A Fátyol mögött
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ki van itt?
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

[ View the whole list ]


A legtöbb felhasználó (18 fő) Csüt. Okt. 20, 2022 4:02 am-kor volt itt.
Legutóbbi témák
» Hírbeküldés
by Michahel Szomb. Május 21, 2022 3:02 pm

» HÍREK - események, aktualitások
by Admin Csüt. Okt. 31, 2019 12:56 pm

» Mágust fogtam, nem ereszt - Johnathan & Vincent
by Vincent Wolf Szomb. Okt. 12, 2019 4:07 pm

» A szipolyozás technikái - Amalia és Edward
by Amalia Lievna Limonova Pént. Aug. 30, 2019 10:48 pm

» Edward Feilding - Szilánkok
by Edward Feilding Pént. Júl. 12, 2019 9:44 pm

» Démoni szerencse - Ármáres és Audoin
by Audoin Csüt. Júl. 04, 2019 8:46 pm

» Hiányzások
by Ármáres Vas. Jún. 23, 2019 9:03 pm

» Emberek (Vadászok, Tudósok, Mondének)
by Admin Pént. Jún. 21, 2019 8:54 am

» Alexander Charles Benson - Szilánkok
by Alexander Charles Benson Csüt. Jún. 20, 2019 9:13 pm

» Szellem a sírdombról - Dru és Audoin
by Audoin Szer. Jún. 19, 2019 8:43 pm

Top posting users this month
No user

Social bookmarking

Social bookmarking reddit      

Bookmark and share the address of A Fátyol mögött on your social bookmarking website


Porábul megéledett főnix - Mej & Tamashi

2 posters

Go down

Porábul megéledett főnix - Mej & Tamashi Empty Porábul megéledett főnix - Mej & Tamashi

Témanyitás by Koizuki Tamashi Szomb. Márc. 23, 2019 8:36 pm

Lábai sok különféle talajt megszoktak már. A hajókét is. Milliószor utazott sokféle tömegközlekedési eszközön, sok kultúrát látott, sokfélét evett, sokféle helyen aludt, és azt hitte, hogy ez végérvényesen kimossa annak az érzetét, hogy a hely, ahol ezer éve - na jó, csak pár évtized valójában - nem járt, otthonként legyen a tudatában. Nem tudná megmondani pontosan, mi indította arra, hogy visszatérjen - olyan szörnyű szó ez, hát egy élet során annyi helyen elbukkanunk, aztán elmegyünk onnan, majd megint ott vagyunk -, de a legjobb válasz az ilyen kérdésekre mindig a kíváncsiság. Nem árt tudni, kik laknak most ott. Végtére is emlékek kötődnek ahhoz a helyhez.
És, ahogy Anyu mondta, egy idő után olyan sok mindenhez fognak emlékek kötődni, hogy már nehéz lesz velük bírni.
Nos, most is alapvetően miatta jött vissza. Együtt jöttek, az egész család, Matsu, a bátyja, Anyu és ő. Anyu váltig állította, hogy jót fog tenni egy kis pihenés, bár hogy a lelket felforgató eseményekre való emlékezés hogy számíthat pihenésnek, az rejtély.
Első napjaik persze nehézségmentesen teltek. Megszokták a táborozást, és a klíma elég meleg ahhoz, hogy simán el lehessen viselni a sátorokban alvást. Csak azért mégis furcsa érzés a saját házad mellett sátorozni.
No nem szó szerint. Egy a természethez közelebb levő helyet választottak ki erre, onnan jártak be a városba, kiderítendő, mifélék is történtek erre az elmúlt évek során.
A mai nap viszont nincs kedve ehhez. Ahogy édesanyja meghatottságát sem biztos, hogy tudná kezelni, az elmúlt hetekben úgy is túl sok volt belőle. Természetesen élénken emlékszik a napra, amikor elvesztették édesapjukat, de a sajnálat helyett még mindig jelentős mértékű haragot érez. Haragot, amiért vállalták ezt, hát mégis miért jön össze valaki, aki kétszáz évig él és valaki, aki sokkal kevesebbig?... És miért vállalnak gyermekeket, ha ennyi szenvedés az ára?
Nyilván ezek a gondolatok odáig vezetnek, hogy ő miért is létezik egyáltalán, amit nem igazán jó megkérdőjelezni, mert az élet egyébként rengeteg élvezetes dolgot tartalmaz, és végső soron örül, hogy itt lehet. Csak... a múlt ezen részét néha maga mögött hagyná, és nem érti, hogy egyesek miért nem képesek felfogni a dolgok normális rendjét. A család talán... nem nekik való. A puszta létezés talán nem az alakváltóknak való, hisz valamilyen szinten valóban a természet furcsán kicsavart teremtményei, de ha már itt vannak, legalább másokat ne keserítsenek.
Egy kis játék persze belefér...
Nagyot sóhajtva kerekedik fel és veszi útját egy olyan hely felé, ahol feltételezései szerint a legkevésbé számítanak a jelenlétére, és ahol talán jelen időpontban - egy szerda reggel - nem tartózkodnak túl sokan. A játszótérre.
Újféle ez még nem volt itt akkor, mikor legutóbb itt járt. Persze ez nem túl meglepő. Színes fémek és műanyagok tengere. Szemeivel tapasztaltan keresi a legfontosabb tárgyat: egy hintát. Talál belőle hármat is, de csak egy szett olyan, amelyiken a hinták nem aprók és gyerekbecsatolós láncokkal ellátottak. Beül és hintázni kezd.
Koizuki Tamashi
Koizuki Tamashi

Hozzászólások száma : 69
Join date : 2019. Mar. 04.

Character sheet
Kor:
Foglalkozás:
Lakóhely:

Vissza az elejére Go down

Porábul megéledett főnix - Mej & Tamashi Empty Re: Porábul megéledett főnix - Mej & Tamashi

Témanyitás by Lung Mej Szomb. Márc. 23, 2019 8:53 pm

Bár a biokertészet még nem áll biztos lábakon, három év szinte szünet nélküli munka után úgy érzetem, megérdemlek egy kis pihenést. Bár a japán és kínai nép hagyományosan nem igazán kedveli egymást, én már jó ideje túlléptem az ilyen nemzeti előítéleteken, és úgy döntöttem, hogy kikapcsolódásképpen Japánba utazom, ahol megtekintem a legszebb japánkerteket, hátha ihletet merítek a saját kertemhez, mely még csak álmok szintjén létezik.
Repülővel Kiotóba érkeztem meg, ahol megnéztem a híres Ryoanji templom kertjét, és onnan indultam egy körútra. Nagasaki az egyik állomása a körútnak, mivel itt is van egy kert, amit beiktattam az útitervbe. Ennek érdekessége, hogy európai tulajdonosa volt, de egy japán mester tervezte, még az 1800-as években. A kerthez tartok hát, korán keltem, hogy legyen időm alaposan bejárni, de valami megakaszt. Bár Nagasaki elég népes város, még így is meglepő, hogy egy másik alakváltó jelenlétét érzékelem pár száz méterre tőlem. Fiatal példány, macska alakba tud változni. A japán nevük most hirtelen nem jut eszembe.
Megtorpanok, és tétovázom a kert és a fajtárs között, de a kert már itt van egy ideje, és nem megy sehová. Az a macska meg... a jó ég tudja...
Megindulok hát feléje. Persze az is lehet, hogy nem kíván velem találkozni, de mivel nem sietek, van ideje kitérni, ha nem örülne közeledésemnek. Azért nem mindenki repes, ha egy nála tízszer idősebb sárkány megkörnyékezi.
Lung Mej
Lung Mej

Hozzászólások száma : 46
Join date : 2019. Mar. 16.

Vissza az elejére Go down

Porábul megéledett főnix - Mej & Tamashi Empty Re: Porábul megéledett főnix - Mej & Tamashi

Témanyitás by Koizuki Tamashi Szomb. Márc. 23, 2019 9:36 pm

Helyszín: Nagasaki, játszótér

Megszokta, hogy a hinták nyikorognak, kellemetlen, monoton ritmust adva az egyébként boldogsághormonokat felszabadítani hivatott tevékenységnek és ezáltal megnehezítve a tisztán és nyugalmasan gondolkodást. Azonban ez a játszótér tényleg új lehet, mert teljesen simán és könnyedén siklik - szerencsére jó magasra - a hinta.
A lendület kellemesen nyugtató hullámzása mellett még valami a tudatába helyezkedik. Egy fajtárs. Nem családtag, hanem egy sárkány, jóval idősebb, mint ő. Vajon elbújjon? Bár fölösleges lenne, ha arrébb nem megy, úgyis érzékelni fogja a másik a jelenlétét. Ha pedig eltűnik, veheti akár menekülésnek. Inkább marad. Vesz egy nagy levegőt, miközben gondolatban lazán átsuhan rajta pár jelenet: kinevetik, rávilágítanak, hogy csak gyerekek szoktak hintázni, megkérdik, mi végett is van itt vagy egyszerűen szelíden leülnek mellé és ugyanúgy hintáznak.
Csendesen várakozik, jó nagyokat lendítve magán.
Koizuki Tamashi
Koizuki Tamashi

Hozzászólások száma : 69
Join date : 2019. Mar. 04.

Character sheet
Kor:
Foglalkozás:
Lakóhely:

Vissza az elejére Go down

Porábul megéledett főnix - Mej & Tamashi Empty Re: Porábul megéledett főnix - Mej & Tamashi

Témanyitás by Lung Mej Szomb. Márc. 23, 2019 9:51 pm

A fajtárs marad a helyén, pedig érzékeli a jelenlétem, és hogy feléje tartok. Most már én is érzem a várakozását. Igen vannak bizonyos elvárásai felém, méghozzá a találkozás módját illetően. Ezt meg tudom érteni. Ilyen korkülönbséggel természetesen én adom meg az "alaphangot". Azt persze nem tudom meg, hogy neki pontosan mi az elvárása. Nyilván a békésebb verziók a szimpatikusabbak, hiszen más esetben csak a rövidebbet húzhatná.
Nem gyorsítok, és nem lassítok a lépteimen, egyenletes tempóban haladok a sarokig, ahol feltűnik egy tágasabb tér. Egy ... játszótér. És ott hintázik az én fajtársam. Láthatóan élvezi, a hinta magasra repül. Ezt látva azért megtorpanok egy pillanatra. Az ember érzékeli a fajtárs jelenlétét, a korát, a szándékait, de az elmeállapotát nem. Ez eddig bennem fel sem merült. De most azért bevillant.
Na, sebaj, most már csak azért is ismerkedni fogunk.
Megindulok újra, beballagok a játszótérre, és megállok a hinta mellett, kicsit nézem, ahogy hintázik. Megadom neki a lehetőséget, hogy udvariasan előre köszönjön az idősebbnek.
Kedvenc ruhadarabom, egy kantáros farmernadrág van rajtam, alatta egy egyszerű fehér póló, és a "szettet" egy széldzseki egészíti ki, ami szürke színű. Minden ruhadarab egyszerű szabású, minta nélküli. A lábamon barna egy túracipő, és az egyetlen mintás cucc egy kék-fehér csíkos zokni ami azért látszik ki, mert a nadrág csak lábszárközépig ér. A hátamon egy hátizsák.
Lung Mej
Lung Mej

Hozzászólások száma : 46
Join date : 2019. Mar. 16.

Vissza az elejére Go down

Porábul megéledett főnix - Mej & Tamashi Empty Re: Porábul megéledett főnix - Mej & Tamashi

Témanyitás by Koizuki Tamashi Szer. Márc. 27, 2019 7:47 pm

Valahogy egyre több nálánál idősebbel sodorja össze a sors.
Van egy olyan halvány sejtelme, hogy nyugalma most sem maradhat a helyén. Amint látóterébe kerül fajtársa, már azt is észreveszi, hogy hozzávetőlegesen ugyanazon rasszból származnak, azonban társa éppen egy, az övével hosszú ideig ellenségeskedést folytató nép tagja. Azonban nem érez felőle semmiféle rossz szándékot. Nem lehetne mondani, hogy az ilyesminek a szaga mindig a levegőben leng - azért néha igen, amikor már az élőlények kipárolgásaiból érezni a dühöt és az idegességet -, de azért a mozgásból és arcból egy 77 éves - ami azért annyira nem sok, de valami - meg tud állapítani bizonyos dolgokat.
Ha mást nem, azt, hogy öltözködési stílusuk valamilyen szinten hasonlít. Leszámítva, hogy őrajta fehér helyett fekete lenne. Furcsa, hogy az alakváltók hogy be képesek olvadni a társadalomba. Valamiért azt várná, hogy az ilyen idősek a születésük idejében megszokott szavakat használják, szokásokat tartsák és ruhákat hordják. De csak pár pillanatig, aztán ez a gyermeki kép tovatűnik, és rájön, hogy attól, hogy az emberek képtelenek gyorsan alkalmazkodni bármihez is, és általában mire egy száz évnél kevesebb ideig élő generáció elhalálozik, élete végén fogalma nem lesz az élete folyamán bekövetkező újításokról, az alakváltóknál ez valamiként másképp van. Ők nem engedhetik meg a luxust, hogy ne olvadjanak be.
Hiszen az bűn lenne. Tiltva is van.
Abbahagyja lábai ritmikus mozgását - mely nem kissé kellemetlen -, megvárja, míg lelassul, majd kihuppan a hintából, amikor épp előrelendül, combjaira teszi kezeit és meghajtja picit a fejét, szemkontaktust fenntartva. - Konnichiwa. Otetsudai shimasyou ka? - kérdi meg, hogy segíthet-e.
Koizuki Tamashi
Koizuki Tamashi

Hozzászólások száma : 69
Join date : 2019. Mar. 04.

Character sheet
Kor:
Foglalkozás:
Lakóhely:

Vissza az elejére Go down

Porábul megéledett főnix - Mej & Tamashi Empty Re: Porábul megéledett főnix - Mej & Tamashi

Témanyitás by Lung Mej Vas. Márc. 31, 2019 4:27 pm

Eddig rendben volnánk. Az ifjonc tisztelettudó. Azt ugyan nem értem, hogy mit kérdezett, mivel nem beszélek japánul, de a köszönést kost már én is kedves mosollyal viszonozom.
- Üdvözöllek! - angolul szólalok meg, remélem, ezt mindketten bírjuk. Ami a japán nyelvet illeti... az időmbe belefért volna, de annak idején nem volt annyira nagy a barátság, hogy éppen ezt a nyelvet próbáljam elsajátítani. Amióta meg Amerikába települtem ki, azóta az arrafelé használatos nyelvek voltak lényegesek, mint az angol, spanyol, francia.
Én is enyhén meghajlok a köszönéshez, és két kezemet a kínai szokás szerinti üdvözlő tartásban tesztem össze.
Eddig megvolnánk. Úgy különösebben nem akarok tőle semmit, de ha már megzavartam a  hintázásban, akkor csak elbeszélgethetünk egy kicsit.
- Mindig öröm fajtással találkozni. Az én nevem Lung Mej.
Hogy honnan származom, mi vagyok, és hány éves, azt felesleges hozzátennem, hiszen érzi.
A következő lényeges dolog, amire emlékeztetnem kell magamat, hogy noha hozzám képest fiatal, emberi mértékkel már leélt egy emberöltőt, tehát nem nézhetem gyereknek. Báááár... éppen egy gyerekeknek készült játszótéren találtam rá, ahogy önfeledten hintázott. Szóval a dolog korántsem egyértelmű azért.
Lung Mej
Lung Mej

Hozzászólások száma : 46
Join date : 2019. Mar. 16.

Vissza az elejére Go down

Porábul megéledett főnix - Mej & Tamashi Empty Re: Porábul megéledett főnix - Mej & Tamashi

Témanyitás by Koizuki Tamashi Vas. Ápr. 07, 2019 5:16 pm

Pedig idősebb nála, és mégsem tud japánul.
Bár... talán ezt nem is kellene elvárnia. Vajon begyűrűzött-e már az ő lelkébe az a sznobizmus, hogy ha egy adott helyre utazik valaki, akkor kötelező tudnia a nyelvet is tökéletesen? Hmm. Hiszen ő sem tanulta meg az összes nyelvet, az összes országét, ahová valahova betette lábát. Válogat azért. Kétszáz év sok, de nem végtelen, még ha jóval több is, mint ami sokaknak megadatik.
Lerövidülhet mondjuk, amilyen veszélyes helyzetekbe keverni magát néhanap.
Elmosolyodik. Mindketten prezentálták a kultúrájukhoz tartozó köszönést. És mégsem érzi úgy, hogy a másik ellenséges lenne az irányába, sőt. Megenyhül kissé, noha még mindig ott rezeg benne a tudat, hogy megzavarták és nem maradhatott kényelmes kis burkában.
Mert még nem képes láthatatlanná válni. De minden csak idő és energia kérdése.
- Azon esetekben öröm, amikor a fajtársak nem kívánják egymás vérét ontani. Elnézést. - felel ő is angolul most már, könnyedén és megszokottan. - Segíthetek valamiben? - teszi fel ugyanazt a kérdést még egyszer, miközben azon jár az agya, mi szempontból lehet ő fontos egy idősebb alakváltónak. Talán tényleg csak annyi, amit mond. Néha az is előfordul, hogy valaki nem rejteget semmit a szavai közt, nemde?
Koizuki Tamashi
Koizuki Tamashi

Hozzászólások száma : 69
Join date : 2019. Mar. 04.

Character sheet
Kor:
Foglalkozás:
Lakóhely:

Vissza az elejére Go down

Porábul megéledett főnix - Mej & Tamashi Empty Re: Porábul megéledett főnix - Mej & Tamashi

Témanyitás by Lung Mej Hétf. Ápr. 08, 2019 5:59 pm

Ó, hát igen, ez valóban egy fontos kitétel a találkozás kellemességét illetően. Bár nem lett pontosan megfogalmazva.
A vérontás önmagában nem baj, ha mértékkel történik. Edzés, fejlődési lehetőség, testmozgás, ki minden tartja. A lényeg, hgoy ebben a korban már az ember nem nyafog, ha szerez egy-két karcolást magára.
- Én inkább úgy mondanám, hogy ha nem kívánják egymás fejét venni. Egy kis vérontás, egy jó harc még lehet élvezetes, ha mindkét félnek kedve van hozzá. - felelem. - De nekem kell elnézést kérnem, amiért megzavartalak, hiszen érzem, hogy szívesebben lennél egyedül. Nincs semmi konkrét célja a jövetelemnek, de úgy véltem, ha már érzékeltelek, udvariatlanság lett volna csak úgy továbbmenni.
A mondandómhoz jár egy újabb enyhe meghajlás a bocsánatkérés jeleként.
Lassan össze is áll a kép: nem azért hintázik, mert hibbant, hanem mert valamiféle lelki bánata van, és a bezárkózásnak és elkülönülésnek ezt a kissé látványos módját választotta. Én meg bemasíroztam a magányába.
- Nem is zavarok tovább, kellemes napot!
Még egy meghajlás, megvárom, míg elköszön, vagy valami jelét adja, hogy mégis vágyna a társaságomra. Elvégre megváltozhat a véleménye és a hangulata. Mintha már nem lenne annyira morcos, mint amikor kiugrott a hintából.
Lung Mej
Lung Mej

Hozzászólások száma : 46
Join date : 2019. Mar. 16.

Vissza az elejére Go down

Porábul megéledett főnix - Mej & Tamashi Empty Re: Porábul megéledett főnix - Mej & Tamashi

Témanyitás by Koizuki Tamashi Szomb. Ápr. 13, 2019 6:01 am

Mikor éppen alakulni kezdene benne egy adag zavaró bűntudat, amiért megint bunkó volt és hagyta, hogy negatív érzelmei szálljanak szerteszét...
Várjunk. Annyira negatívak voltak ezek? Nem biztos benne, azonban a sárkányhölgy további megszólalásai után átértékeli a dolgot. Szinte érezhetően csillannak fel a szemei, ahogy az érdeklődés és a megértettségből fakadó elégedettség öröme terjedni kezd bennük, akár vér a víz felszínén. Ez a gondolat sokkal inkább felpezsdíti a vérét, mint a múlt kellemetlen és zavaróan betokozódott illata, amelyet errefelé mindenütt érez. Fájó vagy nem, de bizonyos esetekben képtelen a nosztalgiára. Azt lehetne hinni, hogy hetven év elég a "megbocsátáshoz", az "elfogadáshoz", de nem, ha rágondol, még mindig ugyanúgy elege van a családját érintő melodrámából, mint annak idején. Véletlenül sem kaphattak volna egy fajtárs apát, aki mondjuk el is él addig, mint a gyermekei...
Gondolatban bosszúsan legyint. Nem igaz, hogy még mindig ezen rágja magát. Gyengeség, oktalan gyengeség.
Ami ismét eszébe juttatja az iménti szavakat. Edzés. Harc.
- Ebben egyetértünk. - Aminek mennyi is az esélye? Összefutni egy kínai alakváltóval, akivel első megnyilvánulásra egyetért? Hm. - Nem... elnézést. A hely az oka. Azt hiszem... - igazít egy tincset az egyik füle mögé. - Régen itt éltem, és most vissza kellett jönnöm, családi okokból. Néha elkap a melankólia. Engem is zavar, igazából hálás vagyok, ha valaki kirángat belőle.
Melankólia - nem teljesen jó szó, de lusta agyalni azon, mi fejezné ki legjobban. De tényleg, inkább fagyizgathatna vagy verekedhetne, mint hogy egyedül hintázik egy játszótéren, ahol viszonylag nehéz kizárni, hogy gondolatai teljesen összevissza kezdjenek el csapongani.
Koizuki Tamashi
Koizuki Tamashi

Hozzászólások száma : 69
Join date : 2019. Mar. 04.

Character sheet
Kor:
Foglalkozás:
Lakóhely:

Vissza az elejére Go down

Porábul megéledett főnix - Mej & Tamashi Empty Re: Porábul megéledett főnix - Mej & Tamashi

Témanyitás by Lung Mej Vas. Ápr. 21, 2019 4:33 pm

A hely. Nos, igen, Nagasaki egy olyan hely, ahol a múltnak sokkal több kísértő árnya van, mint más városokban. Amikor Amerika ledobta azt a két bombát, komolyan gondolkodtam rajta, hogy onnan is elköltözöm, de végül maradtam. Az egy kétségbeesett lépés volt, és egyben erőfitogtatás is, és sok minden más egyben, de nem egy teljes nép volt érte a felelős, csak a katonai vezetés, és pár politikus. Attól még tetszett a hely maga. Az a hely. Itt.... még eddig be e se gondoltam, hogy egy olyan helyen járok, ahol felrobbant egy atombomba. Vajon mi lett akkor a kerttel, amit meg akarok nézni? Ha akkor elpusztult, akkor nem is annyira idős, mint hittem. Vajon mennyire tükrözi ősi tervezője lelkivilágát még most is?
E mielőtt ezen elmorfondíroznék, illene válaszolnom fajtársamnak, aki most már sokkal pozitívabb érzelmeket táplál irányomban.
- Akkor viszont kedved lenne velem tartani? A Glover Gardent szeretném megnézni.
Azt mégsem ajánlhatom rögtön, hogy "essünk egymásnak", még ha egyet is értünk a testgyakorlás fontosságát illetően.
Úgy tűnik ő még sokkal inkább őrzi a hagyományos érintkezési formákat, illemtant, vagy a visszatérés volt rá ilyen hatással. Én már lassan 80 éve külföldön élek, ő meg talán összesen sincs még annyi, s Japán igazán a második világháború után kezdett el változni. Persze én is ragaszkodom egyes hagyományokhoz, de csak olyan társaságban, amely ezt megérti, és nem néz rám furcsán miatta. Ez javarészt egy szűk, beavatott baráti kör. A mondén ismerőseim és barátaim talán mentőt is hívnának, ha elkezdenék nekik szokatlanul, ázsiai módon viselkedni, hiszen nekik én egy Amerikában született fiatal lány vagyok, aki ugyan rendelkezik ázsiai vonásokkal, de amerikai.
Lung Mej
Lung Mej

Hozzászólások száma : 46
Join date : 2019. Mar. 16.

Vissza az elejére Go down

Porábul megéledett főnix - Mej & Tamashi Empty Re: Porábul megéledett főnix - Mej & Tamashi

Témanyitás by Koizuki Tamashi Vas. Május 05, 2019 1:32 am

Tapasztalta már régen, hogy ha egy érzés magába akarja szippantani, akkor nem mindig a legegyszerűbb agytornával kiszakadni belőle. Ilenkor jön jól a futás, vagy egyéb edzésformák... vagy elbújni egy játszótéren és hintázni kezdeni, reménykedve, hogy legfeljebb gyerekek járnak erre, akkor pedig majd sértődötten felállhat, hogy valaki volt képes otromba módon belegázolni a privát szférájába.
Természeteen érzi az iróniát a dologban, de épp ez a lényeg. Valahogyan ki kellene sugároznia a történések iránti kellemetlen viszonyát. Ez az egész hely a múlt fátylát teríti rá, nem, mintha nem szeretné a múltat, de nem olyan módon, hogy csak a negatív részein rágódunk hátramenetben. Az a nap, mikor elvesztette az apját, talán túl mély nyomot hagyott ahhoz, hogy "nyugodtan" tudjon "emlékezni". Mégis mire? Idézze fel azt a megvetést és utálatot, amit akkor érzett? Akkor pedig ott tartunk, hogy megveti azt, aminek az eredményeként tulajdonképpen a világon van...
Áh, mindegy is. Jobb, ha eltereli a figyelmét valamivel. Ám a témaválasztás, az meglepő. Egy kertet? A helyneveket gyorsan visszapörgetve a fejében eszébe is jut, miről van szó. A kert maga is jó régi, építészeti remekmű, ám ez olyan, mintha egy idegen, akivel összefutnak véletlenül, csak úgy elhívná egy múzeumba. Kétségkívül furcsa. Ám ha a lánynak lennének hátsó szándékai, arról tudna. Érezné. Nyilván ő is turista itt, és a szokásosnál közvetlenebb. Talán Amerikában élhet. Az ottaniak - erős sztereotípiával élve, de közülük valóban sokan - szívesen osztják meg privát szférájukat másokkal és szívesen elegyednek hamar beszélgetésbe. Néha jólesik ez, főleg, hogy leveszi a válláról a terhet, hogy neki kelljen ilyesmit művelni. Nem mindig érez hajlandóságot persze, de most igen. Valami érdekes véletlen mindig történhet.
- Azt hiszem, nem árthat. - A bankkártyája természetesen nála van, így bármennyire is vitték fel az elmúlt évek a belépő árát, nem okozhat gondot. Sejtelmei szerint talán lehet valami egyéb dolog is, amit meg kíván beszélni vele. Kissé reménykedik, hogy a fajtársi kötelékek felébresztettek valamit, és nem csak és pusztán arról van szó, hogy... az illető meg akar látogatni egy kertet.
Amennyiben elindulnak, fölveszi a tempót és igyekszik természetesnek tűnni és amennyire lehet, észrevehetetlennek.
Koizuki Tamashi
Koizuki Tamashi

Hozzászólások száma : 69
Join date : 2019. Mar. 04.

Character sheet
Kor:
Foglalkozás:
Lakóhely:

Vissza az elejére Go down

Porábul megéledett főnix - Mej & Tamashi Empty Re: Porábul megéledett főnix - Mej & Tamashi

Témanyitás by Lung Mej Vas. Május 05, 2019 9:03 pm

"Azt hiszem, nem árthat."
~ Aj, de vészesen óvatosnak, és mérsékelten lelkesnek tetszik itt lenni valakinek!
- A japánkertek látogatása viszonylag ritkán jár egészségügyi kockázattal. - jegyzem meg, miközben elindulok a kert felé, remélhetőleg az oldalamon a cicussal. - Mi több, általában léleküdítő hatással bírnak.
Persze tudom, hogy ezt ő is tudja, csak próbálom oldani a hangulatot.
Mindig érdemes megpróbálkozni új kapcsolatok kiépítésével. Neki jól jöhet egy idősebb ismerős, és elképzelhető, hogy nekem sem árt meglátni pár dolgot a "fiatalság" szemszögéből. Bár megfigyelésem szerint az emberek és a természetfeletti lények nem sokat változtak az évszázadok folyamán jellemben, és egyéb tulajdonságokban, mégis a világ hatalmasat változott, és ez másfajta szokásokhoz, és másfajta látásmódhoz vezet. Az én látásmódom is sokat változott az utóbbi évtizedekben, bár nekem mindig ott lesznek az emlékeim és tapasztaltaim alapnak, segítségnek, és olykor koloncnak.
- Nem szívesen tartózkodsz Japánban? - teszem fel a kérdést, ami az előbbi "vissza kellett jönnöm" kifejezésre utal vissza.
Persze lehet nem az országgal van baj, hanem a "családi okkal". Az lehet kellemetlen, szomorú, vagy egyenesen gyászos is.
Lung Mej
Lung Mej

Hozzászólások száma : 46
Join date : 2019. Mar. 16.

Vissza az elejére Go down

Porábul megéledett főnix - Mej & Tamashi Empty Re: Porábul megéledett főnix - Mej & Tamashi

Témanyitás by Koizuki Tamashi Szer. Május 22, 2019 11:26 pm

Egy enyhén szatirikus mosolyt enged meg magának, mintegy kötelező reakcióként. Szociális képességei nem mindig voltak a topon, ám ezt nem is bánta soha.
Bólint a kijelentésre. Legyen úgy. Jelen pillanatban egy adag energiaital is léleküdítő hatással lenne rá, azonban tisztában van vele, hogy ez messze áll az egészségestől. Nem teheti meg. Valamilyen szinten ügyelnie kell ennek a fizikai manifesztációnak a tisztán tartására.
Kérdések. A másik nyilvánvalóan profi tudója a "small talk"-nak, ahogy nevezik ezt az angolszászok. Ám legalább rögtön személyes dolgokkal kezd, nem pedig az időjárással. Tamashiban pedig ismét beindul a saját magunkról beszélés lehetőségekor előjövő elégedettség, amely oly sokszor jelent csapdát.
Most azonban nincs oka félni. Ez az egyik előnye a fajtársaknak. Nem tudnak igazán hazudni egymásnak.
- Mondhatjuk. Vagyis, nem pontos. Csak ezen a részén. Itt töltöttem életem elejét, és a legutolsó itteni emlék aligha mondható kellemesnek. Azonban az egy generációval fentebb lévő személy... édesanyám érzelmi kötődései miatt időnként kénytelenek vagyunk visszalátogatni ide - közli lakonikusan. Néha sajnálja az anyját, amiért a kívülállók számára szívtelen módon viselkedik. Azonban azonkívül, hogy a tiszteletet megadja apja emlékének, többre nem igazán képes. Nem akarja, hogy ebből álljon az élete. És a megvetéstől sem képes megszabadulni. Ám az érzelmek jelen esetben nem kellene, hogy számítsanak. A kötelesség az kötelesség.Idővel elmúlik és lesz más. Folytathatja további céljait. Ráadásul van még temérdek ideje.
Nem annyi, mint mondjuk a mellette sétálónak, de van.
- Gyönyörű hely, ezt elismerem. Kívánom, bárcsak ne ilyen kellemetlen emlékek kötnének ide. De drámaiabbnak hangzik, mint amilyen - vonja meg a vállát.
Koizuki Tamashi
Koizuki Tamashi

Hozzászólások száma : 69
Join date : 2019. Mar. 04.

Character sheet
Kor:
Foglalkozás:
Lakóhely:

Vissza az elejére Go down

Porábul megéledett főnix - Mej & Tamashi Empty Re: Porábul megéledett főnix - Mej & Tamashi

Témanyitás by Lung Mej Pént. Május 24, 2019 10:52 pm

Az ifjú alakváltó úgy válaszol, hogy nem válaszol semmi konkrétat, mégis éppen eleget, hogy ne legyen sértő a tartózkodása, és én is megértsem a helyzetet annyira, amennyire nekem szükséges.
- Sajnos a kedvenc helyek szörnyen meg tudnak változni. És még fájdalmasabb ez, ha a hazánkról van szó. Én sem jártam Kínában, mióta a kommunista rezsim átvette a hatalmat. - felelem egy sóhajjal. - Nagyon sok minden elpusztult a háborúk és az emberi hatalomvágy miatt, ami szép volt, értékes, fontos. De helytelenül mondom, hogy emberi, hiszen mi is kivettük a részünket éppen úgy.
Nem vetem meg az embereket. Néha talán szánom, de az nem ugyanaz. Megvetés a tetteknek jár, melyeket bármely faj egyedei éppen úgy elkövethetnek, és éppen úgy elítélendők, bárki is teszi. Illetve még ez sem helyes. Nem a tettekkel van a baj, hanem a mögöttes motivációval.
- Én még nem jártam ebben a kertben, csak a hírét hallottam, és láttam pár fényképet, de egy fénykép sosem tudja visszaadnia  teljes hatást, hiszen nem térbeli, nem járulnak hozzá hangok és illatok.
Ha jól tervezünk keret, nem csak a látványt képzeljük el, és nem csak arra építünk. A formák és színek mellett a többi érzékszervre ható hangok és illatok is roppant jelentőséggel bírhatnak. És akkor még nem beszéltem olyan egyéb hatásokról, mint aura, hangulat, ami már szavakkal szinte megfoghatatlan.
Lassan megindulunk hát a kert felé. Most már értem a melankolikus hangulatot és a hintázást is talán. Gyerekként élt itt, és talán a gyermeki én került felszínre, melyet komoly felnőttként eltemetünk, mintha valami haszontalan dolog volna. Lehet, néha nekem is kellene kicsit gyerekesen viselkednem? Mert így magamban roppant bölcs vagyok, de amúgy meg vészesen komolyan veszem magam.
Lung Mej
Lung Mej

Hozzászólások száma : 46
Join date : 2019. Mar. 16.

Vissza az elejére Go down

Porábul megéledett főnix - Mej & Tamashi Empty Re: Porábul megéledett főnix - Mej & Tamashi

Témanyitás by Koizuki Tamashi Hétf. Jún. 10, 2019 3:42 am

A történelem, amit megosztanak. Közös, és régi, bár nem annyira, mint amennyire lehetne. Néha bánja, hogy nem születhetett egy olyan fajba, amely sokkal hamarabb létrehozhatta volna őt ennek a világnak. Vagy egyszerűen csak nem született korábban.
- Én ugyan nem. Az őseim legfeljebb. Csak a világ nagy része képtelen észrevenni a különbséget aközött, hogy "te ártottál nekem", vagy pedig "az ősöd ártott az ősömnek". Logikát ne keressünk a világban - sóhajt egyet. Ironikus tulajdonképpen. Abban sincs logika, amit éppen tesz. Egy másik alakváltóval járja a várost és arról beszél, milyen értelmetlen is a világ. Sokan kérdezték már tőle, mégis mi az értelme az egésznek. Ugyanazt a választ tudja adni egy ideje. Voltaképpen semmi, de hát ha már itt vagyunk, hozzunk ki belőle valami jót. Pontosan ezért nem fél a haláltól sem. Ha ebben a pillanatban most véget érne minden - hát mi történne? Az eddigi élete tartalmazott elég boldog pillanato ahhoz, hogy ne legyen túl erős a hiányérzet.
Nem beszélve arról, hogy talán nem is tudna hiányozni semmi... talán nem lenne sehol. Nem várná már semmi.
Mégis honnan jönnek ezek a borús gondolatok?
Kezd gyanakodni erre a kertre. Hátha valami elmét befolyásoló kemikáliát eresztenek ki magukból ezek a növények. Akkor nyilván híres lenne a kert.
Persze csak viccből. Annyit azért tud a helyről, hogy egy ilyennek híre ment volna számára.
- Ez így van. - helyesel. Pontosan így van a teázással is. Alapvetően az ízt kapcsolnák oda, de az nem minden. A színek, a hang, az atmoszféra, az elmélyülés... Az ilyesfajta "fogyasztás" nem olyan dolog, ami a létfenntartásért jön létre és véghez lehet vinni egy öt perces sietős reggeli keretében. Emiatt sokaknak idejük sincsen rá.
Koizuki Tamashi
Koizuki Tamashi

Hozzászólások száma : 69
Join date : 2019. Mar. 04.

Character sheet
Kor:
Foglalkozás:
Lakóhely:

Vissza az elejére Go down

Porábul megéledett főnix - Mej & Tamashi Empty Re: Porábul megéledett főnix - Mej & Tamashi

Témanyitás by Lung Mej Hétf. Jún. 10, 2019 7:43 pm

Csendben ballagok a lányka mellett (aki idősebb sok nagymamánál is), és hagyom, hogy a kimondott szavainak súlya először megüljön közöttünk.
- Szóval most azt állítod, hogy még soha nem ártottál más lénynek? Vagy csak azt, hogy nem ártottál kínaiaknak?
Az előbbi eléggé merész kijelentés lenne, a második már tarthatóbb  nyilván.
Mert igaz, hogy hozzám képest fiatal, de azért leélt nagyjából egy teljes emberöltőt, nehogy már olyan ártatlan legyen, mint egy ma született bárány!
A kert érdekes, de nem vagyok tőle teljesen elbűvölve. Valahogy gy van ez ezzel a kis macsekkal is.
Olyan ... nem is tudom milyen. Borús? Nyafka? Kimért... fakó ... vagy csak azért fakó, mert velem kimért?
- Azt, hogy az emberek mennyire nem tudnak történelmi távlatokban gondolkodni, azt nekem nem kell bemutatni.
Saját bőrömön tapasztaltam meg, hogy mennyire lehetetlen olyasmit fejben tartaniuk, ami a születésük előtt történt,v agy a haláluk után fog történni. És mivel az életük rövid, így hosszútávú, felelős gondolkodást csak kevesektől várhatunk. Látszik is a jelenlegi körülményeken. Éhezés, klímaválság, háborúk ... Már nem sok idejük van hátra. Aratni fog a halál. És még csak nem is fékeznek a lejtőn, tovább nyomják a gázt.
Lung Mej
Lung Mej

Hozzászólások száma : 46
Join date : 2019. Mar. 16.

Vissza az elejére Go down

Porábul megéledett főnix - Mej & Tamashi Empty Re: Porábul megéledett főnix - Mej & Tamashi

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.