A Fátyol mögött
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ki van itt?
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

[ View the whole list ]


A legtöbb felhasználó (18 fő) Csüt. Okt. 20, 2022 4:02 am-kor volt itt.
Legutóbbi témák
» Hírbeküldés
by Michahel Szomb. Május 21, 2022 3:02 pm

» HÍREK - események, aktualitások
by Admin Csüt. Okt. 31, 2019 12:56 pm

» Mágust fogtam, nem ereszt - Johnathan & Vincent
by Vincent Wolf Szomb. Okt. 12, 2019 4:07 pm

» A szipolyozás technikái - Amalia és Edward
by Amalia Lievna Limonova Pént. Aug. 30, 2019 10:48 pm

» Edward Feilding - Szilánkok
by Edward Feilding Pént. Júl. 12, 2019 9:44 pm

» Démoni szerencse - Ármáres és Audoin
by Audoin Csüt. Júl. 04, 2019 8:46 pm

» Hiányzások
by Ármáres Vas. Jún. 23, 2019 9:03 pm

» Emberek (Vadászok, Tudósok, Mondének)
by Admin Pént. Jún. 21, 2019 8:54 am

» Alexander Charles Benson - Szilánkok
by Alexander Charles Benson Csüt. Jún. 20, 2019 9:13 pm

» Szellem a sírdombról - Dru és Audoin
by Audoin Szer. Jún. 19, 2019 8:43 pm

Top posting users this month
No user

Social bookmarking

Social bookmarking reddit      

Bookmark and share the address of A Fátyol mögött on your social bookmarking website


Hamu és parázs - Tam & Dru

2 posters

Go down

Hamu és parázs - Tam & Dru Empty Hamu és parázs - Tam & Dru

Témanyitás by Druian Salva Vas. Ápr. 07, 2019 9:11 pm

2018. március 18.
Ukrajna, Kárpátalja
20:23


Véget nem érő sötétségbe borult a táj, amint elhagytuk a legutolsó települést, én pedig azon gondolkodtam, mi volna jó döntés. Tamashi-san korábbi viselkedése némi aggodalomra adott okot, amely azt sürgette bennem, hogy álljak meg valahol vacsorát szerezni neki, azonban már igazán kívántam a saját főztöm ízét, ám nem voltam képes teljes bizonyossággal hinni abban, hogy a nő kibírja a fennmaradó félórát, illetve azt az időt, amíg kiolvad a fagyasztóládában tárolt hús, s elkészül az étel. Ránéztem, fél szemmel a vezetés miatt, majd ellenőriztem a lábai mellett fekvő palack víz mennyiségét, mint valami aggódó édesanya, ezt pedig sóhajtással konstatálva jobb kezemmel elengedtem a kormányt, hogy a homlokomat masszírozzam. Csökönyös leány. Mégsem hagyhattam, hogy az elkövetkező időszakban tönkretegye magát, azonban tudtam, ha nem hagyok neki választási lehetőséget, gyorsan, sebesen villannak elő tokjukból önérzetének éles karmai.
- Enni kívánsz most, vagy megfelel az is, amit eléd teszek az asztalnál? Utóbbira egy kissé várnod kell. - tudakoltam meg tőle, mialatt visszahelyeztem a kezem a kormányra, majd a válaszára várva az utat kémleltem.
A hosszú út eddig a pontig is igen sok választás elé állított, amelyre nem kívántam energiát, s időt pazarolni, azonban ilyen temperamentumos, akaratos társaság mellett, akárcsak jómagam, úgy véltem, gyümölcsözőbb elejét venni a felesleges vitáknak. Ám az én autómban én diktáltam, tehát az éjjelt idebent töltöttük egy parkolóban, mivel nem terveztem szállást foglalni, ugyanis egymagamban huszonkét órát is végigvezetek egyetlen szó nélkül. Ő viszont más volt, bizonyára sokkal inkább kívánta a jótékony alvást, ámde biztosra vettem, hogy szállodákban már elfogytak a helyek, utolsó, mocskos társaságba pedig nem óhajtom vinni, így maradt a hátsó ülés lehajtása, amelyet egészen jól tűrt - megítélésem szerint, bár sosem lehet tudni, ahogyan azt sem tudtam megjósolni, ezúttal mire számíthatok tőle. Lopva vetettem egy pillantást az általa legutoljára elolvasott részletekre, aztán megkérdeztem:
- Mondd, mit gondolsz az introvertált mondének talpra segítéséről? Egészen friss irányzat, nemrégiben kezdtem szakirodalmat olvasni hozzá, számomra ígéretesnek tűnik.
Teljes lélekkel hittem benne, hogy sikerülhet, s eddig ez volt a hiányzó láncszem, mely előbbre visz. Utat kellett törnünk az eltérő gondolkodású, ámde társaságkerülő magatartásuk miatt háttérbe szorult rétegnek, hiszen ők a statisztikák alapján elfogadóbbak voltak a merőben új dolgokkal szemben, nekünk pedig pontosan ez kellett. Jelenlegi írásaimban pedig éppen azon dolgoztam, hogy arányokat mutassak ki a Látóvá válás és introvertált jelzők figyelembe vételével. Rendkívül érdekelt, vajon gyakrabban szembesülnek-e ők a Fátyollal, mint extrovertált társaik, s ha Tamashi-san jól válaszol, akár feladatot is bízhattam volna rá.
Druian Salva
Druian Salva

Hozzászólások száma : 163
Join date : 2019. Feb. 23.

Character sheet
Kor: 1480
Foglalkozás: Vezetek (autót, nem államot)
Lakóhely: Kárpátalja/Закарпатська область

Vissza az elejére Go down

Hamu és parázs - Tam & Dru Empty Re: Hamu és parázs - Tam & Dru

Témanyitás by Koizuki Tamashi Vas. Ápr. 07, 2019 10:29 pm

Sokat utazott már és hozzászokott az előző éjszakainál jóval kellemetlenebb körülményekhez is, így az se túlságosan rázta meg, hogy egy autó belsejében kellett aludnia. Furcsa volt mindazonáltal, hiszen eszébe jutott az amerikai sztereotípia, amely szerint autókban egyéb tevékenységeket is szoktak végezni ellenkező nemű élőlények.
Meg nem feltétlen ellenkező neműek, manapság már elég gyakran. Vagy csak manapság került ez be a köztudatba?
Elég is az, hogy ha kissé elgémberedve is, de elviselhető kipihentségi szinttel látott neki az új napnak. Vegyes érzelmekkel. Nagyon kevés olyan férfi terem a Földön, aki egyetlen együtt töltött, bár kellemes éjszaka után, sőt, még az előtt megígéri, hogy megosztja veled élete kutatását. Amióta csak találkoztak, keresi, kutatja a lehetséges hátsó szándékot Druian minden mondatában, megnyilvánulásában, lélegzetvételében - na jó, talán voltak olyan pillanatok, amikor ez háttérbe szorult. Azonban nem talált ilyet. Amikor kábán fölemelkedett tudata a zajokkal tarkított álomba süppedésből és kitekerte tagjait az összetömörödött fekvőpozícióból, szinte természetesnek és otthonosnak tűnt az egész, a maga idegenségével együtt. A teljesen másik személyhez tartozó tárgyak, az apró jelek, melyek a személyiségre utalnak az autó maga, a belseje, az illata, a férfi illata, az ételeké... Egy apró mikrovilág. Mint minden lény személyes szférája.
Ez az. Személyes szféra. Csak úgy beengedte őt ide.
Japánként, alakváltóként, vagy csak úgy egyszerűen saját magaként óvatos a személyes szférákkal kapcsolatban. Nehézkesen ereszt be oda másokat. A fizikai mondjuk egy dolog, de akkor is. Hogyan bízhat benne ennyire?
A kérdésre enyhén megforgatja a szemeit. - Köszönöm, Konrad-sama, kibírom addig. És pisilnem sem kell. Emlékeztetnem kell önt, hogy nem az édesanyám? - kérdi bársonyos-bájos hangsúlyt víve a szavakba. Valahogy érzi, hogy a férfi nem fog megsértődni és nem fogja félreérteni. Valahogy mindig érzi nála, és tud ebben bízni. Pedig lennének, akikkel nem lehetne ilyen könnyen viccelni.
Az újabb kérdésre érdeklődve vonja meg a szemöldökét. Büszkeségét érckarmokkal simogatja a tudat, hogy gyakorlatilag munkatársnak tartja őt a másik. Halovány félmosoly kúszik az ajkaira. - Talpra segítés? Mivel kapcsolatban, egészen pontosan? - Feltételezi, ez nem valamiféle humanitárius irányzat, hiszen annak mi köze lenne a Fátyolhoz, és annak esetleges megtöréséhez? Esetleg... - A mondének puhítása a természetfeletti elfogadása irányába?
Koizuki Tamashi
Koizuki Tamashi

Hozzászólások száma : 69
Join date : 2019. Mar. 04.

Character sheet
Kor:
Foglalkozás:
Lakóhely:

Vissza az elejére Go down

Hamu és parázs - Tam & Dru Empty Re: Hamu és parázs - Tam & Dru

Témanyitás by Druian Salva Vas. Ápr. 07, 2019 11:40 pm

És így hálálja meg...
Félig lehunyt szemekkel néztem rá, mindössze néhány pillanat erejéig, ugyanis természetesen még mindig én feleltem a jármű irányításáért, következésképpen pedig nem kívántam semmibe és senkibe belehajtani, bármily' ostobaságot is hallottam - s amely ostobaságtól legmesszebb állt a tény, hogy valaha is Tamashi-san édesanyjává kívántam volna előléptetni magam. Beletelt némi időbe, míg leküzdöttem magamban a válaszolásra késztető érzéseket, s lenyeltem mindent, amit támadó jellegű kijelentésként érzékeltem, így hát csendesen kémleltem az utat, némileg - egészen halkan - az orrom alatt mormogva, egészen addig, amíg a macska át nem tért a következő témára, mely sokkalta kellemesebben hatott felzaklatott lelkemre, amely végtelennek tűnő idő után újra kipihenten érezte magát, s nem kívánta elveszteni eme privilégiumot.
- Pontosan. - helyeseltem - A feltételezés pedig ebből indul ki - mint olvashattad: Az introvertáltnak nevezett emberi populáció visszahúzódó magatartásából kifolyólag az úgynevezett valóságtól eltérő motívumokat is nagyobb gyakorisággal képes elfogadni, mivel életmódjából következtetvén, sokkal kevésbé rögzül benne az a mindennapi rutin, mely felülírná a Fátylon túli élet létezésének elismerését.
És ugyan talán kissé túlságosan elhamarkodottan vontam le eme következtetést, egyszerűen megbabonázott a rég vágyott siker íze, melynek következtében, egy kissé talán túl erősen tapostam a gázpedálra, melyet lassú, mély kilégzés kíséretében igyekeztem korrigálni.
- Arra volnék kíváncsi, te mit gondolsz erről. Őszintén, nem pedig azok alapján, amit olvastál, ez fontos. - figyelmeztettem, aztán ismételten visszasüppedtem a csendbe, arra figyelve, amit válaszolni fog, elvégre Tamashi egész sorsát befolyásolhatja - Nem ettől függ az alkalmazásod, illetve, hogy őszinte legyek, mégis, hiszen ha nem rendelkezel önálló véleménnyel, felesleges megzavarnom az életed folyását ilyen mértékben. - utaltam hangsúlyozásommal arra, ez a kudarc a legkevésbé sem fogja befolyásolni a döntésemet, miszerint mindentől függetlenül megtartom, egyszerűen azért, mert tűzzel túlfűtött, s ínyére való, amit a hálószobában művelek - Egyébiránt pedig leszel szíves elviselni, mert bár nem vagyok az édesanyád, nem tűröm, hogy magadat kínozd, ezért kötelességed megjelenni a vacsoraasztalnál. Semmi diéta és egyéb modern ostobaság. - tettem hozzá végül, némileg a mondandóm végébe mosolyogva.
Nem kívántam szigorú lenni, azonban tudtára kellett adnom, mégis mi fán terem a velem való együttélés irányító jellemére nézve.
Druian Salva
Druian Salva

Hozzászólások száma : 163
Join date : 2019. Feb. 23.

Character sheet
Kor: 1480
Foglalkozás: Vezetek (autót, nem államot)
Lakóhely: Kárpátalja/Закарпатська область

Vissza az elejére Go down

Hamu és parázs - Tam & Dru Empty Re: Hamu és parázs - Tam & Dru

Témanyitás by Koizuki Tamashi Hétf. Ápr. 08, 2019 12:12 am

Vagy mégse?....
Remek. Úgy látszik, 77 év nem volt elég a viselkedésformák kellő kiismeréséhez. Vagy csak elkényelmesedett. Szerencsére azonban áteveznek másféle vizekre is. Hümmög egy sort. Az extrovertáltságot többnyire arra alkalmazzák, mikor valaki... közhelyekkel élve... "éli az életét". Olyan éles macskakörmöket a levegőbe, hogyha tényleg felrajzolná őket, és a levegő az nem légnemű lenne, akkor fogadásokat lehetne kötni, hogy az anyag, vagy Tamashi szenvedne nagyobb károsodást. Az introvertáltak pedig átlagban... otthon ülnek és "nem csinálnak semmit." Vagy ha valahol vannak, inkább szemlélődők. Látnak dolgokat, szeretnek elmerülni bennük, úgy igazán. Nem olyan mód, mint a Marvel-rajongók ezrei. Rendesen elmélyedni.
- Teljesen logikus. Többnyire szemlélődnek, vizsgálódnak. Vagy otthon tartózkodnak, internetet böngészve, olvasva. Rengeteg dologgal találkozhatnak fantasyben, játékokban, könyvekben, amik.... amik gyakorlatilag mi vagyunk. Különféle módosulatokkal. - sanyatú mosoly. Pár évet azzal töltött, hogy rengeteg ilyet átnyálazott. Egészen szórakoztatóak voltak, főleg a Harcosok törzse kezdetű értelmes macskákról szóló sorozat - bár lényegében átváltozás nem szerepelt benne, ám mégis a magáénak érezte kissé -, amíg rá nem jött, hogy több, mint negyven kötetből áll már, és négy ember írja egyszerre. De a hangulatot azért nem felejtette el...
Egy szó azonban újfent megüti a fülét. - Alkalmazásom?...
Aha, munkatárs, persze.... vagy inkább... beosztott?
Ha macska lenne most, akkor egész biztosan a magasba csapta volna a füleit. De így sajnos nem tudja őket mozgatni.
Ha nem rendelkezem önálló véleménnyel... Nevetni támad kedve. Valamiféle furcsa, fájdalmas hidegség kúszik végig rajta, és hirtelen azok az éjjeli forró érintések már nem is tűnnek olyan csodálatosnak.
Semmit sem tud róla. Egyáltalán semmit.
Bár mégis mit várt? Az agyuk, még ha sokkal többre is képes, mint a mondéneké, még mindig nem érte el azt a szintet, hogy beszéd nélkül megismerjék egymást, pláne ilyen rövid idő alatt. De ez az egó, ez a... tudatlanság, ez a...
- Az eddigiek során még nem jöttél rá, hogy van-e önálló véleményem, vagy nincs?... - Nem szabad hagynia, hogy átvegyék az indulatok fölötte az uralmat, ezt tudja, de mégis borzasztó nehéz megállni, hogy elkezdjen egy listát vokalizálni Kaida-san személyére vonatkozó, nem túl kedvező jelzőkkel. Nagy levegőket kezd el venni ő is. Nem. Vezet. Ha balesetet okoz, annak ő maga is megihatja a levét.
Már épp elkezdene tiltakozni az újabb parancsolgatás ellen, amikor ismét fennakad valamin. Diéta.
Ezen már tényleg felnevet. - Ilyennek tartasz te engem? U-ugyan... én... - kacag tovább. Amennyit ő törődik azzal, hogy néz ki a fizikai manifesztációja... Az izmokhoz pedig kalória kell, ezt tudja jól, hiszen nem holmi gyermek. Úgy tűnik, ez nem nyilvánvaló. Kaida-san, amilyen idős, olyan naiv tud lenni néha. - Ezek a prekoncepciók. valóban szórakoztatóak. Eszem majd, hát legyen. Jó lenne lassan egy hely is, ahol ki lehet nyújtózni és van egy talpalatnyi hely. - jegyzi meg és a combjain biztonságba helyezve a papírokat meg is ropogtatja hátában az ízületeket. Képes lenne megtenni azt, amelyet nemrég egy középiskolás csoportnál látott egy benzinkútnál. Fogták és nekiálltak puszta kézzel a betonon fekvőtámaszozni. Meg tudta érteni őket, nagyon is. Órákat buszozhattak előtte, na meg utána...
Koizuki Tamashi
Koizuki Tamashi

Hozzászólások száma : 69
Join date : 2019. Mar. 04.

Character sheet
Kor:
Foglalkozás:
Lakóhely:

Vissza az elejére Go down

Hamu és parázs - Tam & Dru Empty Re: Hamu és parázs - Tam & Dru

Témanyitás by Druian Salva Hétf. Ápr. 08, 2019 9:39 am

Természetesen a legbiztosabban állíthattam, ha valakinek, akkor Tamashi-sannak aztán mindenről megvolt az önálló véleménye. Azonban nem voltam olyan ostoba, hogy eltekintsek egy olyan eshetőségtől, mely szerint a nő eldobja a saját álláspontját, hogy azt halljam, amely fülemnek kedves, ezáltal pedig ő betekintést nyerjen a munkásságom fennmaradó részébe, hogy aztán nem túl becsületes célokra használja. Mert ugyan kinyitottam előtte néhány kaput, azonban mégis csak két-három napja ismertem - ha ezt a szót ebben az esetben egyáltalán alkalmazni lehetett. A potenciálja viszont éppen elég kiemelkedő volt ahhoz, hogy megkockáztassak ennyit, s talán még többet is, hovatovább elsődleges célkitűzésként listámon a tervem haladása szerepelt, ezért pedig nem rettegtem tűzbe helyezni a kezem. Főképp, ha az a tűz ennyire illatos, vad és kellemes egyszerre.
Így hát csak hallgattam, ahogy nevet, majd amikor végzett, hát belőlem is kitört egy igazán jóízű kacagás.
- Nos, Tamashi-san, a koncerten tanúsított viselkedésed miatt remélem, megbocsátod, hogy megkérdőjeleztem. Tehát nincs ellenedre az étkezés, ezt örömmel hallom. - fejeztem be az előbbit egy nagy levegővétel után, miközben egy keskeny, magányosan álló útra kanyarítottam fel a járművet, amely egy fák közé rejtett dombocska tetejére vezetett.
Amikor pedig a fenyvesek látszani engedték a házat, amelyet az otthonomnak hívtam, kissé gyorsítottam, végül pontosan előtte parkoltam le. Az építmény családi háznak is kissé nagy volt, azonban ha valaki megkerülte volna, rádöbbenhetett volna, hogy talán csak a garázs miatt tűnik így. Na persze az egész úgy festett, mint valami aprócska középkori vár, mindössze a tető és az erkély ütött el ettől a látszattól, illetve a falakat itt-ott befutó borostyán. Az ablakok egytől egyig el voltak látva sötétítő függönnyel, valamint egészen jól láthatóan a földszinten szinte mindegyik esetben leengedett állapotban tartózkodott a redőny. Ennek okát csak akkor ismerhette meg valaki, ha belép a legelső helyiségbe, amelynek kétszárnyú ajtaját általában nyitva találja, s egyenest szembe kerül a kandallóval, a fűtő- alkalmatosság előtt pedig - sőt, mondhatni az egész térre értendően - minden úgy festett, mintha valami túlméretezett macska lakóhelyéül szolgálna, kivéve természetesen a könyvespolcokat és némi bútort, merőben távol a téli tűzforrástól. A folyosó ezután elvezetett a konyhába, amely egészen olyan volt, mint egy átlagos konyha: fabútorok, nem túl sérülékeny sima felületek, színes üvegberakás, egyszóval valóban közönséges, azonban főzésre, sütésre kiválóan alkalmas - már ha eltakarítottam a rendetlenséget. Az emelet többnyire a saját területem volt, még inkább, mint a kandallós szoba, elvégre itt rendeztem be a dolgozósarkot, valamint itt volt elhelyezve a hivatalos hálószobám, illetve egyéb helyiségek. Tamashi-san számára természetesen saját szobát gondoltam kinevezni, de hogy melyiket, azt még nem döntöttem el egyelőre. Talán az emeleten...
- Megérkeztünk. Most már kinyújtózhatsz. - mondtam neki, miközben kikapcsoltam a biztonsági övet, kiszálltam és követtem a példáját, amelyre tizenkét óra vezetés után igazán szükségem volt már, aztán nekiláttam ismertetni a menetrendet - Elkészítem a vacsorát, eszünk, aztán futok néhány kört. Ha volna kedved csatlakozni, szívesen adok neked ruhát, egyébként pedig azt tehetsz, amit óhajtasz.
Nos igen. Nem lett volna a legbölcsebb csupán így magára hagyni, azonban ha elkezdtem volna felsorolni a tiltott dolgok listáját, úgyis csak felébresztettem volna benne a vágyat, hogy mindegyiket megszegje. Elővarázsoltam a bejárati ajtó kulcsát, majd kitártam előtte a kaput, amely a - szintén igen sűrűn fákkal borított - kertbe vezetett. Az utat a földbe ásott kövek jelölték, egyszóval egy kissé barátságtalannak hatott, azonban így legalább kevesen merészkedtek ide randalírozni avagy leskelődni.
- Menj csak beljebb. - adtam meg neki az elsőbbséget, majd egy kissé elvigyorodtam - Nem tartok kutyát. - aztán, mivel sejtettem, miféle arckifejezés fog fogadni, még hozzátettem - Vicc volt, Kiscica-san. No és, ha már így előtérbe helyeztük az este legfontosabb témáját, ideje feltenni a nagy kérdést. Mit főzzek? Azt javaslom, használd ki, igazán kevés személy kapott még efféle hatalmat. Egyébként pedig rendkívül jól látod. - utaltam vissza az autóban elhangzottakra - Az introvertáltak egy nagy lehetőség, tekintve a célomat, amely nem kevesebb, mint a Fátyol szükségtelenné tétele, majd pedig eltörlése. - magyaráztam - Ezen dolgozom immár több, mint ezernégyszáz éve, azonban a mondének még nem felkészültek. Számukra a legendák mindössze legendák, gyermekeknek szóló mesék, amelyeket a kíváncsibbak mégis kutatnak.
Druian Salva
Druian Salva

Hozzászólások száma : 163
Join date : 2019. Feb. 23.

Character sheet
Kor: 1480
Foglalkozás: Vezetek (autót, nem államot)
Lakóhely: Kárpátalja/Закарпатська область

Vissza az elejére Go down

Hamu és parázs - Tam & Dru Empty Re: Hamu és parázs - Tam & Dru

Témanyitás by Koizuki Tamashi Hétf. Ápr. 08, 2019 2:41 pm

Konrad-sama igencsak kellemes társaság, állapítja meg már sokadjára. Ha ennyi utazási idő alatt még valaki nem megy az idegeire, az már nagy szó. Ráadásul bármiféle kellemetlenségekért kárpótol az a csodás táj, mely körülveszi őket...
Tenger az nincs. Meleg sem mindig, az évszakok itt elvileg olyan élesen váltakoznak, hogy háromszázhatvanöt nap a remény és kétségbeesés minden formája végigcikázhat valaki agyán. Hó és kánikula. Főleg itt, a hegyekben esélyesen nem langyos fülledt éghajlat lesz. Azonban ez nem probléma. A hegyek gyönyörűek. Egyfajta gyönyörűek. A fenyvesek misztériumát nehezen győzheti le egy sima tengerpart. És az illatuk.... Mikor néha merészkedi leereszteni a kocsi ablakát, olyan kellemes, csípős és egzotikus illat árad be, hogy csak még jobban megéhezik tőle. Fenyőből kellene teát készíteni. Vagy bármiféle ételt.
Sokat hallgat és szemlélődik, .és néha inkább a kanyargó utakra teelődik pillantása, semmint a szövegre, mely közeljövőbeli kutatásaikat alapozza majd meg. Rossz tanuló lenne, az egyszer biztos.
Nem tudja leplezni, hogy kissé izgatott lesz, mikor megérkeznek a kastélykához. Hmm... Druian egy ilyen helyen él, és mégis tudja, milyen hajléktalannak lenni. Szép.
Az épület régi korokat idéz, ami simogatja a lelkét. A múlt többnyire jó, tekintve, hogy az újonnan épített, funkcionális beton( és egyéb anyag)tömbök átveszik az uralmat és elnyomnak mindenféle szép templomot, parkot, növényt, emléket a magasságukkal és arroganciájukkal. Lassan a fővárosokat sem lehet megkülönböztetni egymástól.
- Hűha. Impozáns helyet találtál magadnak. Elismerésem - jegyzi meg teljes őszinteséggel. Remélhetőleg nem csak úgy az ölébe hullott az a pénz, amelyből megszerezte vagy felújította a helyet, vagy pedig maga az épület. Bárhogyan is történt, szemrevaló. És nagyon tágas.
Élvezkedve és kissé elgémberedve mászik elő a járműből, mely szolgálója-börtöne volt hosszú órákig. Teleportálni sokkal egyszerűbb lenne. Az autózásnak is vannak persze előnyei. Például annyira tud most hálás lenni....
Örvendezve szívja be a természet áldott friss levegőjét a fenyők illatával és a március hűvösével együtt. Új föld, megint.Új lehetőségek. Mennyi felfedezni való terület!
Azon veszi észre magát, hogy az elmúlt években felépült katatóniája kezd feloldódni, mint valamiféle jégréteg egy tavon. Elvégre jön a tavasz. Bár az utazással áthidalhat ilyen problémákat, mint éghajlat és hőfok, egy darabig talán nem kellene most itt hagyni Druiant.
Még mindig nem teljesen fogta fel, hogy a férfi most gyakorlatilag befogadja őt a lakásába. Hm. Még mindig lehet, hogy ez egy csapda és mondjuk kísérletezgetni akar rajta. A sárkány sokkal erősebb nála. Nem tudja kijutni, ha ő nem akarja... Majd óvatos lesz. A szándékaiban nem érzékelt ilyesmit. Vagy nagyon jól rejtegeti, vagy tényleg  nincs is.
Meg is ropogtatja a tagjait, karját felnyújtva magasba a levegőbe, majd megmozgatja a fejét.
- Futás?... Ki nem hagynám! - vigyorodik el. És ráadásul evés után. Hm. A sárkány is szereti megnehezíteni az életét. - Köszönök mindent. Majd módot találok rá, hogy megháláljam.
De vajon mit? Túl snassz lenne, ha nekilátna kertészkedni? Hmm... a hely elég elszigetelt, de csak van valami pénzszerzési lehetőség a közelben. Vagy mondjuk... vagy mondjuk...
Teázhatna vele.
Egy kevés teafű mindig van nála, azokra az esetekre, ha a környezet nagyon más lenne mindattól, amelyet otthonosnak lehet nevezni, és véletlenül kedve támadna megidézni azt a hangulatot.
Ismét köszönetet mond, ahogy beljebb invitálják, majd a vigyor ismét gyanús...
- Ha-ha. Vagyok akkora, mint a legtöbb kutya... Főleg, amiket manapság kutyának neveznek.
Kis hegyes orrú, pelyhes, plüss valamire emlékeztető ugatásgörcsök jutnak eszébe, és megborzong. Mivé torzították szegény farkast.
- Óh - emeli meg jelentőségteljesen a szemöldökét. - Szóval a döntés a kezemben. Hmm. Ez nagyban függ attól, miféle alapanyagaid vannak? Tekintve, hogy a koncertre minden bizonnyal legalább addig tartott az ideút, mint a hazaút, valószínűleg tartós élelmiszereid lehetnek itthon, vagyis... hmm. Futás előtt talán egy kis húsféle jól jön, rizskörettel, úgy tudom, ismered a japán konyhát annyira, hogy érts egy rizsgombóc elkészítéséhez, amúgy sem olyan nagy tudomány, veszed a rizst és gombócot formálsz belőle, ennyi.  - állára teszi a kezét elgondolkodva. Kíváncsi, vajon bármiféle ételt mondana-e, elkészítené-e azt a sárkány. - Sajtos csirke rizskörettel? A fűszerezést rádbízom.
Nem tudja, hogy az étel ígérete, vagy  a Fátyoltalanítás ötlete-e az, ami inkább meghozza az étvágyát. Érdeklődése azonban lankadatlan. Ennyi év... Szinte irigyelni kezdi a másikat, hogy neki ennyi ideje volt ezen törni a fejét. Ő pedig mintha évekkel ezelőtt feladta volna. Egyszerűen csak elfogadta, hogy nem lehet, és bár itt-ott elkövet szabálytalanságokat, azt inkább csak fricskaként. De ha meg tudnák mindezt valósítani nagyban... Végre látná a világ, hogy miben is él!
- Persze, mert... könyvekben olvasnak róluk. Megbízhatatlan forrásból. A vérfarkasokról videót készítő kínos kis iskoláslánynak senki sem fog hinni. Ahogy a Harry Pottert sem veszik valóságnak. Ezek mind eltorzításai a dolgoknak, igazából... elég mocskos módon jut ezzel pénzhez pár ember. És túl sok van belőlük, mármint az ilyen médiatartalmakból. Ezért már nem hinnék el olyan könnyen, hogy ez tényleg igazi. Talán... idősebbeket kéne keresnünk. Tudósokat, akik nem agymosottak, de még elég érdeklődők. Tanárokat, olyanokat, akik nem csak a curriculumot adják át magukon és akik nem kiégettek. Igen, a kiégettség talán a legnagyobb probléma.
A fenyvesek eközben ugyanolyan nyugodtan állnak a helyükön. Az ő elméjében felforr a világ, de a szél csak csendesen zúg közöttük, a ház talapzatai is betonbiztosan állnak a helyükön.
- A másik aspektus viszont... A Fátyoleltörlést nem a mondénokkal kellene kezdeni. Hanem velünk. Ugyanis a mondénoknak van oka félni tőlünk. Sokan teljesen megvadulnának, ha bármit megtehetnének és nem fognák vissza magukat, hogy fitogtassák az erejüket, ahogy most sem teszik. Én sem mindig teszem, hogy őszinte legyek... - Egy pillanatra elhallgat, és elgondolkozik, miért is ennyire őszinte, majd gondolatban vállat von és tovább halad. - Az emberek nehezen fogadnak el bármit is, ami erősebb náluk. Még akkor is fenyegetésnek éreznék, ha meg tudnánk ígérni nekik, hogy senki nem eszi meg őket és lopja el a lelküket. De erre mindenkit rávenni, hogy tényleg ne tegye... - megcsóválja a fejét, jelezve, hogy n em tud még erre atombiztos megoldást.
Koizuki Tamashi
Koizuki Tamashi

Hozzászólások száma : 69
Join date : 2019. Mar. 04.

Character sheet
Kor:
Foglalkozás:
Lakóhely:

Vissza az elejére Go down

Hamu és parázs - Tam & Dru Empty Re: Hamu és parázs - Tam & Dru

Témanyitás by Druian Salva Szer. Ápr. 10, 2019 11:51 am

Nem fűztem hozzá semmit, bár rendkívül kívántam volna, azonban más megoldást választottam. A macska nem bízott a főzési képességeimben, ám legyen, én felvettem a képletes földre ejtett kesztyűt, s elhatároztam, nem szavakkal, hanem tettekkel fogom legyőzni a bizonytalanságát, amelynek értelmében pedig mindössze egy sejtelmes mosollyal löktem be előtte az ajtót, s megvártam, míg bemegy, azután rögvest vissza is zártam. Már nem mintha bárki is elmerészkedett volna idáig abban a vészjósló fenyőtengerben, azonban így legalább néhány percem adódott arra az esetre, ha példának okáért édes jó anyám kopogására lettem egy nap figyelmes. Legnagyobb szerencsémre nem történt meg gyakran, másképp fogalmam sincs, hogyan viseltem volna el egyáltalán azt, hogy a területemre lép, az én védőbástyámon belülre, mintha bármily' vastag falat képes volna ledönteni.
Felkapcsoltam a lámpákat a folyosón, egészen a konyháig, majd kiugrottam a bakancsomból és elvezettem oda Tamashi-sant, természetesen hagyva, hadd nézzen meg, amit óhajt, elvégre legnagyobb reményeim szerint itt marad egy ideig.
- Vacsora után körbevezetlek, ha kívánod. - ajánlottam fel neki, mialatt kezet mostam, majd neki is láttam előkészíteni, amit szükségesnek láttam, elvégre ilyen hosszú vezetés után nemcsak hogy éhes voltam, hanem borzalmasan fáradt is, ebbe pedig igen nagy reményeket tápláltam, tekintve, hogy talán egy órácska futás után képes leszek gond nélkül végigaludni az éjszakát.
Ebbe belegondolva azonban már nem is tűnt olyan bölcs döntésnek odafent berendezkednem, így hát elhatároztam, az emelet legtávolabbi helyiségben fogom elhelyezni a nőt, én pedig a kandallós szobában alszom majd, elvégre a legkevésbé sem akartam ilyen hamar felfedni előtte állandó kialvatlanságom okát. Ez vezérelt akkor is, amikor a minap megmondtam neki, hogy az autóban ágyazunk meg, én pedig megvártam, míg álomba szenderül, azután edzeni indultam. Valószínűleg nem derült ki, ugyanis őt ismerve, szinte azonnal kérdőre vont volna, de mindegy is. Élvezni akartam, hogy nem vagyok egyedül, és ilyen kellemetlenségek nem fognak meggátolni benne.
Rizs mindig akadt nálam, így már csak a húst kellett kiszabadítani a fagyasztóláda jégfogságából, amelynek művelete idejére néhány pillanatra eltűntem szem elől egy keskeny ajtóban, amely a kamra rövid folyosójára nyílott. Visszatértemmel pedig kezdetét is vette a procedúra.
- Helyezd magad kényelembe. - utasítottam a székek felé bökve az állammal, majd, hogy ne telepedjen ránk csend, idejét láttam tovább boncolni az iménti témák egyik legfontosabbját - Tudod, Tamashi-san, szerintem éppen az efféle könyvek és egyéb művek tartják fenn a mondének érdeklődését a természetfeletti iránt. Ugyan legtöbbször nem tükrözi a valóságot, ámde hajlandóak róla beszélni, s ilyen alkalmakkor akár közbe is szólhatsz és elmesélheted, hogyan hangzanak a valódi legendák. Természetesen megfontoltan. Jómagam általában ezt teszem, kijavítom a tévedéseiket és akit érdekel, annak kész előadásokat tartok. Ez a felkészítés része... azon része, amely könnyű a többihez képest, mert ahogyan említetted, a félelem nagy úr, a hatalom és erő pedig még nagyobb. Ennyi évszázad alatt született már néhány teóriám ennek megoldására, ám egyiket sem ítéltem elég jónak. Néhányat elmondhatok, ha úgy gondolod, de előbb azt szeretném, ha kifejtenéd, hogyan látod a jelenlegi mondén társadalmat.
Így van. Muszáj volt ezt megválaszolnia, hiszen rá akartam vezetni valamire, amit feltétlenül tudnia kell, ha velem dolgozik: azt, hogy a félelmet nem kinevelni kell megpróbálni az emberekből, hanem szépen lassan olyan generációkat egymásra építeni, akik sokkal kevésbé félnek az újtól vagy az ismeretlentől. Arra voltam kíváncsi, mennyire látja, hogy az idősek nem óhajtanának változtatni, a legkevésbé Fátylon túli értelemben sem.
Druian Salva
Druian Salva

Hozzászólások száma : 163
Join date : 2019. Feb. 23.

Character sheet
Kor: 1480
Foglalkozás: Vezetek (autót, nem államot)
Lakóhely: Kárpátalja/Закарпатська область

Vissza az elejére Go down

Hamu és parázs - Tam & Dru Empty Re: Hamu és parázs - Tam & Dru

Témanyitás by Koizuki Tamashi Szomb. Ápr. 13, 2019 5:46 am

Újabban ismét megfigyelheti egy egyed természetes viselkedését a saját otthonában. Mint mindig, ez egy adag mellékzöngét indít el benne, furcsaságot, hiszen ez olyasféle intimitás, melyhez nem érzi úgy, hogy joga van. Nyilván Druiannak megvolt a maga célja azzal, hogy idehozta. Ezt nem is rejtegette. Mégis gyorsnak tűnik ez. Talán az idők során más lett számára a privát szféra felfogása. Bár Tamashi azzal sincs tisztában, régen milyen lehetett. Számára mindenesetre más volt. Volt, hogy az egész világot a magáénak akarta tudni - persze akkor még fogalma sem volt róla, mekkora az egész világ, ám azokat az erdőket, utcákat, amelyekig eljutott ifjonti képzelete, azokat kisajátította volna. Ami pedig a házon belüli területeket illeti, ott sem feltétlen volt ildomos zavarni. Azóta azonban annyiszor kellett alkalmazkodnia mindenféle személyekhez, körülményekhez, hogy megtanulta visszahúzni magát mindössze egy teste méretű területre, vagy még annál kisebbre is.
- Köszönöm, jelenleg is kényelmesen vagyok. Most már. Sokkal kényelmesebben, mint eddig, márpedig az autóút is messze komfortosabb sok egyéb... módszernél. - ropogtatja meg megint a hátát kezeivel előrenyomva a csípőjét, szemeivel akaratlanul is pásztázva, szkennelve a házbelsőt. Az magába fogadta, gyakorlatilag ide kényszerült, ha a kutatást végezni kívánja, akkor muszáj lesz mindenféle auráját megosztani a sárkánnyal. Érdekes lesz. Így pár évtized élettel meggondolva talán kissé elhamarkodott döntés is volt ebbe ily hirtelen belemenni, ám ha neki az volt, Druiannak mi? Próbálja kiverni a fejéből a feltételezést, miszerint alakváltótársa nem őszite vele. Náluk ezt nem lehet oly egyszerűen tettetni. Érezné. S ha igaz, amit mond, akkor az alatt a hosszú idő alatt, míg próbálta meglelni a megoldást, rengeteg türelmet és energiát elvesztegethetett.
Épp eszébe jut egy illetlen kérdés, amikor is a sárkány folytatja a mondénokkal kapcsolatos eszmecserét. Tama még mindig elámul tőle, mennyire lelkes és elszánt. A jó az, hogy még nem fásult, amely jelentős akaraterőre vall. Akaratlanul is büszkeséget kezd érezni a férfi irányába, és valami régóta csendes, fásult szürke tömb újonnan feltöltött, pezsgő erekkel kezd el mocorogni benne. A lelkesedés. Fájó társa, a bűntudat most sem kíséri el, ahogy jönnek a társgondolatok, miszerint ahhoz képest, hogy mennyi lehetősége lett volna ilyesmit művelni őneki is, ha rászánta volna magát és fontosnak tartotta volna... talán még eredményei is lennének.
Várjunk, most.... komolyan azon gondolkozik, hogy ő feladta? Piszkos közhelyek... gondolatban megrázza magát. Nem teljesen érti, hogy képes ez az élőlény ennyi idő alatt ilyen változást előidézni benne. Veszélyes lehet. Bár az új lehetőségek gyakran hirtelen csapnak le.
S ami még jó, hogy Druian ráveszi, hogy gondolkozzon. S a véleményét is kikéri, jól kell, hogy ismerje tehát a pszichológiát, hisz hogy a legegyszerűbb elnyerni egy személy rokonszenvét, ha nem így? Feltéve, hogy amaz rendelkezik kellő intellektualitással...
- Hogyan látom őket? Nos... gondolom, egy szubjektivitástól csöpögő, kissé sarkított megvetéshalmazzal nem sokra mennél - húzza fanyar félmosolyra a száját. - De ha a tényekhez akarunk ragaszkodni... hmm... sokfélék. A gond az, hogy az értelmesebbike rögtön rájön, hogy használjon a maga hasznára információkat, a butábbika pedig... félelem és pánik. Úgy sejtem, ezek lennének a reakciók. Saccolásaim szerint úgy a kilencven százalékuk teljesen jól elvan a világgal úgy, ahogy az van. Vagyis nem, utálják, ám belenyugszanak, ahogy "felnőnek", minden az "élet rendje" lesz, mennek dolgozni, esetleg alapítanak családot, keresnek pénzt, nyaralnak, meghalnak. Hmm... talán ez is szubjektív. Mindegy is. Azon kevesek, akik érdeklődnek mitológiák és efféle iránt.... akik még hajlandóak olvasni, vagy ha mást nem, filmeket nézni és videójátékozni... hát, részben elhanyagolt tinédzserek, egyedül élő és magukat eltartani próbáló férfiak.... biztos nők is. Az a vicces, hogy a filmek, játékok menekülés számukra a valóság elől, de, hmm... mit szólnának, ha kiderülne, hogy ez a valóság járkál az utcákon? Talán úgy már nem is annyira poén. Mármint, gondolom, olvastál ilyen "klasszikusokat", vagy bármit, vámpírokról, mindenféle szörnyikéről, amik terrorizálják Párizs vagy Velence utcáit, meg az animék, hát... - legyint, belegondolva, mennyi közük van ezeknek a csodáknak a valósághoz. - Az a baj, hogy szerintem úgy néznének ránk, ha nem félelemmel, mint egy kiállítási darabra. Pedig sokan kicsit sem érzik a... képességeiket csodának vagy hasznosnak. Sokan nagyon szívesen megválnának tőle. Biztosan lenne olyan mondén kisgyerek, aki sírva bújna az anyjához, ha meglátna egyet közülünk a valódi formánkban, meg olyan is, aki odamenne és meg akarná simogatni vagy fotózkodni vele. Meg lenne, aki örülne, hogy végre valóban kiélheti perverz vágyait és nem kell egy embert nevetségesen beöltöztetnie hozzá.
Így belegondolva ez a dolog több ponton is veszélyes. Ám a nyíltságot mindig jobban kedvelte, mint az ellenkezőjét. Kíváncsi már, Druiannak miféle ötletei vannak a problémák kiküszöbölésére.
Koizuki Tamashi
Koizuki Tamashi

Hozzászólások száma : 69
Join date : 2019. Mar. 04.

Character sheet
Kor:
Foglalkozás:
Lakóhely:

Vissza az elejére Go down

Hamu és parázs - Tam & Dru Empty Re: Hamu és parázs - Tam & Dru

Témanyitás by Druian Salva Vas. Ápr. 14, 2019 1:53 pm

- Megragadtad a baj lényegét. - mondtam neki, miután elvégeztem a teendők nagyját, természetesen ezúttal a lehető legnagyobb sebességgel.
Ugyan máskor nem igen használtam a konyhában, hiszen a főzés, sütés és minden már vele járó tevékenység elvégzését az utolsó másodpercig rendkívül élveztem, ezúttal jobbnak láttam sietni, amennyire csak lehet. Persze nem voltam tűzmágus, hogy kiolvasszam a húst, így annak várnia kellett, ennek kiemeléseként pedig leültem vele szemben a faasztalhoz, és kezdeményeztem az egyik lehetséges megoldás részletezését.
- Pontosan emiatt volna szükséges az embereket születésüktől fogva a Fátyolhoz szoktatni. Ha ez sikerülne, néhány generáció után úgy hiszem, sokkal eltérőbb hozzáállások születnének. A társadalom egészével biztosan nem működne, és a legfőbb probléma, hogy nem hajtható végre. Gondolj csak bele, Tamashi-san. Te, mint átlagos, mondén édesanya, mit tennél, ha a kétéves gyermeked a bölcsődéből hazatérve a kedves vámpírhölgyről áradozna, aki megkóstolta a vérét, de ő már nagy fiú, és nem is fájt neki? Nyilvánvalóan kiépítenél némi ellenszenvet az illető asszonnyal kapcsolatban, mégis hogy jutott eszébe ilyen ostobaságokkal teletömni a fejét, aztán amikor elbeszélgetésen jelensz meg nála, első kézből tapasztalod meg az élményt. A teória természetesen másképp hangzana, ha az adott vámpír, vérlény vagy vérszívó nem a gyermekekből vagy a szüleikből táplálkozna, azonban mindenképpen félelmet kelt a felmenőkben, hiszen ismeretlen, és amire nincs magyarázat, az természetünkből fakadóan hátborzongató. Igaz?
Hagytam neki néhány pillanatot, hadd eméssze meg, azután rögvest folytattam, elvégre a végén oda óhajtottam kilyukadni, hogy a különféle módszereket a helyzetnek megfelelően kellene alkalmazni, keverten, nem pedig kiválasztani a legjobbat, amely nem is létezik.
- Amikor kilencéves voltam, megszegtem anyám szabályait és összebarátkoztam egy alig egy évvel idősebb falusi fiúval. Semmit sem tudott rólam igazán, mégis eltelt egy évtized, és még mindig mellettem volt. Látta anyámat, látta, hogy nem öregszik és azt is látta, hogy húszévesforma, pelyhedző szakállú ifjúhoz képest egy kissé alulmaradtam a fejlődésben. Az évek során egyszerűen belesimult a Fátyolba, a láthatatlan, anyagtalan szövet magába fogadta őt, és amikor elérkezett az idő, egyszerűen csak engedte, hogy a túloldalra pillantson. Egy hideg, téli napon mindent elárultam neki magamról, egészen onnantól kezdve, hogy én vagyok a gyermekkirály, akinek halottnak kellene lennie, odáig, hogy viselem a fémövet, s ennek igen jó oka van. - az emlékek megmelengették a lelkem, én pedig tőlem sosem látott szeretettel elmosolyodtam, s úgy néztem a konyha fényeit - Amikor meglátta a valódi formám, félt, ámde legyőzte. A tudtára adtam, hogy nem jelentek számára veszélyt és kis idő múlva már a hátamon hordoztam őt.
Hagytam, hadd fusson végig rajtam a kényelmes emléksorozat, mint egy puha takaró hideg téli éjjelen, azután ismételten a macskára emeltem a tekintetem, immáron mindenféle gyengédségtől és felhőtlen örömtől mentesen. Ahogyan a Berinnek kijáró tisztséget, úgy a sebezhetőbbik oldalamat sem igazán osztottam meg senkivel.
- Úgy hiszem, ezt bárki meg tudná utánam ismételni. - mondtam neki, mint levonható, tömör következtetést - De hogy az adott pillanatban éppen mi volna a helyes út, amin járnunk kell, azt senki nem mondja meg, és a legtöbbeket ez nem is érdekli. Amíg pedig nincs összefogás, felesleges volna lépni. Az ostobák csak tönkretennék. Ezért van szükségem rád, ha engeded, hogy így fejezzem ki magam, rád és arra a potenciálra, amelyet benned érzékelek. Ha képesek lennénk hibátlan megoldással előállni és az Őrség és egyéb fontos testületek elé terjeszteni, valamint szigorúan vett beleegyezésre bírni az összes mondént és nem mondént, egy teljesen új világot teremthetnénk, megannyi lehetőséggel.
Druian Salva
Druian Salva

Hozzászólások száma : 163
Join date : 2019. Feb. 23.

Character sheet
Kor: 1480
Foglalkozás: Vezetek (autót, nem államot)
Lakóhely: Kárpátalja/Закарпатська область

Vissza az elejére Go down

Hamu és parázs - Tam & Dru Empty Re: Hamu és parázs - Tam & Dru

Témanyitás by Koizuki Tamashi Csüt. Ápr. 18, 2019 10:37 pm

Mindig jó látni, ahogy valaki belemerül a mondandójába. Nos, mindig, amennyiben az illető és mondanivalója egyaránt érdekfeszítő. Druian lelkesedése és hajlandósága, hogy elfogadja az ő véleményét is, elég hízelgő, akármennyire is próbálja visszanyomni egészséges szintre a büszkeséget magában.
Szavait hallgatva először meghökken, és majdnem felnevet, majd elvigyorodik, elképzelve a helyzetet. Te, mint átlagos, mondén édesanya.
- Ezt így lehetetlen elképzelni úgy, ahogy van. - veti közbe, nem tudván és jelenleg nem akarván lakatot tenni a szájára. Elképzeli a helyzetet, és hirtelen a gondolkodás felelőssége egyfajta nehéz kellemetlenséggel kezd kísérteni. Egy pillanat alatt a falak, mintha egy iskola falaivá válnának, Druian pedig egy elvárásokat támasztó oktatóvá, és elgondolkozik, hogy biztosan ez az, amire ő jelentkezett. Ezt akarja-e. Nem lenne-e egyszerűbb simán csak szaladgálni ezekben a fenyvesekben, kedvére kiélni magát, macskának lenni az árnyak között, mint régen, szabadnak, illatokat szagolni, ízeket érezni addig, amíg még dobog a szíve, addig az ideig, amíg genetikája engedi létezni.
Elmerengő pillantása akkor rezzen meg, mikor hallja, hogy a férfi elhallgat. Vár valamire, valami reakcióra, nyilván...
- Igen...- köhint egyet, megrázva a fejét. Kissé kedvetlenül ismeri fel ugyanazokat a jeleket magán. Menekülni akar. Máris. Pedig most jöttek. Nem szokott ő hozzá, hogy bárki más otthonában legyen, hogy befogadják, mint valami....
Mint valami...
...macskát.
A kóbor macskák rendszerint nem véletlenül kóborok. És még néha a háziak is elkóborolnak. Anyu mindig mondta persze, hogy ne kössön párhuzamot a között, hogy mivé tud változni, meg a személyiség között, ám a szimbólumok keresését nem tudta kikapcsolni magában sose.
Druian szerencsére tovább beszél. Ezúttal próbál igencsak koncentrálni, felvéve a fonalat.
Ezek után a meghatottság, irigység, harag, meglepetés és még ezernyi érzelem szalad át rajta, sok közülük egyszerre. Tekintete azonban egyenes, tiszta kék, nem rezzen benne semmi a feszült érdeklődésen kívül, csak azt érzi, ahogy vére kissé sűrűbben áramlik s így talán enyhe pírt hagy rajta.
Miért mondja el ezt neki? Az idősek és az ő anekdotáik. Valóban meg akarta kérdezni, mikor és hol született, hisz nem tudott róla még semmit. Most talán kiderül, hegyezi hát a füleit. De mégis... ez a bizalmi kör, ebbe ő miért tartozik bele? Nem igazán tett eleget, hogy kiérdemelje. Ki akarta volna szedni belőle, mi a fene az az öv, így vagy úgy, de...
A hátadon hordoztad.
Az émelyítő boldogság elleni undora viaskodik valamiféle meghatottsággal és döbbenettel. Nézi a férfi arcát és olyan mélységeket fedez fel, amilyeneket még nem látott. Messze ment ő most vissza a múltba, nagyon messze.
Düh, tehetetlenség. Mit kellene erre mondania? Még a kérdését sem igen teheti fel, nem éppen illeszkedik ide.
Ah, szóval ez egy példabeszéd volt. Nyilván. Akkor még az is lehet, hogy csak kitalált. Bár... Nem. Ahogy kinéz, nem hiszem, hogy kitalálta volna. Nem tapasztalta még ki, hogy Druian mennyire gyakran ferdít vagy másít dolgokat, mivel ellenőrizni nemigen lehet mindet, ám azért arcból megpróbál olvasni.
A következő vallomás nem lepi meg teljesen, mégis mellbevágónak érződik. Minden erejét összeszedi, hogy rendezni tudja arcvonásait. Mint valamiféle katonai kiemelés. Neki. Ez... elképesztő megtiszteltetés lenne, és tudja, hogy miféle örömöt érezhetne egy efféle helyzetben. HA megérdemelné.
- Noss... retorikailag tökéletesen megszerkesztett motivációs beszéd volt. A helyzet az, hogy amilyen helyzetben beállítasz engem, az kissé túlzás. Egy alakváltó vagyok, ez tény, viszont eddig két karmomat keresztbe nem tettem egy-két balhét leszámítva, azok is csak port kavartak, és nem értek el túl sokat, azt leszámítva, hogy menekülnöm kellett a helyszínről. Mindegy is. Ami az összefogást illeti.. El tudod képzelni, hogy az a rengetegféle faj egyszer mindenben egyetért? A mondének egymás között sem képesek, még arról sem egyeznek meg egykönnyen, milyen az ég színe. Fogalmam sincs, hogy venném rá egyébként a vámpírnőt, hogy ne a kisfiút szívogassa, vagy bárki mást, hogy az éppen szükséges táplálékát úgy szerezze meg, hogy ne ijesztgessen rá vele másokra, ha egyszer már szabad neki megmutatnia magát.
Bőre kezd kényelmetlenné válni. A ruhái is. A levegő is körülötte, minden. Megint elrontotta volna? Megint talált valamit, amire nem méltó, egy feladatot, amelyet nem tud megcsinálni. Ebbe nem fog tudni belenyugodni, azt érzi, már szinte sejleni véli izmai görcsének közelgését, ahogy a tehetetlenség éktelen haragja rántja össze őket. Nem akarja azt Druian előtt. Sehol sem akarja. Nem akar hisztis gyermekké válni pusztán azért, mert lusta és nemtörődöm, és valaki ezt nem veszi észre.
És még ő sem veszi észre időben... ehh.
Koizuki Tamashi
Koizuki Tamashi

Hozzászólások száma : 69
Join date : 2019. Mar. 04.

Character sheet
Kor:
Foglalkozás:
Lakóhely:

Vissza az elejére Go down

Hamu és parázs - Tam & Dru Empty Re: Hamu és parázs - Tam & Dru

Témanyitás by Druian Salva Szer. Május 01, 2019 10:49 pm

- Motivációs beszéd. - néztem a leányra, kiragadva az első szembetűnő felém lőtt nyílvesszőt a beszédéből.
Úgy festhettem, mint aki éppen megnyert egy főnyereményt, s visszakérdez, azonban korántsem hisz benne, s csak valami ostoba tréfának véli az egészet. Így gondoltam hát én is ebben a pillanatban, egyelőre eltekintve mindattól, amely Tamashi-sanban felmerült - teljesen ép és használható elmére vallva, hogy őszinte legyek. Na de ez, ez több volt annál, mint amit képes lettem volna elviselni azok után, hogy ilyesmibe avattam, egyfajta hétpecsétes titokba, amelyről anyámon meg Alexandroszon kívül aligha tudott bárki is. És a macska úgy döntött, példabeszédként kategorizálva az elhanyagolható társalgási tartalmak közé süllyeszti kecses-kényes macska-mozdulataival. Én pedig, miután az imént felvontam a szemöldököm, ezúttal borús hallgatásba burkolóztam, figyelmeztetőleg, s egyúttal őszintén.
Aztán vizet cseréltem a hús alatt, végül pedig, egy doboz sörrel a kezemben, társaságomat jócskán megvárakoztatva a válaszaim legcsekélyebbikével is, egyetlen szó nélkül álltam tovább, mégpedig az emeletre igyekezvén, hogy egy kis friss levegőt szívjak az erkélyen - tekintve, hogy nem igazán fűlött a fogam ahhoz, hogy egyedül hagyjak egy idegent a saját házamban, ráadásul félkész ételekkel a tűzhely közelében. Így esett a választásom erre a megoldásra, mely nem nyújtott olyan minőségű megnyugvást, mint ebben a helyzetben igényeltem volna, azonban sokkal jobb volt a semminél. Ugyanis jelen helyzetben legszívesebben - nem túlságosan udvarias módon - a tudtára adtam volna, hogy takarodjék innen, szedje a sátorfáját, amerre kedve tartja, aztán vissza se nézzen, ha nem képes komolyan venni a szavaimat. Fogalma sem volt róla, mi mindent tettem kockára azzal, hogy elmondtam neki - és éppen ez volt az, ami egyúttal vissza is tartott a cselekvéstől: hiszen honnan is tudhatta volna? Meg kellett tehát várnom, amíg minden elrendeződik bennem, ugyanis a benne lévő potenciál még mindig túlságosan értékesnek tűnt ahhoz, hogy megváljak tőle.
Sóhajtva letelepedtem hát a kültéri lámpa okozta félsötétben, kibontottam a dobozt, és hátradőltem, hogy az eget kémleljem. Tamashi pedig azt tehetett, amit kívánt. Nem volt ő buta... ha megpróbált volna iratokat avagy pénzt lopni tőlem, menten utolérem, így nem különösebben tanácsoltam volna számára. Zuhanyozzon, térképezze fel az élelemraktáram, a ruhatáram, a kandallós szobát - mit bánom én. Csupán időre volt szükségem, amíg elűzöm magamtól a végleges elzárkózás gondolatát.
Druian Salva
Druian Salva

Hozzászólások száma : 163
Join date : 2019. Feb. 23.

Character sheet
Kor: 1480
Foglalkozás: Vezetek (autót, nem államot)
Lakóhely: Kárpátalja/Закарпатська область

Vissza az elejére Go down

Hamu és parázs - Tam & Dru Empty Re: Hamu és parázs - Tam & Dru

Témanyitás by Koizuki Tamashi Vas. Május 05, 2019 3:20 am

Ahogy kifújja magát, befejezvén saját gondolatfolyamát - annyi szót egyszerre, amennyit kevésszer hangoztat egy levegővételre vagy néha akár egy napon belül is -, kicsikét elorientálódik a közvetlen valóságtól. Csak annyit hall, hogy Druian megismétel két szót. Eleinte azt sem érti, honnan szedte ezt, aztán eszébe jut, hogy ő mondta, még az imént. Azonban ezután csak csend. Tekintete a sárkányra vetül, várakozón, enyhén kérdőn. Az pedig ideges. Már megint. Néha Tamashi úgy érzi, minden második megnyilvánulásával ezt éri el. Ami kezd kellemetlen lenni. Zavaró érzés, bizonytalanság költözik a lelkébe. Aztán valahogy furcsa mód elégedettség, amikor pusztán faképnél hagyják. Égető, forró, de önelégült fordított-büszkeség. Ha utálni akarja, hát utálja csak. Talán megérdemli, talán nem. Viszont ez így nem mehet tovább. Úgy tűnik, csak gondot okoznak egymásnak.
Pár percig csak áll a teremben és néz maga elé, elmélyedve az apró nüanszokban, hangokban, illatokban, melyhez neki nincs joga, melyek valaki máshoz tartoznak, és már a puszta levegőnek is égetni kellene a tüdejét. picit lélegzik azért még, míg elszánná magát, és enyhén fatalista gondolatokkal elindulna fölfelé az emeletre, amerre Druian is indult.
Léptei halkak, kimértek, akár egy tolvajé, aki titokban oson az éjszakában. Szemei, mozdulatai éberek, készek az ugrásra bármely pillanatban. A bútorokat, a folyosót, minden sarkot úgy szemlél, mintha máris egy csatajelenetet kellene elterveznie benne. Hol lehetne elbújni, mit lehetne felkapni, fegyvernek használni.
Hova lehetne lekuporodni, átváltozva, és kényelmesen elszundikálni délutánonként...
Eh.
A férfi pedig ott ül, kint az erkélyen, ahonnan olyasféle kilátás nyílik a tájra, melyet látva pontosan el tudja képzelni, hogy szárnyakat bont és siklik fölötte. Nyílt, harmatkékkel átitatott sűrű tér, szabad, tágas semmiség a fenyvesek fölött. Milyen lehet felülről nézni a tovakúszó harsogó zöld lombokra?
Érdeklődőn szemléli a lelkében megjelenő üres vágyakozást.
Nézi Druiant egy pár pillanatig, keresve a szemeit, majd akár elcsípi a pillantását, akár nem, halkan megszólal, mélyebb hangon.
- Kívánod, hogy távozzak?
Nem tudja, mit vár válaszként. Talán azt, hogy hallgasson, hogy várassa még egy kicsit, amíg elő nem áll valami bocsánatkéréssel, amivel... nem igazán tervez. Talán arra, hogy felálljon abból a székből, fújtatva, küzdve a dühével, majd közelebb jöjjön, ő pedig kitérhessen előle és megharcolhassanak ezen az erkélyen. Vagy csak egy pofont. Bármit. Csak lehetőleg ne azt, hogy egyszerűen igent mondjon.
Koizuki Tamashi
Koizuki Tamashi

Hozzászólások száma : 69
Join date : 2019. Mar. 04.

Character sheet
Kor:
Foglalkozás:
Lakóhely:

Vissza az elejére Go down

Hamu és parázs - Tam & Dru Empty Re: Hamu és parázs - Tam & Dru

Témanyitás by Druian Salva Szer. Május 08, 2019 12:53 pm

Hallottam a lépteket... hogyne halottam volna, elvégre az ódon lépcsősor, ha idegen lábak nem tudták, hová kell lépniük, recsegett, mintha szét akarták volna zúzni darabokra. Vártam, mikor lépi át a küszöböt a macska, addig pedig megittam a sör felét, s kinyújtott lábakkal, kényelmesen meredtem tovább a messzi semmibe. Semmi - ez volt annak, aki nem értékelte a civilizációtól való elszakadást, az egyedüllét gyönyörűségét, melynek ekképp árnyoldala is akadt:  magány, amely utóbb minden előnye ellenére lassan megfertőzte a lelket, beleivódott annak legmélyebb, megfoghatatlan rétegébe is, s elő sem jött többé, csak szaporodott és terjedt, akár a pestis.
Hagytam, hadd vizsgálódjon, hadd nézze vendéglátóját, anélkül, hogy akár egyetlen pillantását is viszonoztam volna. Meglepett, hogy kinyitotta a száját, még úgy is, hogy mostanra valamelyest számítanom kellett volna rá. Kimondta, amit gondolt, megkérdezte, ami érdekelte és kifejezte, ha valami nem tetszik. Őszinte volt, és én mégsem lettem volna képes ugyanígy felelni neki, hiszen magam sem tudtam, mit akarok. Egyedül lenni fájt, mégis, ha valaki mellém szegődött, csupán felettébb bosszantó problémákat szült. Mint például az imént.
Hosszan sóhajtva tápászkodtam fel a székemből, átnyújtva neki a sör maradékát, hogy igyon, ha akar. Csak ezután néztem rá, éppen csak egy pillanatra, aztán visszatértem a kilátás eredménytelen elemzéséhez.
- Távozni fogsz. - mondtam, mialatt megfordultam a bejárat irányába, végül, amint éreztem, hogy nem tudom visszatartani a nevetést, kiengedtem, s visszanéztem rá - Velem együtt. Teszünk egy sétát, látom magával ragadott a táj.
Ennek értelmében pedig el is indultam megfelelő öltözetet keresni a gardróbba, az emeleti hálószobámban. Ugyan néhány kérdéses darab a földön hevert, a tények ellenére gyűlöltem a koszt a saját testemmel kapcsolatba hozni, így teljesen tiszta ruhákkal a kezemben léptem ki, majd visszahúztam magam után a falemezt, végül az ő részét a kezébe nyomva a fürdőszoba felé mutattam, elvégre akármilyen is legyen, mégiscsak nőből volt, őket pedig képtelen voltam teljesen kiismerni, így hát mindent igyekeztem úgy alakítani, hogy elkerülhetővé váljék a legtöbb konfliktus.
Druian Salva
Druian Salva

Hozzászólások száma : 163
Join date : 2019. Feb. 23.

Character sheet
Kor: 1480
Foglalkozás: Vezetek (autót, nem államot)
Lakóhely: Kárpátalja/Закарпатська область

Vissza az elejére Go down

Hamu és parázs - Tam & Dru Empty Re: Hamu és parázs - Tam & Dru

Témanyitás by Koizuki Tamashi Szer. Május 08, 2019 1:41 pm

Túlságosan is megkövesült ahhoz az idők folyamán, hogy bűntudatot érezzen. Vagy talán soha nem is volt képes rá, ki tudja? Azt azonban érzi, hogy miféle érzelmek irányulnak felé, már amikor akar törődni vele. De legalábbis érdeklődni. Druiannál már nem biztos a dolgokban. Láthatóan nem fog felkelni és dühösen nekiszaladni, pedig az igazán vicces lenne. Noha lehet, hogy az életét kockáztatja, amennyiben össze akar verekedni egy sárkánnyal. Áh, az alakváltók néha nem ismerik fel a puszta indulatból verekedés szabályát. Mindig azt hiszik, hogy vérre megy, pedig Tami néha csak ki akarja próbálni, milyen, ha emberalakban összegabalyodnak.
Na nem úgy, mint ahogy az éjjel tették, kicsit másféle módon.
Azonban az alakváltók többnyire mindig úgy érzik, vérre megy a dolog és a teljes győzelemig, így átváltoznak és természetfeletti erejükkel elsöprik az egészet. Pedig nem ez volna a lényeg.
Talán nem kellene ilyesmikre gondolnia, amikor a férfi valószínűleg egy hatalmas válságon megy keresztül, és az járhat a fejében, vajon jó eszközt választott-e fátylat illető céljai elvégzésére. De talán túl hamar akarja meghozni ezt a döntést.
Első szavából már nyilvánvaló, hogy nem fogja elküldeni, legalábbis nem most. A hangsúly elárulná, ha ez egy parancsféle lenne. Érződik, hogy jön a folytatás.
Aztán... nevet? Ezen esetben az iménti eltűnése pusztán gyermeki durcázáshoz lenne hasonlatos? Nahát, hímneműeknél igencsak ritka az ilyesmi. Nehezen kezelhetőnek tűnik, meglehetősen. Vajon képes lesz-e vele így együtt dolgozni? Tamashi várakozóan felvonja a szemöldökét.
Ó.
Kissé megilletődik. Úgy vette észre, az edzés valami olyan, s úgy általában a mozgás valami olyan a sárkány számára, amelyet a gyermekes durca vagy pedig felnőttes önmagába zárkózás miatt nem oszt meg bárkivel. Tamashi meg tudja érteni természetesen, lényének megannyi szegmense van, amelyeket ritkán teregethet ki, ritkán lévén rá lehetőség.
Lassacskán bólint egyet. Nyugtázza, hogy el lett fogadva. Nem teljesen érti, hogy miért, azonban úgy tűnik, tényleg így van.
- Köszönöm. - feleli csak, majd mikor megkapja a ruháit, már készül is arra, hogy lefejtse magáról a jelenleg rajta lévő rétegeit, azonban úgy tűnik, el lett küldve a fürdőszoba felé. Halványan elmosolyodik és kuncog magában, ahogy besurran a helyiségbe, ahol furcsa titkok, személyes illatok, tükrök és hasonlóképp díszes tárgyak várják. Ha van hely, amely valóban behatolás egy személy magánszférjába, az a fürdőszoba, talán még inkább, mint a háló. Mindenesetre lefejti magáról öltözékét és belebújik a kinti ruhába, pár pillanatig kiélvezvén, hogy semmi sem dörzsölődik neki.
Amint végzett, előáll újra, várakozóan, hogy mikor is indulnak.
Koizuki Tamashi
Koizuki Tamashi

Hozzászólások száma : 69
Join date : 2019. Mar. 04.

Character sheet
Kor:
Foglalkozás:
Lakóhely:

Vissza az elejére Go down

Hamu és parázs - Tam & Dru Empty Re: Hamu és parázs - Tam & Dru

Témanyitás by Druian Salva Csüt. Május 09, 2019 12:56 am

- Jöjj. - szóltam neki, amikor ismét feltűnt, immáron a saját ruháimban, majd nem is fecsérelve tovább feleslegesen a szavakat, levezettem, egészen a bejárati ajtóig, ahol kitessékeltem, majd bezártam magunk után. Már nem mintha ez az aprócska ajtó akadályt jelentett volna egy vadásznak vagy anyámnak, azonban mondén rablók ellen kiváló védelmi eszköznek bizonyult a zárrendszer. Tehát zsebembe süllyesztvén a kulcsot, elindultam a szokásos irányban, egyelőre csupán séta tempójában, hiszen még be sem melegítettünk, egy ilyen hosszú kocsiút után pedig dupla nyújtást is kívánt a test. Ezt használtam ki arra, hogy beljebb kerüljünk a vadonban, egészen oda, ahol sehol sem lelhettek kétlábú-nyomot a macskaszemek. Háborítatlan környék volt ez, telis-tele a természet birodalmának lakóival, s annak törvényeivel, amelyeket, ha az alakváltó nem értette, könnyedén baja eshetett, lett-légyen bármily' erő birtokosa.
Egy csapásra tértem át, s lassan sétálva folytattam az utat, időt hagyva arra, hogy Tamashi követhessen, ha akar. Ha nem, azt úgyis jelezni fogja valamiképp a közeljövőben, tehát efelől nem kellett aggodalmaskodnom, ilyen mozgalmas napok után pedig nem is állt szándékomban. Magammal akartam törődni, elmélyülni mindenben, amelyben eddig nem lehetett, mindössze némi társasággal megfűszerezve.... avagy a társaság lett volna fűszeres? Tény, ami való, Tamashi érdekes egyén volt, túl érdekes ahhoz, hogy hagyjam kisétálni az ajtómon.
A fenyves illata körbeölelt minket, akárcsak egy hűvös, puha, vastag takaró, s vezetett, arra, amerre erősödött, akárcsak mágnesek vonzották egymást. Pontosan így találtam rá legelőször arra a tisztásra, amelyre ez alkalommal elvittem a nőt: arra, amely kicsiny volt ugyan, mégis kellően fedett, s kellően tágas. Vadállatok sem sűrűn jártak erre, mindössze egy aprócska, halovány csapás törte meg a fű egyenletességét tőlünk északra, egészen a fák határvonalánál. Itt álltam hát meg, arra buzdítva a macskát a kezemmel, hogy kövessen a nyújtási gyakorlatokban.
- Ez fontos, csináld. - erősítettem meg az utasítást, bár tisztában voltam vele, ettől függetlenül még könnyen megeshetett, hogy nem óhajtja végrehajtani.
A saját kárára vált volna, ha nem teszi, így ráhagytam, hadd tanuljon, így vagy úgy, magam pedig egészen gyorsan végigzongoráztam a megfelelő gyakorlatokat, itt-ott megállva, s ismételve. A túl sok vezetés fájt. Kellemetlenné vált az ülés, s csak azután érezte meg a szerencsétlen halandó, hogy kikászálódott a járműből.
Hamarosan elkészültem, ezután pedig céltalanul lépkedve be-beszívtam a friss éjszakai lég egy szeletét, mely felpezsdítette az ebbe az apró formába zsugorodott vért. El akartam dobni a terhet, legalább egy rövidke időre, elvégre itt már senki sem lakott közel s távol. Vetettem egy gyors pillantást a macskára, mintha azt kérdeném tőle, bánná-e a dolgot, azonban cseppet sem voltam kíváncsi a véleményére. Mégis vártam - vártam, hogy előtte fussunk végre egy kiadósat.
- Gyere velem. - adtam ki az újabb utasítást, ezúttal már szelídebben, hiszen nyugodtabbá váltam.
Olyan irányba fordultam, amelynek rejtegetett kincsei innen még cseppet sem voltak felfedezhetőek. Kíváncsi voltam, rendelkezik-e elég türelemmel a bakeneko ahhoz, hogy kivárja a jutalmát.
Druian Salva
Druian Salva

Hozzászólások száma : 163
Join date : 2019. Feb. 23.

Character sheet
Kor: 1480
Foglalkozás: Vezetek (autót, nem államot)
Lakóhely: Kárpátalja/Закарпатська область

Vissza az elejére Go down

Hamu és parázs - Tam & Dru Empty Re: Hamu és parázs - Tam & Dru

Témanyitás by Koizuki Tamashi Csüt. Május 09, 2019 1:52 am

Valami miatt nem hagyja, hogy az a természetes mosoly, mely odaszökkenne az arcára, megjelenjen. Némi durcásságot érez magában, bár nem biztos benne, hogy joga van ehhez. Mindenesetre tetszik neki ez a régi szóhasználat. Olyan ritkán hall embereket máshogy beszélni, mint a sztenderd stílus, hogy már egyfajta nosztalgikus mellékzönge járul a szemében az ilyesmihez.
Ismét elismeréssel adózik önmagának. Minden légvétel, minden pillantás, amit erre a tájra vet, többé teszi és alapvetően oly mértékben fokozza a jókedvét, melyet akkor szokott átélni, mikor éjjelenete egyedül mászkált az utcákon. De túl sok volt már az utca és túl kevés az ehhez hasonló csendes és zöld környezet. Lelkében nyugvó ősi ösztönei szenderegve ébrednek öntudatra, ahogy az oxigénmolekulák lassan feloldódnak a vérében és felpezsdítik azt. Szemei lelkesen isszák a nyugodt, csendes, eélmélyülő környezet csodálatosan tökéletes mintáit. Gombák, víz és levelek illata szüremlik át a szaglóhámain és emlékezteti őt arra, ami valójában: vadállat. Az is. Már szinte mancsoknak érzi a kezeit és érzi azt is, ahogy az enyhén megkeményedett talppárnái suhannak köveken, a sárban, fatörzseken, az avaron...
Pislant párat. Szabályoznia kell, mikor változik át és mikor nem, bár még mindig akadnak e tekintetben komplikációk.
Halvány mosoly telepszik most már az arcára. Léptei, az egész mozgása megváltozik. Természetesebbé válik, könnyedebbé, sokkal mentesebb a felvett maszkoktól és kényszerektől,amelyekbe egy város szorítja. Még úgy is, hogy általában sokkal kevésbé hagyja szorítani magát, mint egyes emberek. Élvezi, hogy talaj van a talpa alatt, élvezi, hogy levelek veszik körül. Ilyenkor teljes mértékben bele tudja élni magát, hogy ősei mit láttak, mit képzelhettek, hogy miféle szellemek suttoghatnak a szélben, a földben, a szélben és az állatokban. Nem felhőkarcolók meg ilyen baromságok. Fujj. Ez itt... ez az igazi élet. Csak sajnos nehéz összehozni a gyorsasággal és kényelmességgel, amely a mai világ két fő alappillére.
Nem mondja ki, mennyire kellemes neki ez a hely, az egész helyzet, hiszen úgyis látszik rajta. Hálás. Amiért Druian megosztja vele az edzését, beavatja, engedélyezi és társául fogadja. S milyen jót fog már tenni...
Amint ismét utasítást kap, kissé ide nem illő, csibészes mosollyal reagál. - Osu, senpai. Olykor magam is gyakorlom a test átmozgatását, ebben remélem, nem kételkedsz, így tisztában vagyok a fontosságával - jegyzi meg eltúlozva kissé a hangsúlyokat, azonban vissza is vesz az esetlegesen cinizmusként értelmezhető beszédből, helyette nekilát izmai átmozgatásának. Néhol hasonló mozdulatokat hajt végre, mint a férfi, azonban nem tervezte teljesen utánozni, követni, hiszen ez nem az a fajta edzés, sokkal szabadabb és kötetlenebb. Nincs terem, nincs zászló, amely felé meghajoljanak. Szisztematikusan halad a fejétől egészen lefelé a lábáig, erre-arra hajtogatja magát odafigyelve, mit tanult a testről és annak felépítéséről, minden irányban fellazítva az elgémberedett szöveteket. Az égető-szúró érzés után a hatalom és felszabadultság érzése költözik a testébe. Mintha szárnyakat kapna. Pedig neki aztán soha nem lesznek.
Erre a gondolatra halványan elmosolyodik, és még utoljára köröz párat a csípőjével. Az a legérzékenyebb rész.
- Valami konkrét terv? Vagy napi rutin? - rak egymás után pár szót, hogy némi információt kiszedjen a sárkányból. Közben persze legszíveserbben csak hallgatna és szívná magába a környezet energiáit. A saját energiáit, amit mindez tesz vele. Próbál lelassulni és elmélyülni, beleépíteni ezt a helyet is a rengeteg emlék közé, amely sokat adott neki és amelyet felhasznált saját maga építésére. Elcsendesülni és megnyugodni, kizárni a felhőkarcolók, a hangos zenék és sípoló közlekedési lámpák emlékét. Elfeledkezni arról, hogy miféle problémák sújtják odakint a világot. Olyan állapotba kerülni, amelyben boldogan hagyná itt a létezést akár. Nem, mintha sürgetné. De megéri kellemesebben létezni.
Koizuki Tamashi
Koizuki Tamashi

Hozzászólások száma : 69
Join date : 2019. Mar. 04.

Character sheet
Kor:
Foglalkozás:
Lakóhely:

Vissza az elejére Go down

Hamu és parázs - Tam & Dru Empty Re: Hamu és parázs - Tam & Dru

Témanyitás by Druian Salva Csüt. Május 16, 2019 10:17 pm

- Hamarost meglátod.
Bár ellenkező esetben azt hiszem, határozott szemöldökfelvonással jutalmaztam volna a senpai-incidens miatt, jelen helyzetben mindössze csak gondolatban vállat vontam felőle, aztán hagytam elveszni a gondolatok vad örvényében. Vad volt, mert azzá tette a szabadság illata, amely körbelengett mindent idefent, akárcsak valami láthatatlan, megfoghatatlan, kettétört bilincs okozta végeláthatatlanul erős lendület. És én haladtam előre, csendbe burkolózva, hagyva a macskának, hogy éljen az esélyével, ha át kívánta érezni akár egy pillanatig is azt, ami arra késztetett, hogy időről időre eljöjjek ide. Gyors voltam, azonban mindössze csak kellemesen gyors, semmi sietség vagy hirtelen mozdulat, hiszen azzal ráértem addig várni, amíg el nem érjük a célt - azt a helyet, amelyet utunk végének, s egy másik kezdetének jelöltem ki öntörvényűen, aztán vagy tetszeni fog neki, vagy nem. Ha igazat mondott az edzésről, legalább most majd ez is kiderül.
Azt hiszem, egy félórába telt megérkeznünk, ez alatt az idő alatt pedig jelentősen megváltozott a környezet: a fenyvesek egyhangú soraiba alacsonyabb növények férkőztek, furcsa, sűrű és puha mohaszőnyeg, s csupa olyasmi, amely egy folyó közeledtét jelezte hozzáértő szemeknek. Aztán fel is bukkant a patak - mert talán inkább csak az volt, egy szelíden mozgó, számos ponton meghajlított egyenes, amely itt-ott még szem elől is tűnt a talaj egyenetlenségei mögött. Végül megálltam, ott, ahol egy lapos, sötét kő emelkedett ki az ezernyi zöld árnyalat közül a sötétségben, amelyet mindössze a fejlámpa fénye tört meg, s amely után egyszeriben jól láthatóan lejteni kezdett minden, mintha menten el akarná nyelni az éjszaka. Talán nappal kellett volna elhoznom ide, elvégre akkor többet láthatott volna belőle, azonban cseppet sem ez volt most a lényeg. Azt akartam, hogy érezze, s ne lássa, aztán, amikor elég ideig álltunk itt szavak nélkül, végül engedtem a szem akaratnak és felfelé fordítva a kő egyik repedésébe gyömöszöltem a lámpát és annak szíjait. Így, a koronák leveleiről szétszóródó fény egyfajta elmosódó határokkal rendelkező gömböt formált körülöttünk.
Így hagytam, aztán kiléptem a fényből, s amíg még remélhetőleg mással volt elfoglalva, levetkőztem béklyóimat, egy halomba dobáltam a ruháim, aztán az övtől is megszabadulva, szinte már kapkodva lényegültem át, vágyva a régi időkre, amikor még nem kellett ilyen mértékben elrejtőzni, nem kellett aggódni, mikor lebeg feletted egy átkozott drón, vagy mikor jelölnek ki újabb útvonalakat a természetjáróknak. Erre senki sem járt, túlságosan mélyen volt, túlságosan sűrűn elrejtve ahhoz, hogy veszély esetén használni lehessen a telefont. Túlságosan kevés volt már ilyen.
- Egy hatalmas völgybe vezet. - mondtam a macskának a vízre utalva, miközben - mindenesetre - távol maradtam a gyér fényforrástól, s néhány pillanatra eltűntem a fák között, mintha csak a mondén Berin lett volna, aki most hall először ilyen hangot és most lát először efféle testet. Tamashi-san nyilvánvalóan már kevésbé volt idegen helyzetben, mégis jobbnak láttam megadni neki a lépések és sötét fatörzsek szabadságát, hadd győződjön meg a maga biztonságáról.
Ágak roppantak a karmaim alatt.
- Ha nincs ellenedre, leereszkedünk. Nem túlságosan meredek.
Nagyon reméltem, hogy kellő értelemben fogja vizsgálni a szavaimat, ennek elősegítéseként pedig leplezetlen határozottsággal sugároztam felé, hogy gyalog kívánom elkísérni, nem pedig a levegőben.
Nem. Az nem olyasmi, amit csak úgy ajándékba adok valakinek.
Druian Salva
Druian Salva

Hozzászólások száma : 163
Join date : 2019. Feb. 23.

Character sheet
Kor: 1480
Foglalkozás: Vezetek (autót, nem államot)
Lakóhely: Kárpátalja/Закарпатська область

Vissza az elejére Go down

Hamu és parázs - Tam & Dru Empty Re: Hamu és parázs - Tam & Dru

Témanyitás by Koizuki Tamashi Szer. Május 22, 2019 11:13 pm

Szabadság. Finom, ízes szabadság. Úgy érzi, el fog kényelmesedni, ha átadja magát ennek az érzésnek, azonban most nincs kedve ez ellen küzdeni. Hagyja, hogy izmai kellemesen felszabaduljanak és felébrednek bennük megannyi emlék, vágy, felkészültség. Izzik, akár a harmatos fű fölötti hűvös reggeli levegő. Robbanásra készen, mégis nyugodtan. Minden pórusával beszívva mindent maga körül. Mert ezt kellemes beszívni, ellentétben a füsttel és a zajokkal.
Szemei kinyílnak, drágakövekként kezdik el pásztázni a környezetet. Odafigyel, hogy minél kevesebb zajt csapjon, ahogy átsuhan az akadályokon, sárszagú földön, köveken, levelekn, minél kevésbé hagyja itt a nyomát, mintha csak egy vad lenne, mely idetartozik. Furcsa, zavaró hálaféleség kezd kialakulni benne, amelyet nem egészen tud hová tenni. Az izgalom pedig mélyen fészkel a gyomrában, a várakozás, hogy most birokra kelhet Druiannal, hogy most gyakorlatilag versenyezhet vele. Az ilyesmi mindig felpezsdíti a vérét, pláne egy ilyen helyen. És szerencsére nem lesz senki, aki itt megzavarja őket. Ilyen luxusban is nagyon rég volt már része.
Nem bambul el viszont annyira, hogy ne tűnjön fel neki, mikor a férfi immár sokadjára kezd el megszabadulni öltözékétől. Rögtön sejti, mi célból teszi ezt, emiatt ösztöne azt diktálja, hogy elforduljon. Nem, mintha nem látta volna és nem vizsgálta volna meg emberi testének majd minden porcikáját, azonban ez... ő tudja, hogy milyen. Nem mindenki kedveli, ha ezt az intim tevékenységet más is látja.
Amikor azonban érzi, sejti, hogy elérkezett a végeredmény, megfordul, és akaratlanul is elkerekednek kissé a szemei, megfeszül, a hatalmas lényben egyfajta veszélyforrást észlelve, ősi ösztönei miatt.
Bámulatos.
Ahogy mindannyian. Sokféle alakváltót látott már, azonban legtöbben jóval kisebbek voltak. És kevésbé tűntek ősinek. A gyíkféle már csak gyíkféle sajátosságai miatt is az őskort idézi. Azonban ha tudjuk, mit kell keresni, bizonyos vonásokban felfedezhetjük azt, akit keresnünk kell. A szemeit keresi hát. Más színűek, azonban a hangban és a tekintetben tudja, hogy észre fogja venni őt.
Azon veszi észre magát, hogy mosolyra vannak húzva az ajkai. A felismerés elégedett mosolyára.
A felajánlás miatt egy pillanatra elgondolkozik, hogy... illetve reménykedik. De nem, gyerekes gondolat, erre rögtön rájön.
Így aztán bólint és követi Druiant.
- Azt hittem, emberi alakban fogunk edzeni. Visszajössz majd a ruháidért? Kellemetlen volna, ha jönne egy rakás tündér és úgy döntenének, hogy eltulajdonítják - jegyzi meg.
Koizuki Tamashi
Koizuki Tamashi

Hozzászólások száma : 69
Join date : 2019. Mar. 04.

Character sheet
Kor:
Foglalkozás:
Lakóhely:

Vissza az elejére Go down

Hamu és parázs - Tam & Dru Empty Re: Hamu és parázs - Tam & Dru

Témanyitás by Druian Salva Szer. Május 29, 2019 11:43 am

Nem kellett volna gondolatolvasás képessége ahhoz, hogy meg tudjam határozni, mi zajlik most a macska fejében. Bizonytalanság sütött róla, oly' intenzitással, hogy vak sem hagyta volna figyelmen kívül, bizonytalanság és talán félelem - mert nagyobb vagyok, s erősebb, mint ő. Örök érvényű törvény volt ez, az erő keltette ösztönös meghátrálási kényszer, csakhogy nekem egyáltalán nem ez szerepelt jelenlegi céljaim között, bizonyításképpen pedig félreérthetetlenül kezdtem felé sugározni békés szándékaimat, feltéve, ha az általa óhajtott edzés valóban annak számított, ugyanis ezek szerint ennyi futás még csak meg sem terhelte. Tehát igazat beszélt, amikor azt említette, ő is mozog. Ám legyen. Ezek szerint kezdetektől fogva sem kellett volna visszavennem.
Elmosolyodtam hát, majd menetirányba fordultam.
- Igen, majd ha végeztünk. Te is hagyd itt őket - nem lesz rá szükség. - mondtam neki, meghagyva a szabadságát, hadd értelmezze úgy, ahogy neki tetszik, elvégre nem a semmiért etetem és ruházom.
No meg az is ésszerű döntésnek tűnhetett, ha megkímélem a szöveteket ágtól és tövistől, nem is beszélve arról, hogy egy macska sokkalta ügyesebben haladt volna azon a terepen, mint egy ember. Valójában mindössze mutatni kívántam neki valamit, azon túl, hogy út közben megejtjük majd azt az edzést, ha már ennyire akarta, ennek kapcsán pedig talán még most ki kellett volna derítenem, mifélére gondolt. Most, mielőtt még át találna változni az én példámat - és a szándékaimat - követve.
- Úgy érted, közelharc? - kérdeztem tőle kíváncsian - Akadálypályából csak egyfélével szolgálhatok a hölgynek, ám azt sem szőrös mancsokra tervezték. - mondtam, ennek magyarázatául pedig megkopogtattam egy fát, amelynek törzse sokkalta vastagabbra nőtt a többinél, s amelyből odébb jóval több is kibukkant csenevésznek tűnő társai közül.
Igen, némi küzdelem jól esett volna, azt hiszem. Természetesen fegyverek nélkül, ugyanis ha valami a kezembe került, menten ügyetlenné váltam, de még mennyire! Ha kellett, használtam a kést, a kardot, a botot, azonban cseppet sem éreztem szabadnak magam eközben - így végül nem is erőlködtem a gyakorlásukkal. Talán itt lesz majd az alkalom, hogy bepótoljam, talán nem. Minden Tamashi-sanon múlott, hiszen jelenleg nem kívántam helyette dönteni. Nem ezért jöttem ide, és különben is rájöttem már, hogy ő nem olyasvalaki, akit élvezetes volna önnön akaratommal elnyomni.
Tehát vártam, hogyan dönt, vártam a magyarázatát, s ha hajlandó volt azt szavakba is foglalni - most, amíg még megteheti, bár azt hiszem, nem lett volna túlzottan problémába ütköző kommunikálni egy értelmes macskával, aki képes volt testbeszéddel jelezni a kérdéseit, s még inkább képes volt szándékokat továbbítani irányomban -, akkor végre elolthattam volna a lámpát és már itt sem vagyunk.
Druian Salva
Druian Salva

Hozzászólások száma : 163
Join date : 2019. Feb. 23.

Character sheet
Kor: 1480
Foglalkozás: Vezetek (autót, nem államot)
Lakóhely: Kárpátalja/Закарпатська область

Vissza az elejére Go down

Hamu és parázs - Tam & Dru Empty Re: Hamu és parázs - Tam & Dru

Témanyitás by Koizuki Tamashi Csüt. Május 30, 2019 12:53 am

Kihívóan elmosolyodik. Valóban nem lesz szükség rá? A következő pillanatban viszont már dobja is le magáról egész nap szorongató gönceit. Na jó, nem is olyan régen vette fel őket. Most. A teste hamarosan puha és sérülékeny lesz, már a szellő érintése is annak az ígéretét hordozza, hogy most minden veszélyesebb. Ha hozzáérne egy fatörzs, könnyen nyomát is hagyhatná rajta és elvehetne egy keveset a bőréből. Átlényegülhetne egy relatíve erősebb élőlénnyé, azonban úgy dönt, egy kis ideig még kiélvezi ezt az alakot. Kényelmesen sétál, örvendezvén, hogy talpa simán érinti a talajt. Lábbelijét is odahagyta, így persze saras lesz, de óh, volt már az. Sokszor.
Ez a nap egyike azoknak, amelyet a nagyon kellemes és laza napok közé sorol. Az ilyenekért igazán érdemes élni, mindig és mindenhol. Amíg van egy ilyen erdőrész, ami egy kis időre a tiéd lehet... Komolyan nem érti az olyanokat, akik ezt eldobják maguktól. De nem az ő feladata látóvá tenni a vakokat.
Vagy... mégis? Hiszen végül is a Nagy Küldetés, amelyre a fejüket adták most, lényegében erről szólna. Ám nem lehet elsietni. Vajon azonban mi fog történni köztük addig, míg valami megoldásra jutnak, hogyan lehetne a néppel elhitetni, hogy nem akarnak ők mindenkit felfalni, agyonkarmolni és egyéb csúnyaságokat művelni? Valószínűleg tényleg két végéről kell majd égetni a gyertyát. Ugyanis el kéne érni, h ogy az alakváltók tényleg ne akarjanak ilyet.
- Miféle terveid voltak még? Te vagy az ötletgazda, de ha szabad kezet kapok, akkor igen. Talán közelharc is. Bár a jelenlegi helyzetben nem lenne túl előnyös. - jegyzi meg, mintha csak az időjárásról beszélne. Egy sárkány. És itt teljességgel önmaga lehet. Jó, hogy a technika még nem fejlődött olyan szintre, hogy itt is folyamatosan figyelhessék.
Koizuki Tamashi
Koizuki Tamashi

Hozzászólások száma : 69
Join date : 2019. Mar. 04.

Character sheet
Kor:
Foglalkozás:
Lakóhely:

Vissza az elejére Go down

Hamu és parázs - Tam & Dru Empty Re: Hamu és parázs - Tam & Dru

Témanyitás by Druian Salva Csüt. Május 30, 2019 6:13 pm

Megtette, amit kértem, én pedig cseppet sem habozva felvettem a fejlámpát a pántjainál fogva, majd egy figyelmeztető nézés kíséretében felé dobtam - állítsa le a működését ő, ha már úgy gondolta, jobb a sárban játszadozni, mint átváltozni. Mindenesetre legalább hallgatott a szavaimra, amely önmagában is ígéretes tulajdonságnak mutatkozott, elvégre ezen gyors, futtában elvégzett tanulmányok alapján, ha azt kívántam elérni, hogy tegyen számomra valamit, mindössze fel kellett keltenem az érdeklődését valamely módon. Igazán egyszerűnek tűnt.
- A döntés a tiéd. - mondtam neki elégedetten, aztán egészen enyhén elmosolyodtam - Nyilvánvalóan nem élnék ilyen előnyökkel, és ha már emlegetem, a kikötésem számodra a következő: fegyverhasználat tilos.
A szabadság is fontos volt, hisz' ő is élő, lélegző teremtmény volt, akinek lehetnek vágyai, félelmei és akarata. Nem lett volna túlzottan demokratikus lépés tőlem, ha megfosztom a jogaitól, amelyeket a születésével elnyert, na meg afféle hozzáállással aztán harcolhattam volna a Fátyol eltüntetése ellen, ahogyan csak bírtam, semmit sem értem volna el azon kívül, hogy munkatáborba zárnak. És különben is, talán alkalomadtán, ha kihoztak a sodromból, megtörtént, azonban nem akartam uralkodni senkin - nem így, hogy pontos legyek. A vezetés, a döntéshozatal joga, amely többeket érint, néha nagyon is hasznos dolognak bizonyult, s jobb szerettem irányítani, mint hallgatni a kiosztott parancsokat valakitől, aki kizárólag saját felemelkedése érdekében ragadta meg e posztot.
És ha már valaminek a képletes avagy gyakorlati megragadásáról volt szó, nagyon reméltem, hogy a nő képes elkapni azt a lámpát, különben nem fogunk látni az orrunkig sem, mikor visszaöltözünk. Azonban ám legyen, nem voltam semmi jónak elrontója, ha ő így kívánta megtenni az előttünk álló utat, hát tegye csak - én elindultam, arra számítva, hogy követ majd.
- Ez a környék felettébb különleges tulajdonságokat hordoz magában. Többek között vannak területei, amelyek emberi szem elől rejtetten fekszenek, völgyekben, így pedig arra használom, amire csak kívánom. Útba ejtjük... Ahová azonban ma vinni akarlak, az egy kissé messzebb van, de ahogyan elnézem, te és a koszos talpaid cseppet sem ellenkeztek.
Druian Salva
Druian Salva

Hozzászólások száma : 163
Join date : 2019. Feb. 23.

Character sheet
Kor: 1480
Foglalkozás: Vezetek (autót, nem államot)
Lakóhely: Kárpátalja/Закарпатська область

Vissza az elejére Go down

Hamu és parázs - Tam & Dru Empty Re: Hamu és parázs - Tam & Dru

Témanyitás by Koizuki Tamashi Csüt. Május 30, 2019 10:48 pm

Ezzel fogják az őrületbe kergetni. Most akkor dönthet, vagy nem dönthet? Vesz egy nagy levegőt.
Fegyverhasználat tilos. Mondja ezt az, akinek maga a teste fegyver.
Persze ez nem jelent semmit. Ilyen szabályokkal nem. Volt már dolga alakváltókkal, olyanokkal is, akik emrőben nagyobbak voltak nála, ám nem feltétlenül gyorabbak és ügyesebbek. A fegyvernélküliség szabálya sem teszi ezen esetekben teljesen fairré a dolgot. Meg aztán sosem lehet biztosra venni, hogy mindenki betartja a szabályokat. Tama mindig betartotta őket.
Könnyeden nyúl ki a levegőbe és kapja el a lámpát, melyet felé dobtak.
Érdeklődve hallgatja, hová mennek ma.
- Zavarnak tán a talpaim? Ne aggódj, képes leszek megfürödni, ha visszaértünk. Ez a tisztaságmánia ellenben teljes mértékben természetellenes. A természet koszaira szüksége van a szervezetnek a normális működéshez. Az állatok is így éltek, mindig. Ha nem egy betondzsungelben élnének, talán az emberek sem lennének annyi mindenfélére allergiásak.
Gluténérzékenység, laktóz-, s egyebek, szénanátha, parlagfű-allergia... Mindentől csak tüsszögni, ami nő a földön. Allergiásak már lassan az életre is.
Megrázza magát egyúttal lerázva magáról az életet kissé megvető negatív hozzáállást.
- Biztosra veszed, hogy itt nem lát meg minket senki?
Koizuki Tamashi
Koizuki Tamashi

Hozzászólások száma : 69
Join date : 2019. Mar. 04.

Character sheet
Kor:
Foglalkozás:
Lakóhely:

Vissza az elejére Go down

Hamu és parázs - Tam & Dru Empty Re: Hamu és parázs - Tam & Dru

Témanyitás by Druian Salva Vas. Jún. 09, 2019 5:20 pm

- Ugyan dehogy természetellenes. - válaszoltam neki jókedvűen Ráadásul nincs is tisztaságmániám. Végigaludtad az autóutat vagy szemüvegre szorulsz és azért nem láttad az otthonom úgy, ahogy én? Nem tudok rendet tartani, egyszerűen ilyen vagyok. Sosem tudtam. Ellenben valóban nem tűröm, ha a testemen van némi szennyeződés, azonban úgy tűnik, ezúttal kivételt kell tennem. - tettem még hozzá, majd úgy döntöttem, a másik formám kinyújtóztatása még bőven ráér később is, s visszalényegülve egy jól irányzott mozdulattal felkaptam némi sarat. Megcéloztam vele Tamashi csupasz combját,  a következő pillanatban pedig csak egy hangos placcsanást lehetett hallani. Ekkor lépdeltem mellé elégedetten és kissé talán szokatlanul jókedvűen.
- Biztosra veszem. Nagyon régóta járom már ezt az erdőt. Ha ettől tartasz, inkább engedd el magad, hiszen felesleges.
És igazam is volt. Ember ide be nem tette a lábát, de még talán a Fátylon túliak is mind elkerülték. Igazán hízelgő gondolat volt, hogy miattam teszik - s talán igaz is. Azonban némelyest igazat kellett adnom a kismacskának.
- Ez tény, sok olyan betegség van, amelyet magunknak okoztunk. Régebben - a középkorban, ahogy mostanában hívják - borzalmas kórságok pusztítottak, amelyekre később találtak gyógymódot. Most a túlzott öngyógyítás árnyoldalára nyertek betekintést, bár nem ellenzem a fürdés és a tisztálkodószerek feltalálását. Hasznos dolgok, még ha szerény személyed ritkábban is él velük. De ne aggódj, majd megnevellek.
Azzal játékosan megpaskoltam a feje búbját, mintha gyermek lenne. Biztos voltam benne, hogy ez aztán ki fogja hozni a sodrából, de megérte megkockáztatni, hogy megharap vagy összekarmol, ha átváltozni támadna kedve ezek után.
Druian Salva
Druian Salva

Hozzászólások száma : 163
Join date : 2019. Feb. 23.

Character sheet
Kor: 1480
Foglalkozás: Vezetek (autót, nem államot)
Lakóhely: Kárpátalja/Закарпатська область

Vissza az elejére Go down

Hamu és parázs - Tam & Dru Empty Re: Hamu és parázs - Tam & Dru

Témanyitás by Koizuki Tamashi Hétf. Jún. 10, 2019 3:03 am

Türelmesen hallgatja, ahogy a férfi beszél. Gyakran teszi ezt. Csak néz félig leeresztett szemhéjjal és kiolvashatatlan arccal szemez Druiannal. Aki láthatóan szeret magáról beszélni. Nem is baj, ez jól tud jönni, bizonyos helyzetekben. Majdnem felkuncog annál a résznél, hogy a férfi nem szeret semmi piszkot a testén, azonban a folytatás reakciót kíván, mégpedig ennél sokkal gyorsabbat és radikálisabbat.
Hamar észleli a fenyegetést, mint legtöbbször, azonban kicsit lelassítja a tény, hogy fel kell fognia: a másik valóban arra készül, amire gondolja, hogy készül. Így aztán bár sikerül arrébb ugrania, a másik lábát menet közben így is elkapja a jó nagy adag nedves föld. Elkerekedett szemekkel néz, ahogy a mosoly csiklandozni kezdi az arcizmait, végül elvigyorodja magát.
- Jól van, legyen...
Tartani valamitől? Ha valamitől, hát ettől egész biztosan elfelejtette, milyen az. Gyorsan kürbenéz, felmérve környezetét, elgondolkozva, miket lehetne használatba venni, majd lehajol és ujjaival óvatosan letörli a vádlijáról az odatapadt sarat.
- Meglepően jó minőségű a talaj itt. - Aztán eszébe jut, hogy ez földrajzilag talán nem a leghelytállóbb. - Legalábbis.. ahhoz kiváló minőségű, amire most használni fogjuk.
Lépked közelebb, felkészülve arra, hogy a másik esetleg kicselezni készül.
Kihívóan emeli föl a szemöldökét. Megnevelni? Őt, igen? - Aranyos - reagál a modern világ egyik mémjével, egy félmosollyal. - Úgy gondolod, eleget tudsz már szerény személyemről ahhoz, hogy ilyen kijelentésekbe bocsátkozz? Mégis mit szólnál, ha mégis találkoznod kellene ezzel az elemmel, hm? - próbálja megcélozni Druian haját a sáros kezével és finoman végigsimítani rajta, pont, mint ahogy szokta egyéb körülmények között, pusztán akkor nem igazán fedi őket sár.
Koizuki Tamashi
Koizuki Tamashi

Hozzászólások száma : 69
Join date : 2019. Mar. 04.

Character sheet
Kor:
Foglalkozás:
Lakóhely:

Vissza az elejére Go down

Hamu és parázs - Tam & Dru Empty Re: Hamu és parázs - Tam & Dru

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.