A Fátyol mögött
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ki van itt?
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

[ View the whole list ]


A legtöbb felhasználó (18 fő) Csüt. Okt. 20, 2022 4:02 am-kor volt itt.
Legutóbbi témák
» Hírbeküldés
by Michahel Szomb. Május 21, 2022 3:02 pm

» HÍREK - események, aktualitások
by Admin Csüt. Okt. 31, 2019 12:56 pm

» Mágust fogtam, nem ereszt - Johnathan & Vincent
by Vincent Wolf Szomb. Okt. 12, 2019 4:07 pm

» A szipolyozás technikái - Amalia és Edward
by Amalia Lievna Limonova Pént. Aug. 30, 2019 10:48 pm

» Edward Feilding - Szilánkok
by Edward Feilding Pént. Júl. 12, 2019 9:44 pm

» Démoni szerencse - Ármáres és Audoin
by Audoin Csüt. Júl. 04, 2019 8:46 pm

» Hiányzások
by Ármáres Vas. Jún. 23, 2019 9:03 pm

» Emberek (Vadászok, Tudósok, Mondének)
by Admin Pént. Jún. 21, 2019 8:54 am

» Alexander Charles Benson - Szilánkok
by Alexander Charles Benson Csüt. Jún. 20, 2019 9:13 pm

» Szellem a sírdombról - Dru és Audoin
by Audoin Szer. Jún. 19, 2019 8:43 pm

Top posting users this month
No user

Social bookmarking

Social bookmarking reddit      

Bookmark and share the address of A Fátyol mögött on your social bookmarking website


Megszoksz vagy megszöksz? - Michahel és Vincent

2 posters

Go down

Megszoksz vagy megszöksz? - Michahel és Vincent Empty Megszoksz vagy megszöksz? - Michahel és Vincent

Témanyitás by Vincent Wolf Szomb. Márc. 02, 2019 6:41 pm

1860 tavasza, Észak-Amerika


Hát ez nem jött be. Másodszor sem jött be. Megint itt vagyok, megint ott a nyakörv a nyakamon, és a csákány a kezemben. És most már nem 26, és nem 31, hanem 41 év van hátra, amit így kell töltenem, hacsak nem jön egy újabb ötlet arra, hogy lóghatnék meg. Mondjuk, annak már tényleg működnie kell, mert ha még egyszer elkapnak, akkor vége a dalnak. Persze így is többet éltem már, mint egy sima ember, nem panaszkodhatom. Néha úgy érzem, megérné megszökni. A gyors halál talán kegyesebb, mint még negyven év ilyen körülmények között.  De ilyenkor mindig megállít, hogy biztosan a pokolra kerülnék.  Ez elég nagy visszatartó erő, akárhogy is nézzük. És ott nem csak negyven évet kellene lehúznom.
Őszintén szólva nem tudom mit tegyek. Mármint azon kívül, hogy most ásom az alapot szorgalmasan, különben nem kapok vacsorát. Egyszerűen lehetetlen helyzet. Farkasként a szabadság utáni vágy lényünk elválaszthatatlan része. Úgy érzem, meg fogok őrülni jóval az előtt, hogy szabadulhatnék. Már most is őrjítő az, hogy nyakörvet kell viselnem. Megalázó, fojtogató, nyomasztó. Üvölteni tudnék, és szívem szerint megint széttépnék valakit, pedig soha nem voltam egy vérengző alkat.
Nem tudom, mi történik velem. Bűnt bűnre halmozok, pedig soha nem akartam így élni. Hová fajul még ez? Meddig lehet még süllyedni? Van ennél lejjebb? Igen, persze, a pokol, az határozottan lejjebb van. Elszántan és dühödten csapkodom a földet a csákánnyal, szeretnék minél jobban elfáradni estére, mert akkor könnyebb elaludni, és legalább addig nyugtom van a kínzó gondolatoktól, amíg alszom. De néha nem jön álom a szememre, főleg a derült éjszakák a szörnyűek, amikor látom a csillagokat és a holdat. A teliholdról már ne is beszéljünk. Volt  amikor addig vertem a fejem a falba, amíg elájultam, mert nem bírtam a lelki kínokat.
Az őr rám szól, hogy vegyek vissza a tempóból, mert az embereknek gyanús lesz, hogyan bírom ennyire a munkát. Még ezt sem lehet. Még le se tudom fárasztani magam. Halkan morgok, és úgy megszorítom a csákány nyelét, hogy eltörik. Na, ezért sem fogok jó pontot kapni.
Vincent Wolf
Vincent Wolf

Hozzászólások száma : 25
Join date : 2019. Jan. 04.

Vissza az elejére Go down

Megszoksz vagy megszöksz? - Michahel és Vincent Empty Re: Megszoksz vagy megszöksz? - Michahel és Vincent

Témanyitás by Michahel Vas. Márc. 03, 2019 12:01 pm

"A fény harcosa tudja, hogy egy angyal és egy ördög vitatkozik a keze fölött, amely a kardot tartja.
Az ördög azt mondja:
- Elgyengülsz. Nem ismered fel a megfelelő pillanatot. Félsz.
Az angyal azt mondja:
- Elgyengülsz. Nem ismered fel a kellő pillanatot. Félsz.
A harcos meglepődik. Mindketten ugyanazt mondták.
Aztán az ördög folytatja:
- Hadd segítsek neked.
Az angyal pedig azt mondja:
- Segítek neked.
A fény harcosa ekkor megérti a különbséget. A szavak ugyanazok, de a szövetségesek különböznek. És elfogadja az angyal kezét."
- Paulo Coelho


Hely: Észak-Amerika
Idő: 1860, tavasz




Figyelem, ahogy lesújt a csákány. Újra és újra. Megvan ennek az ismétlődésnek a maga iróniája, elvégre az eszköz használója is mintha egy végtelenül ismétlődő körben ragadt volna. Bizonyára furcsának tűnhetne a környezetének, ha tudnák, hogy míg ők egy jogosan bűnhődőt látnak, költőibb lélektükrön keresztül akár úgy is vélhetik, az illető bűneinek terhe nehezedik rá karjára és húzza le azt minden egyes csapásnál, az ennél fogva kifejtett erőt többé téve puszta fizikai munkavégzésnél. Én azonban mást látok. Persze, lényéből árad felém a szinte tapintható, keserű harag, ami talán szorosabban fonódik a torka köré, mint az a nyakörv, amivel megbéklyózzák alakváltói mivoltát, s ezzel egyidejűleg érezni lehet a kételyeket is, melyek visszatartó erőként hatnak rá.
Ezek alatt azonban más is meglapul. Bizonyos tekintetben azt látom magam előtt megtestesülni, ami miatt a világ legtöbb lényét csodálatzosnak vélem és kész vagyok védelmükért szolgálni, ameddig csak világ a világ. Ez pedig nem más, mint az a tény, hogy még eme láthatatlan, ólomsúlyú láncokkal terhelve is, kész talpra állni, nagyobb és nagyobb erővel ütni az előzőeknél. Egy harcos esszenciát látok a férfialakban, melynek valódi ereje, lendülete nem az izmokban, de még csak nem is a dühében rejlik, bármennyire érezheti így, bármennyire tévesztheti meg az ereiben indulataitól egyre forróbban áramló vér.
Megfigyelésemet pedig alátámasztja, amikor rezdüléseiben valami mást is felfedezni vélek. Megbánás. Az első, s egyben igen komoly lépés a megbocsátás elnyeréséhez. Nekem pedig jelzés, hogy nem tévedek vele kapcsolatban.
- Intézem! - mély hangon szólalok meg, egy őr képében lépkedve a törött nyelű csákányt tartó férfi felé, kezemben egy másik, ép munkaeszközzel. Szűkszavú odabökésemet megtoldom még egy biccentéssel is, mintegy jelezve, nyugodtan rám bízhatja az ügyet és figyelhet addig a többiekre.
Mivel nincs indoka kételkedni, nyugodt léptekben arrébb indul egy kisebb csoport dolgozó felé valamivel odébb.
Magabiztos lépteim miatt még akár úgy is tűnhet, megróni igyekszem a szerszám rongálásért, azonban megállapodok előtte, lassan emelve fel csákányt tartó kezemet, hogy felé nyújtsam, s közben hagyjam nyugalmat árasztó aurámat érvényesülni.
- Eltörhetsz akármennyit, a kínokat nem fogja enyhíteni. - szavaim higgadtak, sem megvetést, sem haragot nem sugároznak felé, ami egyaránt szolgálja azt a célt, hogy valószínűsíthető (és jogos alapokon nyugvó) bizalmatlanságán enyhítsek, illetve azt, hogy előle nem kívánom eltakarni valódi természetemet.

Michahel
Michahel

Hozzászólások száma : 20
Join date : 2018. Dec. 29.
Tartózkodási hely : ⊕ Miként a Mennyben, úgy a Földön is

Character sheet
Kor: ⊕ Kortalan
Foglalkozás: ⊕ Harcos
Lakóhely: ⊕ Heaven

Vissza az elejére Go down

Megszoksz vagy megszöksz? - Michahel és Vincent Empty Re: Megszoksz vagy megszöksz? - Michahel és Vincent

Témanyitás by Vincent Wolf Vas. Márc. 03, 2019 12:23 pm

Felegyenesedem és lehunyt szemmel sóhajtok egyet. Végül is már olyan mindegy, ennél szarabb tényleg nem lehet. Mit nekem, ha ma sem kapok enni.... tökmindegy. Meghallom  a lépteket, arra sandítok, és már jön is az egyik őr egy újabb csákánnyal. De gyorsan szereztek egy újat! Lassú, kimért léptek. Na, ebből most mi lesz? Nem számítok semmi jóra. Bár az Őrség tagjai rendkívül büszkék a tagságukra, és arra, hogy ők "védik az életet", de ettől nekem még néha roppant mód érzéketlennek tűnnek. Egy összetartó, jól vezetett falkával nem érnek fel. Ott soha nem hagynának senkit ennyire szenvedni, legfeljebb ha egy másik falkából van, vagy .... na, igen, a  vámpírok egy külön eset.
Ahogy a fickó közelebb ér, valahogy olyan, mintha valami hűvös nyugalom áradna szét bennem, a düh és keserűség forrósága megszűnőben, mint kánikulai nyári napon a hűvös szellő. Ez jó, mert így kisebb eséllyel ugrom neki, hogy széttépjem. Nem tudom, honnan jön, de jó.
"Eltörhetsz akármennyit, a kínokat nem fogja enyhíteni."
A szavak azonban ugyanazt a keserű valóságot tükrözik, amit a többi őr szavai: nincs kiút, nem segít semmi.
- Nem akartam eltörni, csak úgy.... megtörtént. - felelem lehajtott fejjel, kerülve a tekintetét, mert nem akarok semmi kihívót sugározni magamból. Fáradt vagyok egy civódáshoz. Nem fizikailag fáradt, azzal sajnos semmi gond nincs. Lelkileg fáradtam bele, hogy úgyis mindig mindenben nekik van igazuk, és ha nem, akkor is.
Átveszem a felém nyújtott új csákányt, és nekilátok a munkának, remélve, hogy ennyivel békén hagy, és nem piszkál bele a nyitott, sajgó sebeimbe. Igyekszem tejesen úgy ütni most, mintha ember lennék, nehogy megint azzal is baj legyen. Közben legszívesebben elvonulnék egy csendes sarokba, a fejemre húznék valami pokrócot, is kiszállnék a világból egy időre. Bár abból is csak céltalan kesergés lenne, de hát legalább lehetnék összetört és csüggedt, mert nem látná senki. Nem kéne itt állnom, és dolgoznom közszemlére téve a nyomorúságomat.
Vincent Wolf
Vincent Wolf

Hozzászólások száma : 25
Join date : 2019. Jan. 04.

Vissza az elejére Go down

Megszoksz vagy megszöksz? - Michahel és Vincent Empty Re: Megszoksz vagy megszöksz? - Michahel és Vincent

Témanyitás by Michahel Szomb. Márc. 09, 2019 4:29 pm

Hely: Észak-Amerika
Idő: 1860, tavasz




Amióta csak létezek, külső megfigyelője vagyok az emberi érzelmeknek, a lelki világuknak. Nem arról van szó, hogy magam ne volnék képes táplálni ugyanezeket, csupán az én lényemet sosem töltötte ki olyan mértékben, mint őket. Még olyan mértékben sem, mint egyes fivéreimet. Raphael például tökéletesen ismeri nem csak test, de a belső esszencia minden rezgését. Olyan tapasztalás lehet számára mások állapotát érzékelni, mint amilyen az emberek számára egy könyv elolvasása. Természetes, magától értetődő. Én ezzel szemben nem igazodok el az érzelmek láthatatlan sorai között ilyen könnyedén. A védelmi vonal őrzése érdekében én egy sokkal érzelemmentesebb, ha úgy tetszik, nyersebb és lecsupaszítottabb aspektusát képviselem. A megvívandó csatákét.
Ezért történhet, hogy némiképp félreérti szavaim természetét.
- Nem szemrehányás volt. - noha arcomon talán semmi nem árulja ezt el, elvégre leheletnyi változás sem megy végbe rajta, mégis őszinte megértéssel fürkészik acélkék íriszeim a férfit.
Talán az érzelmek szakértője nem vagyok, de felismerem a csatát, ha látom, és benne bizony háború zajlik. Nem egy látható front, mások számára legalábbis biztosan nem az, de én érzékelem létezését. Külvilága meglehet, nem lát többet puszta keserűségnél. Dühnél. Amire verbális és nonverbális reakcióiból ítélve az itteniek nem is reagálnak mással, mint még több haraggal, s még több megvetéssel.
- Vannak dolgok, amik nem maradhatnak sokáig a lélek ketrecének rabjai. A harag pontosan ilyen. - hangom továbbra is higgadt, nem bújik meg hangszínemben semmilyen jellegű kioktatás, sem pedig felsőbbrendűség. Az álcám egyszerű külsőség. Nem kívánok úgy is bánni vele, ahogyan a többi őr szokott eljárni.
- Amire utaltam, az az, hogy nem is kell összezárva lenned a keserűségeddel. És nem kell egy bezárt körben mozognod, azon morfondírozva, véget vess-e neki egy harmadik próbálkozással.
Persze, dönthet úgy, hogy nekiveselkedik. A szabad akarat útjába nem állhatok, nincs jogunk hozzá. Nem ez a feladatunk. Viszont a világ szempontjából, még ha ő ezzel most talán nem is értene egyet, veszteség lenne.
De dönthet másképp is. Ha elengedi mindazt, ami most láncokként kötik gúzsba, felhasználhatná erejét és tapasztalatait másik oltalmában. Én csupán annyit tehetek, hogy erre rávilágítok.
Felnyitom a szemét, hogy lehetőségeket és ne reménytelenséget lásson.

Michahel
Michahel

Hozzászólások száma : 20
Join date : 2018. Dec. 29.
Tartózkodási hely : ⊕ Miként a Mennyben, úgy a Földön is

Character sheet
Kor: ⊕ Kortalan
Foglalkozás: ⊕ Harcos
Lakóhely: ⊕ Heaven

Vissza az elejére Go down

Megszoksz vagy megszöksz? - Michahel és Vincent Empty Re: Megszoksz vagy megszöksz? - Michahel és Vincent

Témanyitás by Vincent Wolf Szomb. Márc. 09, 2019 7:10 pm

Nagyon vigyázva, hogy se gyorsabban, se lassabban ne dolgozzak várom, hogy mikor jön a büntetés és milyen formában. Egy csapás... semmi ... két csapás... semmi...
"Vannak dolgok, amik nem maradhatnak sokáig a lélek ketrecének rabjai."
~ Hogy micsinál a kicsoda?! Kinek a ketrece?
Nem bírom megállni, hogy egy pillanatra felé ne sandítsak,. Ezt a fickót még nem láttam. Új lehet.
Ez a stílus! Kicsit olyan, mintha apámat hallanám. Ő mondott ilyen halandzsákat, de utána mindig valami kellemetlenség jött. Böjtölj, hogy megtisztulj, vezekelj ... vagy kiosztott valami alantas munkát. Mondjuk azt itt már megkaptam ...
"nem is kell összezárva lenned a keserűségeddel"
Hogy a fenébe nem kéne? itt MINDENNEL összezárva kell lennem! A zárás az egésznek a lényege!
" véget vess-e neki egy harmadik próbálkozással"
Basszus, még el se kezdtem tervezni a harmadik szökést, és máris lebuktam? Mi lesz akkor most? Hát a gondolkodásért csak nem nyírnak ki!
Mégis ki ez a fickó? Tuti nem egy mezei őr. Ez valaki más. De mit akar tőlem? Erre most felelni kellene? De mit?
Csak tartsd az ütemet, csapj akkorát, mint egy halandó, és ... és majdcsak lesz valahogy. Mondjuk valószínűtlen, hogy megúsznám. Ha ennyit áll itt, akkor akar valamit, az biztos.
Vincent Wolf
Vincent Wolf

Hozzászólások száma : 25
Join date : 2019. Jan. 04.

Vissza az elejére Go down

Megszoksz vagy megszöksz? - Michahel és Vincent Empty Re: Megszoksz vagy megszöksz? - Michahel és Vincent

Témanyitás by Michahel Pént. Márc. 15, 2019 8:27 pm

Hely: Észak-Amerika
Idő: 1860, tavasz




Passzív szemlélődés. Ez élvez most prioritást, egyfelől azért, mert nem akarok radikálisabban beavatkozni a kelleténél, elvéve tőle ezzel a szabad döntés lehetőségét, másfelől nem óhajtok félelmet vagy tartózkodást ébreszteni a lelkében. Ezért aztán csak figyelem a csapásait. Minden lendítésben ugyanaz az erő. Ugyanaz a visszafogottság. Illetve a sötét érzelmek, melyek múltjában tapadtak rá lényére és most behálózzák legtöbb rezdülését.
A pillantására csupán várok. Felismerem benne annak tényét, hogy minden bizonnyal kitűnök innen a viselkedésemmel, a szóhasználatommal, aminek megvan a maga ironikus színezete, hiszen általánosságban véve is igaz ez valahányszor az emberek közt járok. Hiába vagyok harcos, vannak készségek, amik esetemben meglehetősen rozsdásak.
- Nyugalom, nem vagy bajban! - mármint, nincs nagyobb bajban, mint amiben mostanra tudhatja magát. Mindazon szavaimnak némi hatást is biztosítva, továbbra is fenntartom aurámat, amivel oldhatom az idegességét, keserűségét, bármely olyan negatív érzelmet, amely elködösítheti az elméjét és akadályozhatja a figyelemben.
- Nem azért vagyok itt, hogy ártsak neked vagy valamiféle büntetést szabjak ki azért, amit tettél. Esetleg azért, amit jelenleg megtenni fontolgathatsz. - nincsenek illúzióim azt illetően, hogy az itteni harcosok valószínűleg kihasználnak minden adandó alkalmat a pozíciójuk fitogtatására a rend fenntartásának magasztos zászlaja alatt. Szükségszerűnek érzem meghozni ezt a választóvonalat köztem és köztük, hogy érzékeltessem, bármi lesz is, végérvényben ő lesz a döntő fél, és bármelyik irányba billenjen elméjének mérlege, én azt nem másítom meg.
Közben az őr, akit az imént elküldtem, tesz néhány lépést visszafelé, korábbi őrhelye felé, ezért, hogy ne keltsek, illetve ne keltsünk feltűnést, jómagam is teszek pár higgadt lépést, áttérve a szüntelenül dolgozó férfi egyik oldaláról a másikra, hogy immáron számára bal kéz felől pillantsak le rá. Ám ezúttal ajkaim nem mozdulnak. Nem formálnak szavakat, azok mégis felzendülnek, ám immáron Vincent fejében szólnak.
~ A világ vesztene, ha a szökés mellett döntenél.
Tudom, radikális és rizikós lépésre szántam el magam ezzel, de ezt is szükségesnek érzem. A mostani alakom nem könnyíti meg azt, hogy terelő szerepet tölthessek be. Ahhoz, ha vajmi csekélynek is, de léteznie kell bizalomnak.
Így elengedhetetlen, hogy tudja, nem vagyok közülük való.

Michahel
Michahel

Hozzászólások száma : 20
Join date : 2018. Dec. 29.
Tartózkodási hely : ⊕ Miként a Mennyben, úgy a Földön is

Character sheet
Kor: ⊕ Kortalan
Foglalkozás: ⊕ Harcos
Lakóhely: ⊕ Heaven

Vissza az elejére Go down

Megszoksz vagy megszöksz? - Michahel és Vincent Empty Re: Megszoksz vagy megszöksz? - Michahel és Vincent

Témanyitás by Vincent Wolf Szomb. Márc. 16, 2019 5:15 pm

"Nyugalom, nem vagy bajban!"
Hát... minden nézőpont kérdése. De szerintem ennél nagyobb bajban már nem is lehetnék. Vagy ha igen, akkor azt az állapotot nem akarom megismerni. Még jó, hogy ő nem azért van itt, mert azt a büntetést már kiszabták. Még egyszer nem kéne....
Továbbra is az akaraterőm és figyelmem nagy része arra megy el, hogy tartsam a tempót, és az egyéb paramétereket. Csapás csapás után, szépen ütemesen.
Bár most megfordult a fejemben, hogy vajon mit tennének velem, ha szépen elheverednék, és nem dolgoznék tovább? Tudom, nem kapnék vacsorát. Vajon hány naponta kellene végigdolgoznom egy napot, hogy tudjam tartani az emberektől megkövetelt munkatempót? Persze ha elkezdenék így viszonyulni a dolgokhoz, biztos kitalálnának valamit még ellene.
"A világ vesztene, ha a szökés mellett döntenél."
~ Basszus, ez most megszólalt a fejemben?
Összerezzenek a meglepetéstől, és ez az ütés eléggé bénára sikerül. Majdnem orral beleesem a kupacba, amit eddig kifejtettem. De összekapom magam, és folytatom a munkát, mintha mi se történt volna. Nem farkas. De természetfeletti, szóval nem tudom, mi csodálkozni valóm van azon, hogy képes a telepátiára. Feltehetőleg olvas is, innen tudja a szökési tervet. Remek!
~ Mégis, mit akarsz tőlem? - kérdezek vissza most már telepatikusan.
Vincent Wolf
Vincent Wolf

Hozzászólások száma : 25
Join date : 2019. Jan. 04.

Vissza az elejére Go down

Megszoksz vagy megszöksz? - Michahel és Vincent Empty Re: Megszoksz vagy megszöksz? - Michahel és Vincent

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.