 9:03 pm

» Emberek (Vadászok, Tudósok, Mondének)
by Admin Pént. Jún. 21, 2019 8:54 am

» Alexander Charles Benson - Szilánkok
by Alexander Charles Benson Csüt. Jún. 20, 2019 9:13 pm

» Szellem a sírdombról - Dru és Audoin
by Audoin Szer. Jún. 19, 2019 8:43 pm

Top posting users this month
No user

Social bookmarking

Social bookmarking reddit      

Bookmark and share the address of A Fátyol mögött on your social bookmarking website


Edward Feilding - Előtörténet

Go down

Edward Feilding - Előtörténet Empty Edward Feilding - Előtörténet

Témanyitás by Edward Feilding Kedd Dec. 04, 2018 6:23 pm

Edward Feilding - Előtörténet 794Edward


Első név: Edward Feilding
Felvett nevek:I. Edward Feilding, II. Edward Feilding, III. Edward Feilding
Becenevek:Ed
Faj: Mágus/Mentalista
Kor: 547

Edward Feilding - Előtörténet 299Jellem



Törvényes/Jó
Egy roppant megfontolt, hidegvérű, kissé talán elvont férfi. Nem igazán társasági ember, de amikor rászánja maágt a nyilvános megjelenésre (akár mindnek, akár beavatottak között) ezt nem látni rajta, tökéletesen viselkedik, már ha akar ... Néha bizony nem akar. Megveti az emberiségnek, és a természetfeletti lényeknek is azt a hányadát, akik nem használják ki elméjük csodás képességeit, és ezt a megvetését nem mindig rejti véka alá.

Edward Feilding - Előtörténet 987Kellem



Tisztes őszülő úriember, egy igazi angol Lord. Ennek megfelelően öltözködik és viselkedik, mégis van benne mindig valami kihívó, valami megfoghatatlanul pimasz, cinikus, kicsit talán bosszantó felsőbbrendűség. Termetre alacsonyabb és vékonyabb fajta, sokak mellett szinte eltörpül, de mégsem szokott hátérbe szorulni.
Ő a mágusok egyik dojenje, a legidősebbek között tartják számon, a tudása szinte felbecsülhetetlen. Árkádiában ennek megfelelően jelenik meg, talárban, és a viselkedése sokkal udvariasabb, hiszen itt már hasonszőrű kollégákkal van körülvéve.

Edward Feilding - Előtörténet 250Szellem



A Rózsák Háborúja végén születtem, melyben családom a Lancastereket támogatta. Anyám a Barneti csata idején a hatodik hónapban volt, és így kellett lóhalálában a tengerig, majd onnan hajón külföldre menekülnie. Majdnem elvetélt. Én már Svájc hegyei között születtem meg, szinte teljes elvonultságban, alig páran költöztek ide a családból. Szétszóródtunk, hogy könnyebben "láthatatlanná" váljunk. Szükség volt erre mivel a rivális máguscsalád a Yorkok oldaláról mindent elkövetett, hogy fellelje családunk tagjait.
Tizenkét éves koromig nevelkedtem Svájcban, eléggé elszigetelten, amikor is anyám, felfedezve, hogy a Mentálmágiához van tehetségem, és ezért visszatért a társasági életbe. Innentől álnéven, de sok neves városban, királyi udvarokban és híres egyetemek közelében laktunk, Padovában, Párizsban, Kolozsváron, Rómában, és még egy pár más helyen. Én pedig emberekkel ismerkedhettem, és gyakorolhattam a tudományomat.
Angliába a család tagjai 130 évvel később térhettek vissza. Innentől apám újranyitotta a birtokunkat, és ő lett I. Thomas Feilding, majd a II. és a III. is. Utána egy ideig egyik öccse, William vette át a Lord szerepét, majd végül egyik bátyám, Arthur, és most én vagyok a Lord már a harmadik generáció óta. A következő generációban a bátyám valamelyik gyermeke fogja már betölteni ezt a tisztet, én visszavonulok.
Sokat változott a világ a születésem óta. Most már nem fordulhatna elő hogy két máguscsalád emberi érdekek miatt egymásra támadjon. Most a saját érdekeink miatt háborúzunk egymással. A jelenkor nagy kérdésre, hogy mi lesz a Fátyollal, képesek leszünk-e fenntartani a következő évtizedekben. Ennél tovább egyenlőre nem számolunk vele, mert úgy véljük, az emberi civilizáció így is úgy is összeomlik, és onnantól már nem kell rejtőzködve élnie egyetlen természetfelettinek sem.
Amikor felnőttként saját lábamra álltam, és megkezdtem önálló életemet, akkor még senkinek sem volt értékes az emberi élet. Nem voltak az erkölcsin normák azokban a magasságokban, mint manapság. A földesuraknak pallosjoguk volt, aki nem született nemesnek, annak pedig sem a szava, sem az élete nem ért egy fabatkát sem. Nagy volt a halandóság, és gyakran nem ismerték a halál okát sem. Egy vámpír vagy démon sokkal könnyebben gyilkolhatott, ha akart. Ebből eredően a többi természetfeletti is nagyobb veszélyben volt, mint manapság. Ha rossz döntéseket hoztál, könnyen eltűnhettél a süllyesztőben. Bár fiatal voltam és könnyen szerelemre lobbantam, nem mertem hozzákötni az életemet senkihez sem, pontosabban senki életét nem mertem az enyémhez kötni, nem éreztem volna magunkat biztonságban.
Már majdnem elmúltam kétszáz éves, amikor először mertem úgy gondolni, hogy családot alapíthatok. Feleségül ettem egy holland máguscsalád lányát, Elisat. Az Újvilág rengeteg lehetőséget kínált, és én éltem vele, telepesként indultam helyet keresni a családomnak. Le is telepedtünk, és megszületett a lányom Martha. De ekkor, 1675-ben kitört az Első Indián Háború, és az otthonunkat feldúlta egy indián törzsnek álcázott vérfarkas falka. Elisa és Martha meghaltak a mészárlásban.
Ekkortól egészen az 1800-as évek végéig inkább a tudománynak szenteltem magam, elvonultam éltem, és a saját vérrokonaimon kívül nem igazán kerültem közel senkihez. Komoly hírnevet vívtam ki magamnak a Mentálmágusok között, és mágikus hatalmam soha nem látott méreteket öltött. De soha nem használtam arra, hogy mások felett hatalmat szerezzek. Ezt undorítónak tartottam volna. Nem foglaltam el más pozíciót, csak amit jogtisztén magaménak mondhattam. A családunkban az a szokás járja, hogy a legerősebb mágus áll ki a nyilvánosság elé, mint Lord, és ő lesz a "család arca". Elérkezett az az idő, amikor bátyám, Arthur átadta nekem a stafétabotot, mert noha ő majd ötven évvel idősebb nálam, utolértem erőben. Azóta ő már eltávozott közülünk. A következő generációt egy lánya, és két fia képviseli, én gyermektelen maradtam.

Célok, tervek, szándékok

Rövid táv: Rendben ttartania  család ügyeit, amíg a következő generáció át nem veszi a stafétabotot.
Hosszú táv:Az én koromban már egy mágusnak sincsenek hosszútávú tervei.

Még pár rövid kérdés

Különös ismertetőjegy: -
Pár dolog, amit szeretsz:klasszikus zene, lóversenyek, tangó, epertorta
Pár dolog, amit utálsz:butaság, lustaság, olasz konyha, kánikula
Valami, amitől félsz:valaki bajba kerül, vagy meghal a következő generációból
Valami, amit nagyon titkolsz:felkutattam és megöltem a gyilkos falka pár tagját körülbelül hetven évvel a támadás után


A hozzászólást Edward Feilding összesen 3 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Dec. 28, 2018 8:36 am-kor.
Edward Feilding
Edward Feilding

Hozzászólások száma : 22
Join date : 2018. Dec. 04.

Character sheet
Kor: 547
Foglalkozás:
Lakóhely: X

Vissza az elejére Go down

Edward Feilding - Előtörténet Empty Re: Edward Feilding - Előtörténet

Témanyitás by Edward Feilding Szer. Dec. 05, 2018 4:35 pm

Pontnyilvántartás

Pontok kezdéskor

Minden megkezdett 25 év után 10 pont: 547 éves, 22*10=    220 pont
Történelmi hitelesség (Barneti csata, első indián háború)      2 pont
---------------------------
Összesen 222 pont

Mágiahasználat/Mentálmágia 1. szint -> 5. szint  -90 pont
Arkán mágus -50 pont
Mágiahasználat/Mentálmágia 1. szint -> 6. szint  -33 pont
Érzékelés/Mágia 3. szint -> 4. szint -22 pont
-----------------------------------
Marad 25 pont

Alexander Charles Benson megemlített az előtörténetében +3 pont
Lara Astor megemlített az előtörténetében +3
Heti szilánk 1. - +6 pont
-------------
37 pont


A hozzászólást Edward Feilding összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Jan. 01, 2019 4:47 pm-kor.
Edward Feilding
Edward Feilding

Hozzászólások száma : 22
Join date : 2018. Dec. 04.

Character sheet
Kor: 547
Foglalkozás:
Lakóhely: X

Vissza az elejére Go down

Edward Feilding - Előtörténet Empty Re: Edward Feilding - Előtörténet

Témanyitás by Edward Feilding Csüt. Dec. 06, 2018 5:22 pm

Képességek

Látás/Mágusok (5)
A képesség birtokosa meg tudja állapítani egy adott személyről, hogy az általa látott fajba tartozik, amennyiben az illető az ötszáz méteres körzetében tartózkodik (akár falak mögött is tudomást szerez a jelenlétéről), vagy látja az illetőt. Képes megállapítani a lény erejét, és hogy melyik alfajba tartozik, és hogy az illető mely alakban van jelenleg. Érzékeli, hogy a lénynek van-e feléje irányuló szándéka.

Mágiahasználat/Mentálmágia (6)
Arkán mágus
Mágiahasználat/Elemi mágia (1)
Mágiahasználat/Nekromancia (1)
Mágiahasználat/Természeti mágia (1)
Érzékelés/Mágia (4)

A képesség birtokosa képes megmondani egy tárgyról, hogy lehet-e varázsolni vele, vagy sem, és hogy a tárgy éppen most fejt-e ki bármilyen mágikus hatást. Érzékeli, ha valaki varázsol a közelében (1000 m), vagy képességet használ éppen. Képes érzékelni, hogy a hatás kikre hat azok közül a személyek közül akiket lát. Az érzékelt mágikus hatásokról képes megállapítani, hogy az mágia-e vagy képesség. Amennyiben az illető mágus, képes megállapítani az alkalmazott mágia típusát (elemi/mentalista/nekromanta/természeti), és nagyjából az erősségét. Felismeri a hatást létrehozó személyt, ha látja. Az éppen nyugalomban lévő, aktív hatást ki nem fejtő varázstárgyakról is meg tudja mondani, milyen típusú hatást fejthet ki. Képes kikapcsolni ezt az érzékét.
Edward Feilding
Edward Feilding

Hozzászólások száma : 22
Join date : 2018. Dec. 04.

Character sheet
Kor: 547
Foglalkozás:
Lakóhely: X

Vissza az elejére Go down

Edward Feilding - Előtörténet Empty Re: Edward Feilding - Előtörténet

Témanyitás by Edward Feilding Pént. Dec. 14, 2018 7:40 am

Idővonal


Évszám
Esemény
1471. 04. 14.Anglia - Barneti csata
A családom száműzetésbe kényszerül, mert a Rózsák háborújában a vesztes felet támogatták.
1471. 08. 16.Svájc
Megszülettem.
1483-1510Európa
Elköltözünk Svájcból, és Európa számos országában élünk egy-egy rövid ideig.
1600 körülEurópa
A családom pár tagja visszaköltözött Angliába, Ahol visszakapták a családi birtokok egy részét, ami azóta is megvan.
1665-69lEurópa
Megismerkedem leendő feleségemmel, Elisával és összeházasodunk, és Amerikába költözünk.
1673.Európa
Megszületik a lányom, Martha.
1675-78Észak Amerika - Első Indián Háború
Feleségét és gyermekemet egy indián törzsnek álcázott vérfarkas falka lemészárolta.
1740 körülÉszak-Amerika
Felkutattam annak a felelősöket a feleségem és a lányom haláláért, és megöltem őket.
1880-1920Egyesül Államok, Washington környéke
Alexander Charles Benson mágusiskolájában tanítok.
1920 -Anglia
Átveszem a családi birtok vezetését.
Edward Feilding
Edward Feilding

Hozzászólások száma : 22
Join date : 2018. Dec. 04.

Character sheet
Kor: 547
Foglalkozás:
Lakóhely: X

Vissza az elejére Go down

Edward Feilding - Előtörténet Empty Re: Edward Feilding - Előtörténet

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.