A Fátyol mögött
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ki van itt?
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

[ View the whole list ]


A legtöbb felhasználó (18 fő) Csüt. Okt. 20, 2022 4:02 am-kor volt itt.
Legutóbbi témák
» Hírbeküldés
by Michahel Szomb. Május 21, 2022 3:02 pm

» HÍREK - események, aktualitások
by Admin Csüt. Okt. 31, 2019 12:56 pm

» Mágust fogtam, nem ereszt - Johnathan & Vincent
by Vincent Wolf Szomb. Okt. 12, 2019 4:07 pm

» A szipolyozás technikái - Amalia és Edward
by Amalia Lievna Limonova Pént. Aug. 30, 2019 10:48 pm

» Edward Feilding - Szilánkok
by Edward Feilding Pént. Júl. 12, 2019 9:44 pm

» Démoni szerencse - Ármáres és Audoin
by Audoin Csüt. Júl. 04, 2019 8:46 pm

» Hiányzások
by Ármáres Vas. Jún. 23, 2019 9:03 pm

» Emberek (Vadászok, Tudósok, Mondének)
by Admin Pént. Jún. 21, 2019 8:54 am

» Alexander Charles Benson - Szilánkok
by Alexander Charles Benson Csüt. Jún. 20, 2019 9:13 pm

» Szellem a sírdombról - Dru és Audoin
by Audoin Szer. Jún. 19, 2019 8:43 pm

Top posting users this month
No user

Social bookmarking

Social bookmarking reddit      

Bookmark and share the address of A Fátyol mögött on your social bookmarking website


Alexander Charles Benson - Előtörténet

Go down

Alexander Charles Benson - Előtörténet Empty Alexander Charles Benson - Előtörténet

Témanyitás by Alexander Charles Benson Vas. Dec. 09, 2018 10:54 am

Alexander Charles Benson - Előtörténet 869Alex


Első név: III. Alexandrosz/Nagy Sándor/Ἀλέξανδρος ὁ Μέγας/Szikandar/Iszkander/Alexander III Magnus
Felvett nevek:
Becenevek:Alex (Jól gondold meg, hogy megengedheted-e magadnak!)
Faj: Vámpír/Vámpír
Kor: 2374

Alexander Charles Benson - Előtörténet 299Jellem



Semleges/Semleges
Nem vagyok kifejezetten vérszomjas, amíg nem zargatnak, én a légynek se ártok. De ha úgy érzem szükség van határozott fellépésre, esetleg drasztikusnak is nevezhető eszközök bevetésére, akkor nem szoktam habozni. Szeretem a szépet, az ízlésest, megbecsülöm mások munkáját, elért eredményeit. Ugyanakkor megvetem azokat, akik elpazarolják az életüket semmittevésre, szórakozásra. Nem keveredem a "nagypolitikába", de ha időnként kikérik a véleményemet valamely ügyben, akkor természetesen hallatom a hangom, és emiatt igyekszem mindig tájékozódni és képben lenni az aktuális ügyekkel, hangulattal, eseményekkel kapcsolatban.

Alexander Charles Benson - Előtörténet 987Kellem


Szőke haj, kék szemek, ebbe legalább a legtöbb ábrázolás pontos. Nem tudom, mennyire "görögös az arcélem, vagy sem, de nem is érdekel, mivel eredetileg nem görög vagyok, hanem macedón. A termetem magas, az alkatom kisportolt, a sok lovaglás és kardforgatás megedzett. Az arcomon néha "meglátszik a kor", na nem a majd 2400 év, hanem inkább az emberi életem utolsó pár éve, amikor már túl nagy volt a terhelés, és a felelősség, és ez elől italba menekültem. Ruházatom megfelel egy visszafogott, a tanításnak élő történelemtanárénak.

Alexander Charles Benson - Előtörténet 250Szellem


Az első harminckét évet nem részletezném, az benne van gyakorlatilag az összes történelemkönyvben. Nagyrészt pontosak is a ténymegállapítások, kevés kortársamnak ismerik úgy az életét, mint az enyémet. Az mai állapotomhoz vezető történések nagyjából a halálom előtt két évre tehetőek. Valami akkor megváltozott. Eltűnt belőlem az idealizmus, és kezdtem nem hinni a céljaimban. Nem látta ezt rajtam senki, szinte, de egyre nehezebbnek éreztem a világhódító szerepet. Ingerült voltam, és gyakran sokkal többet ittam a kelleténél. A szervezetem kezdte felmondani a szolgálatot, és még "semmi nem volt kész". Úgy értem, pontosan láttam, hogy ez az egész, amit létrehoztam darabjaira fog hullani, amint eltűnök a képből. Ez egy nagyon nehéz és nyomasztó felismerés volt.
Egyvalakinek mondtam el a kétségeimet, egy Lilah nevű rabszolgalánynak, aki időnként a társam volt álmatlan éjszakákon, és aki olyan mérhetetlen gyönyörrel ajándékozott meg egy-gy alkalommal, amilyet soha előtte nem éreztem. Utólag persze sok mindent furcsállhattam volna, hogy mért pont neki mondtam el, mért ragaszkodtam hozzá még akkor is, amikor a Roxane már a gyermekünket várta. Én voltam a "világ ura", természetesen megtehettem, hogy ágyasokat tartok, nem is egyet, de nem engedhettem volna meg magamnak, hogy bármelyikük fontosabb legyen a gyermekem anyjánál, és nem mondhattam volna el neki olyasmiket, amiket senki másnak sem.  Lilah kedves volt, megértő, és volt egy nagyon egyszerű megoldása a helyzetre: szökjünk el csak mi ketten. Ilyenkor kinevettem és megpöcköltem az orrát, és ő is velem nevetett. Aztán amikor ágynak dőltem, és az orvosaim tehetetlenül figyelték a szenvedéseimet, egyik éjjel megint meglátogatott, pedig nem hívattam. Azt mondta, komolyan kell beszélnünk, mert nyilván és is tudom, hogy ha nem történik valami csoda, két nap múlva halott leszek. Azt mondta, ő megmenthet, de cserébe el kell vele szöknöm. Nem hittem neki, de rábólintottam valami fura oknál fogva, hogy próbálkozhat. Akkor hirtelen fölém hajolt, és beleharapott a nyakamba. Alig pár perc múlva már vámpírként léteztem, és vért kívántam. Egyetlen csettintésére belépett három ember. Az egyik feltűnően hasonlított rám. A másik kettőt a gondjaimra bízta, hogy igyak belőlük, amennyit jól esik, azok pedig csak álltak mint a birkák, amikor rájuk vetetem magam. A harmadikat az ágyamra fektette, és ott megölte, aztán a két holttestet már közösen tüntettük el, és útra keltünk. Az első pár napban néha furcsállottam, hogy nem hiányzik Roxane, a fiam, és a barátaim, de annyi új dolgot kellett megismernem, hogy ezzel nem értem rá törődni.
Jó pár évig  jártuk a világot, amit előzőleg én hódítottam meg. Láttam szétesni a birodalmamat, és láttam, ahogy az, amit elértem mégis alapvetéssé és hagyománnyá, követendő példává válik. Aztán új szelek kezdtek fújni, elterjedt a kereszténység, ami a nagy részét megtagadta, és eretnekségnek nyilvánította annak a tudásnak és kultúrának, amit én összegyűjtöttem. Ekkor merült fel bennem először a gondolat, hogy kellene egy iskola, amiben ezt is tanítják még mindig, újra és újra. Logikus volt összekötni olyasminek a tanításával, ami a természetfeletti lények egy részének fontos, és szintén titkos tannak minősül. Amikor elkezdetem tervezni és szervezni az első mágusiskolát, összetűzésbe kerültem emiatt Lilah-val, mert neki nem voltak ilyen nagyra törő tervei, ő csak élvezni akarta a hatalmát. Egy ideig vitatkoztunk, veszekedtünk, kényszerített, hogy tartsak vele, aztán talált magának egy újabb embert, akit beölelhetett, és innentől engem elengedett, mondhatni dobott.
Az első bentlakásos mágusiskola, ahol egyben a klasszikus görög és római műveltség iratait és tárgyait is gyűjtöttük, természetesen Görögországban épült, egy meredek szikla tetejére. Igen az egyik Meteora-kolostor évszázadokig titkos mágusiskola volt. Amikor aztán a hely túl kényelmetlen és szűkös kezdett lenni, az egész iskolát úgy, ahogy van átköltöztettük az Egyesület Államokba, Washingtontól nem messze egy Morningside nevű településre.  Itt már előkelő bentlakásos iskolának álcáztuk a helyet, ami igazából nem is volt álca, hiszen valóban egy bentlakásos iskolát üzemeltetek.
Az iskola álcázásában és védelmében rengeteg segítséget kaptam Edward Feildingtől, aki ekkoriban errefelé élt és tevékenykedett, az iskola megnyitása után annak egy ideig tanára is volt.
Az iskolában mindig is minden mágusgyermek ingyen tanulhatott, egyetlen kikötéssel: a tanulmányi átlaga nem süllyed négyes szint alá, és hogy én bármikor táplálkozhatom az iskola tanulóiból. Az utóbbi kitétel miatt soha nem volt túl sok tanulónk, de akik ide járnak, garantáltan igen magas színvonalú oktatást kapnak, mert mindig igyekszem a legjobb tanárokat leszerződtetni. A történelmet az első évtől kezdve mindig én oktatom az összes évfolyamnak.


Célok, tervek, szándékok
Rövid táv: -
Hosszú táv:Fenntartani az iskola működését.

Még pár rövid kérdés
Különös ismertetőjegy: -
Pár dolog, amit szeretsz:mágusvér, görög szobrok és műtárgyak, a Queen zenéje
Pár dolog, amit utálsz:kortárs művészet, zsíros ételszag, ha hazudnak nekem
Valami, amitől félsz:Lelepleződik az iskola mibenléte a Mondének előtt.
Valami, amit nagyon titkolsz:Alapvetően zárkózott vagyok, úgy vélem a magánéletem az első 32 évet kivéve nem tartozik senkire.


A hozzászólást Alexander Charles Benson összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Dec. 28, 2018 8:37 am-kor.
Alexander Charles Benson
Alexander Charles Benson

Hozzászólások száma : 68
Join date : 2018. Dec. 07.

Vissza az elejére Go down

Alexander Charles Benson - Előtörténet Empty Re: Alexander Charles Benson - Előtörténet

Témanyitás by Alexander Charles Benson Vas. Dec. 09, 2018 3:23 pm

Pontnyilvántartás

Pontok kezdéskor

Minden megkezdett 25 év után 10 pont: maximum =  500 pont
Másik karakter említése:    3 pont
---------------------------
Összesen 503 pont

Képességek megvásárlása

Vérszomj  5. szint -> 1. szint  -80 pont
Vérszívás 1. szint -> 5. szint -83 pont
Tűz immunitás 1. szint -> 5. szint -103 pont
Mágikus ellenállás 1. szint -> 5. szint -103 pont
Gondolatolvasás 1. szint -> 5. szint -150 pont
-----------------------------------------------
84 pontja maradt

82-33 = 51 (Emberség 0 -> 2)
-----------------------------------------------
51 pontja maradt

Elfogadás után

Lara Astor megemlített az Előtörténetében +3 pont
Vérért vért - Alexander & Druian +3 pont
Irányított regeneráció pályázat +7 pont
Heti szilánk 1. - +6 pont
Jobb ma egy sárkány, mint holnap egy vámpír? - Dru & Alex +3 pont
----------------------------------------------
73 pont

Főellenség -10 pont (Lilah)
Leplezés 0->3 szint -49 pont
----------------------------------------------
14 pont


A hozzászólást Alexander Charles Benson összesen 10 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Márc. 22, 2019 4:27 pm-kor.
Alexander Charles Benson
Alexander Charles Benson

Hozzászólások száma : 68
Join date : 2018. Dec. 07.

Vissza az elejére Go down

Alexander Charles Benson - Előtörténet Empty Re: Alexander Charles Benson - Előtörténet

Témanyitás by Alexander Charles Benson Vas. Dec. 09, 2018 3:30 pm

Képességek

Látás/Vámpírok (5)
A képesség birtokosa meg tudja állapítani egy adott személyről,  hogy az általa látott fajba tartozik, amennyiben az illető az ötszáz méteres körzetében tartózkodik  (akár falak mögött is tudomást szerez a jelenlétéről), vagy látja az illetőt. Képes megállapítani a lény erejét, és hogy melyik alfajba tartozik, és hogy az illető mely alakban van jelenleg. Érzékeli, hogy a lénynek van-e feléje irányuló szándéka.

Emberfeletti látás (5), Emberfeletti hallás (5), Emberfeletti szaglás (5), Emberfeletti ízlelés (5), Emberfeletti tapintás (5),
Érzékei ötvenszer élesebbek, mint az emberi érzékek.

Emberfeletti erő (5), Emberfeletti gyorsaság (5), Emberfeletti ügyesség (5)
Ötször gyorsabb, erősebb és ügyesebb, mint egy átlagon felüli tulajdonságokkal bíró ember.

Vérszívás (5)
A képesség birtokosa képes vért szívni az áldozatából, és azt saját életenergiájává alaktani, valamint nagy mértékben ő határozza meg, mit is érezzen az áldozat (fájdalom, gyönyör, bénultság, öntudatlanság). A sebet képes lezárni a harapás után, és a harapás nyomát teljes mértékben eltüntetni. Amennyiben akarja az áldozatot "magához láncolhatja". A megharapott ezentúl keresni fogja a vámpír társaságát, szívesen marad vele ketteseben függetlenül attól, hogy emlékszik-e a harapásra, vagy sem. A láncok a harapástól eltelt idővel arányosan egyre lazulnak, és nagyjából egy hónap alatt elenyésznek.

Vérszomj (1)
A képesség birtokosa szinte állandóan arra vágyik, hogy vért igyon. A telítettség érzése csak 3-4 napra adatik meg ivás után. Az elvonási tünetek: fejfájás, émelygés, reszketés, látási problémák. A hiányérzet, a függőség meggondolatlanságokra hajlamossá teszi az illetőt. Ha az illető vért iszik, képes megállni, hogy teljesen teleigya magát. Érzékeli, ha ivás közben a "táplálék" a csapolás közben életveszélybe kerül.

Emberség (2)
A képesség birtokosa megváltoztathatja kinézetét, és imitálhatja egyes szervei működését. A képesség ki-be kapcsolható, alkalmazása némi energiát fogyaszt a vámpír esetében.
A képesség birtokosa a feltűnő külső jegyeket (szemszín, bőrszín) képes visszaállítani a beölelése előtti állapotra. Képes a bőrét test hőmérsékleten tartani, automatikusan, odafigyelés nélkül légzést imitálni

Mágikus ellenállás (5)
A képesség birtokosa a rá irányuló mágikus hatásokat képes elhárítani, amennyiben képesség szintje magasabb, vagy egyenlő az őt befolyásoló mágikus hatás szintjénél. A szintjénél nagyobb hatásokat pedig mérsékelni képes.

Gondolatolvasás (5)
A képesség birtokosa akkor képes egy lény gondolatait olvasni, ha az illető látótávolságon belül van, vagy öt méteren belül, de nem láthatóan. Ekkortól a másik elméje neki nyitott könyv.

Leplezés (3)
A képesség birtokosa saját faji mivoltát képes elleplezni. (Nyilván nem a látható jeleket értjük ez alatt, egy vérfarkas farkas alakban farkasnak fog kinézni.) Ez a képesség a Látás nevű képesség ellensúlyozására fejlődött ki. A képesség birtokosa tehát nem érzékelhető az őt egyébként látó személyek számára, ha képessége magasabb, vagy azonos szintű, mint az ő látás képességük. Amennyiben alacsonyabb, akkor pedig a Látás képesség birtokosa csak annyira érzékeli őt, amennyi a két képesség különbsége. A képesség nem aktív állandóan, úgymond ki és bekapcsolható.


A hozzászólást Alexander Charles Benson összesen 5 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Márc. 23, 2019 9:22 pm-kor.
Alexander Charles Benson
Alexander Charles Benson

Hozzászólások száma : 68
Join date : 2018. Dec. 07.

Vissza az elejére Go down

Alexander Charles Benson - Előtörténet Empty Re: Alexander Charles Benson - Előtörténet

Témanyitás by Alexander Charles Benson Pént. Dec. 14, 2018 7:53 am

Idővonal


Évszám
Esemény
i. e. 356. július 20. és július 30. között.Pella
Megszülettem II. Philipposz makedón király és Olümpiasz (apám negyedik felesége) gyermekeként.
i. e. 323. június 10.Babilon
A nagyvilág számára meghaltam, igazából vámpírrá váltam.
577.Spanyolhon
Először találkozom Dru-val, az "emberevő sárkánnyal". Vérért vért - Alexander & Druian
i. sz. 1100Anglia
Lilah talál magának más "játékszert" és végre függetlenedhetem tőle.
i. sz. 1400 körülGörögország, Meteórák
Megalapítottam az első mágusiskolámat kolostornak álcázva.
i. sz. 1870 körülEgyesül Államok, Washington környéke
Az iskola Amerikába költözik és bentlakásos konzervatív iskolakánt működik tovább napjainkig.
i. sz. 1880-1920Egyesül Államok, Washington környéke, Morningside
Edward Feilding az iskolában tanít.
Alexander Charles Benson
Alexander Charles Benson

Hozzászólások száma : 68
Join date : 2018. Dec. 07.

Vissza az elejére Go down

Alexander Charles Benson - Előtörténet Empty Re: Alexander Charles Benson - Előtörténet

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.